Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jubileju zīmē pie skatītājiem dodas “Tobago!” (FOTO)

Atzīmējot vairākus ievērojamus gadskaitļus – komponista Ulda Marhileviča 60 gadu jubileju, dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes 65 gadu jubileju, kā arī vairāku aktieru jubilejas (Katrīnei Pasternakai un Indrai Briķei – 60, Andrim Bērziņam – 65) un 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles “Tobago!” pirmizrādes Dailes teātrī (2001. gada 23. oktobrī), šovasar “Tobago!” atjaunotā versija, kuras režisors ir Valdis Liepiņš (viņš arī 2001. gada izrādes režisors), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes, informē organizatori. Sestdien pulksten 19 tā būs skatāma Jelgavas Uzvaras parkā.

Visās izrādēs pie klavierēm būs pats mūzikas autors – komponists U.Marhilevičs. 2002. gada “Spēlmaņu naktī” viņš saņēma balvu kā labākais mūzikas autors dramatiskajā teātrī, bet izrādē skanošās dziesmas “Un tūkstoškārt”, “Ai, cik maigi uz sejas krīt sniegs” un citas tika apkopotas albumā. Šī savulaik skatītāju tik iemīļotā izrāde Dailes teātrī spēlēta sešas sezonas – no 2001. līdz 2007. gadam –, izrādot to vairāk nekā 120 reižu.

““Tobago!” ir viens no mīļākajiem darbiem manā daiļradē un arī viens no dārgākajiem, jo tas ir saistīts ar manu dzimto pusi – Kurzemi,” atklāj izrādes mūzikas autors U.Marhilevičs, piebilstot – tas neapšaubāmi ir viens no skaistākajiem un arī skumjākajiem latviešu tautas likteņstāstiem. Viņam vasaras izrādes būs arī sena sapņa piepildījums: “Visu mūžu esmu gribējis būs aktieris, un šajā iestudējumā esmu dabūjis Stāstnieka lomu, tā ka varēšu ne tikai piespēlēt mūziku, bet arī izspēlēties kā aktieris!”

“Izaugusi vesela paaudze, kas šo izrādi, ko tolaik noskatījās tūkstošiem cilvēku, nav redzējusi, un, man liekas, ja “Tobago!” vēl nav redzēta, tad šīs vasaras izrādes varētu būt labs iemesls to izdarīt,” saka izrādes libreta un dziesmu tekstu autore dzejniece un dramaturģe M.Zālīte.

Lomās: Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Olga Dreģe, Jānis Paukštello, Katrīne Pasternaka, Juris Kalniņš, Mārcis Maņjakovs, Juris Frinbergs, Indra Briķe, Madara Botmane, Valdis Liepiņš, Andris Bērziņš un citi.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Teātri