Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavniekiem panākumi teātru skatē

Noslēgušās Latvijas amatierteātru iestudējumu «Gada izrāde 2016» reģionālās skates.

Zemgales reģiona skatē teicamu rezultātu sasniegusi Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī pagājušā gada nogalē pirmizrādītā Mārtiņa Zīverta luga «Kurrpurrū», ko iestudējusi teātra galvenā režisore Lūcija Ņefedova. Izrādi žūrija novērtējusi ar 46 punktiem, un tas ir augstākais rezultāts Zemgalē un vienīgais, kas atbilst A jeb visaugstākajai pakāpei.

Režisore norāda, ka iestudējumā vēlējusies akcentēt cilvēka izvēles brīvību un to, kā pieņemtie lēmumi ietekmē katra likteni: «Vēlos likt aizdomāties par vispārinātām tēmām – par dzīvi, cilvēkiem, jo šodien teātri rada gana izklaidējošus iestudējumus.»
Dramaturgs M.Zīverts sarakstījis vairāk nekā 50 lugu, bet liela daļa no tām tā arī netika uzvestas, jo 1944. gadā autors devās bēgļu gaitās uz Zviedriju un padomju Latvijā lielu daļu viņa lugu izrādīt bija liegusi cenzūra. Šis ir jau otrais lugas «Kurrpurrū» iestudējums Ā.Alunāna teātrī – pirms aptuveni 30 gadiem to iestudēja režisore Lolita Muižniece.

2016. gada L.Ņefedovas iestudējums izvirzīts «Gada izrādes 2016» finālam 22. un 23. aprīlī Dailes teātrī, turklāt aktrisei Lindai Baumanei izteikta atzinība par veiksmīgu Abigailas lomas atveidojumu.

Labi klājies arī Ozolnieku novada amatierteātrim ar Mišela Fermo «Krīt klaudzot durvis» iestudējumu (režisore Dace Vilne) un Tērvetes amatierteātrim «Trīne» ar Elīnas Zālītes «Rudens rozēm» (režisore Dzintra Zimaiša) – abas izrādes saņēmušas I pakāpes vērtējumu (punktu izteiksmē 42 punkti ir otrs labākais rādītājs). II pakāpei atbilst Jelgavas Latviešu biedrības amatierteātra 36 punkti par Artūra Jankovska «Sprīdis mežā» (režisors A.Jankovskis), kā arī Jelgavas Jaunā teātra «Savienojumi» (režisors Rihards Svjatskis) ar 35 punktiem.


Foto: Zane Bulderberga

Pievieno komentāru

Teātri