Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltinavieši latgalisko dzīvesprieku ved uz Lielvircavu

Ar Latgales lauku amatnieku tirdziņu sestdien pulksten 16 Lielvircavas kultūras namā sāksies Latgales diena, kuras “nagla” ir Baltinavas amatierteātra “Palādas” izrādes “Ontons i Anne” 9. sērija, kas dzīvespriecīgi stāsta par to, kā vecais vīrs Ontons cenšas uzlabot veselību un kā šajā jautājumā visa saime viņam cenšas palīdzēt.

Lielvircavas Kultūras nama vadītāja Rasma Krauze stāsta, ka ideja par “Palādu” aicināšanu ciemos ar viesizrādi radās pagājušā vasarā, kad, apceļojot Latgali, viņa Baltinavā iepazinās ar šo teātri. “No Jelgavas novada un Jelgavas uz Baltinavu skatīties teātri ar autobusiem šovasar bijām braukuši četras reizes. Ļoti piesaista latgaliešu sirsnība un humors, kas vijas cauri “Palādas” izrādēm. Tad radās doma, ka varam uzaicināt baltinaviešus pie sevis,” stāsta R.Krauze. Viņa cer, ka kultūras nama zālē, kur savulaik uz ansambļa “Ornaments” koncertu sanāca trīssimt skatītāju, vietu pietiks. Pirms izrādes pulksten 16 sāksies tirdziņš, kurā varēs iegādāties arī Latgalē tapušus lauku amatnieku ražojumus. 

Seriāla “Ontons i Anne” autore teātra režisore un Baltinavas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Anita Ločmele (literārais pseidonīms Danskovīte) teic, ka 650 kilometru garais ceļš (turp un atpakaļ) uz Lielvircavu nav šķērslis, lai teātris dotos viesizrādēs. “Palādas” ir spēlējušas Rīgā, Ķekavā, Jaunlutriņos, Skaistkalnē un arī citviet, kas no Baltinavas ir diezgan tālu. “Pēc izrādes ciemos pa nakti nepaliksim, bet brauksim mājās, jo vairākiem mūsu aktieriem ir saimniecības, jāapkopj lopi,” piebilst A.Ločmele.     


Foto: kulturaskarte.lv. Visu rakstu lasiet 19. oktobra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Teātri