Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gleznotājs un scenogrāfs Edvīns Kalnenieks – Arvīda un Margas Spertālu balvas laureāts

Atceroties ievērojamā scenogrāfa vircavnieka Arvīda Spertāla 120 gadu jubileju, pēc viņa mazdēla Ginta Strēļa ierosinājuma Jelgavas novads atjaunojis Arvīda un Margas Spertālu balvas pasniegšanu. 1987. gadā, A.Spertāla 90. dzimšanas dienā, to iedibināja toreizējā padomju saimniecība “Vircava”. Par pirmo laureātu kļuva jubilāra skolnieks Akadēmiskā drāmas (tagad Nacionālā) teātra galvenais dekorators Gunārs Zemgals. Pirms nedēļas izstādes “Arvīda un Margas Spertālu laikmets latviešu teātrī” atklāšanas reizē Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā balvu par mūža ieguldījumu scenogrāfijā saņēma gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Edvīns Kalnenieks, kura darbība vairāk nekā pusgadsimta garumā bijusi saistīta arī ar teātri – 52 gadus viņš veltījis scenogrāfijai, kas tapusi Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī.

– Biogrāfijā rakstīts, ka esat dzimis liepājnieks. Kā nokļuvāt Jelgavā?
Tas bija laiks, kad dibināja Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas organizāciju, un jaunajiem māksliniekiem (1965. gadā vēl biju jauns, tikko atnācis no dienesta padomju armijā) bija iespēja šeit tikt pie dzīvokļa un darbnīcas. Šo iespēju tad nu izmantoju un vēl joprojām strādāju šajā darbnīcā. Tur arī tapusi lielākā daļa no maniem darbiem Alunāna Jelgavas teātrim, jo kultūras namā, lai cik tas pretimnākošs arī nebūtu, vienkārši nebija vietas dekorāciju veidošanai, jo skatuve bieži tika atdota popmūzikas koncertiem un, ja gribēja kaut ko pamālēt, bija jāklāj papīrs apakšā, jo speciālas telpas šiem nolūkiem kultūras namā nav.

Foto: Raitis Puriņš. Visu interviju lasiet 3. maija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Teātri