Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Režisore Regīna Deksne: Nekur nav labāk kā uz savas skatuves dēļiem (FOTO)

Šis mēnesis Latvijā rit latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna zīmē – 11. oktobrī tiks svinēta viņa 170. dzimšanas diena. Godinot dramaturgu, visā valstī šajā dienā amatierteātri aicināti spēlēt viņa lugas. Ā.Alunāna jubileja nākamceturtdien tiks atzīmēta arī Sesavas Tautas namā, kur Vircavas amatierteātris aicina uz lugas “Mūsu pokāls” iestudējumu, bet Vilces amatierteātris rādīs lugu “Pašu audzināts”. Savukārt 14. oktobrī abas izrādes būs skatāmas Ā.Alunāna Teātra festivālā Jelgavas Kultūras namā, kur četru dienu garumā (no 11. līdz 14. oktobrim) dramaturga lugas izrādīs arī Ā.Alunāna Jelgavas teātris, Svētes, Ozolnieku, Tērvetes un Jūrmalas teātris. Svētku gaidās dodamies ciemos pie Vilces teātra.

Vilces amatierteātra aizsākumi datējami ar pirmās Latvijas brīvvalsts laiku. Teātra dibinātājs bija Roberts Gods – vietējā pūtējorķestra vadītājs, diriģents, reizē režisors un arī pedagogs skolā. “Tajā laikā teātra kustība Vilcē bija ļoti populāra. Roberts Gods iesaistīja ļoti daudzus kultūras darbiniekus, daudz izrāžu, kā “Pūt, vējiņi”, tika iestudētas sadarbībā ar Nacionālā teātra režisoru Pēteri Lūci un citiem darboņiem,” stāsta režisore Regīna Deksne, kuras atjaunotais Vilces teātris šopavasar nosvinējis 18. jubileju. Vilces teātrī pārsvarā darbojušies vietējie zemnieki, iestudējumu bijis ļoti daudz, bieži notika brīvdabas izrādes. Teātra izrādes tolaik rādītas rijā, kura mūsdienās pārtapusi par pagasta tautas namu. Tolaik Vilcē viesojies pat valsts prezidents. Ap 50. gadiem teātris Vilcē apklusa – R.Gods vairāk pievērsās korim, pūtēju orķestrim.

2000. gada 10. martā teātris Vilcē atjaunots, R.Deksnes vadībā kopā sanākot deviņiem aktieriem. “Man kopš bērnības allaž skolā patika būt uz skatuves, pēc tam interese kļuva arvien lielāka, gribējās pašai paspēlēt. Sapratu, ka jāiet mācīties, un, kad jau kādas zināšanas bija, vienkārši gribējās pamēģināt – vai tad mēs Vilcē nevaram tā vienkārši sanākt un kaut ko uzsākt savam priekam? Tā tas prieks pamazām pārauga par kaut ko lielāku, par ko ir gandarījums,” saka R.Deksne. Teātris scenogrāfijā jau gadus piecus sešus sadarbojas ar vietējo mākslinieci Zani Jasoni, skatuves meistars – arī teātra aktieris – Mārtiņš Vīpulis rūpējas, lai rezultāts sanāktu baudāms skatītājam. Tāpat kolektīvam piepulcējies ansamblis “Tandēms trijatā”, kas papildina iestudējumus gan teatrāli, gan muzikāli.


Foto: Raitis Puriņš un no teātra albuma. Visu rakstu lasiet 4. oktobra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Teātri