Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Studentu teātris aicina uz iestudējumu «Parīzē es lidoju ar gaisa balonu!»

Baltijas valstu projektā «Eksperiments» Jelgavas Studentu teātrī tapis iestudējums «Parīzē es lidoju ar gaisa balonu!» pēc Antona Čehova lugas «Ķiršu dārzs» motīviem, informē režisore Astra Kacena. Izrādes režisors – Tartu Universitātes Studentu teātra režisors Kalevs Kudu. Pirmizrāde notiks šovakar pulksten 20 un rīt, 1. aprīlī, pulksten 18 Jelgavas Studentu teātrī J.Čakstes bulvārī 5a.

Iestudējuma darbība notiek laikā, kad Dārza vairs nav, tas ir iznīcināts. Pēc Dārza iznīcināšanas uz Zemes notiek ekoloģiska katastrofa. Čehova lugā zināmās personas Varja (viņa arī Duņaša), Šarlote, Gajevs, Ļubova Andrejevna, Trofimovs, Jepihodovs un Aņa ir nokļuvuši pamestā un noslēgtā mājā. Te viņi mēģina saprast, kas ir noticis, kāpēc viņi neko nedarīja, lai glābtu Dārzu, kas ir atbildīgs par Dārza likvidēšanu. Viņi mēģina aizmirst pagātni un rast risinājumu nākotnei.

Kalevs Kudu iestudējis 60 izrādes vairākos Igaunijas teātros – pamatā Tartu, kā arī profesionālajos teātros, kā Vanemindes Valsts teātris, Gruzijas Tbilisi S.Akhemeteli Valsts teātris, Batumi Valsts jaunatnes teātris. Iestudējumi veidoti arī Igaunijas televīzijā. Daudzas izrādes iestudētas arī ārvalstu amatierteātros un teātru studijās – Minskā (Baltkrievija), Juvāksilas Studentu teātrī (Somija), Maskavā, studentu teātrī Beļģijā.

K.Kudu ar saviem iestudējumiem ir piedalījies vairāk nekā 30 festivālos Kanādā, Kolumbijā, Beļģijā, Anglijā, Francijā, Zviedrijā, Somijā, Baltkrievijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Čehijā, Gruzijā, Bosnijā un Hercegovinā, Marokā, Ungārijā un citās valstīs, ieguvis balvas par režiju, par izrādi, par aktieru darbu.

Projekts «Eksperiments» noslēgsies 2017. gada septembrī festivālā «Baltijas rampa 2017» Jūrmalā.


Foto: LLU

Pievieno komentāru

Teātri