Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Jaunais teātris stāstīs par pieaugšanu

Jelgavas Jaunajā teātrī tuvojas pirmizrāde – stāsts par deviņpadsmit vidusskolēniem, kuru dzīve sagriežas kājām gaisā, kad ekskursijas pusceļā viņi tiek atstāti Polijas vidienē, portālu zz.lv informēja teātrī. Autobuss, ar ko tie plānoja nokļūt savā pēdējā kopīgajā ekskursijā, kuras galamērķis ir Amsterdama, nezināmu iemeslu dēļ aizbrauc bez 12.b klases skolēniem un atstāj tos vienus. Naivi ticēdami, ka viņus no rīta kāds izglābs, jaunieši sašķeļas un izklīst kur nu kurais, un vienas nakts laikā satiekas ar saviem sapņiem un bailēm. «Pusaugušie», kas piedzīvos savu pirmizrādi 5. martā pulksten 14 un 18 Jelgavas kultūras namā «Rota», būs intīma kamerizrāde par vispārcilvēciskajām vājībām sarežģījumu situācijās.

Jauniestudējuma tēma ir, ko nozīmē pieaugt. Kas padara cilvēku pieaugušu – vai tā ir astoņpadsmit gadu sasniegšana un vidējās izglītības iegūšana, vai kas cits? Jelgavas Jaunā teātra jauniešu trupas aktieri izveidojuši oriģināldarbu, balstoties uz pašu pieredzi par pieaugšanu. «Ja man kāds jautātu, vai es jūtos pieaudzis, es teiktu nē. Man ir astoņpadsmit gadu, es tūlīt pabeigšu vidusskolu, bet, ja es tagad, roku uz sirds liekot, teiktu, ka es nebaidos no pieaugušā dzīves, tad es melotu. Tie nav kādi briesmoņi, kas mani biedē, bet gan nezināmais, kas mani sagaida ārpus manas komforta zonas, jo neviens cits par mani neparūpēsies kā vien es pats,» savās izjūtās par izrādē apspriesto dalās viens no aktieriem.

Izrāde «Pusaugušie» jeb «1/2augušie», kā to apzīmējuši paši mākslinieki, atklāj skaudru patiesību, ka vienīgais, kas šķir pusaudzi no pieaugušā, ir atbildības uzņemšanās par sevi. Izrādē astoņpadsmit skolēni nonāk sakāpinātās konfliktsituācijās, kas spiež tiem rīkoties. Tas, cik atbildīgs būs bijis viņu lēmums, tiek atstāts skatītāju vērtējumam. «Savdabīgu iniciāciju jeb pāreju no pusaudža uz pieaugušo piedzīvo ikviens lugas varonis. Tieši šis process veido izrādes dialektisko kodolu – bērnības un pieaugušā dzīves robežšķirtnes pārkāpšanu,» stāsta izrādes režisors Rihards Svjatskis. «Pretrunas starp tām dzīves iespējām un zināšanām, kuras jauns cilvēks iemācās skolā un ģimenē, un tām prasībām un iespējām, kuras uzstāda pieaugušā dzīves realitāte, veido dziļu plaisu, kura nereti jāpārvar caur sāpīgu dzīves pieredzi.»

Biļetes uz izrādi iegādājamas Jelgavas Kultūras namā vai kultūras namā «Rota» stundu pirms izrādes (skolēniem, studentiem un pensionāriem biļetes ar atlaidi).


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Teātri