Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Universitāšu teātru festivāls izraisa kritiķu atzinību (FOTO)

Jelgavas pilsētas svētkiem tika pieskaņots vēl viens, pat starptautiska mēroga, notikums – universitāšu studentu teātru festivāls “Divi maija vakari”, kas patiesībā trīs dienas priecēja skatītājus LLU Studentu teātra omulīgajā mājvietā Jāņa Čakstes bulvārī 5a, bet pēdējā izrāde – Tartu Universitātes teātra “Polārzvaigznes vilinājums” – tehnisku iemeslu dēļ (dekorāciju apjoms) notika pilsētas kultūras namā.

“Kaut šis pasākums man bija jāapmeklē pienākuma pēc, jūtos ļoti iepriecināta, ka tiku uzaicināta,” atzina viena no festivāla ekspertēm pazīstamā teātra zinātniece Guna Zeltiņa. “Tika pārstāvēti visdažādākie žanri, arī kinētiskais jeb kustību teātris, ko festivāla noslēguma dienā izrādē “Caur ķermeni” parādīja Viļņas Universitātes teātra kinētiskā grupa. Tas bija iespaidīgi un īsti atbilstoši studentu teātra garam,” viņa vērtē.

“Ļoti patīkami, ka festivāls ieguvis starptautisku vērienu – tajā pirmo reizi piedalījās ne tikai lietuvieši un igauņi, bet arī Batumi Šotas Rustaveli Universitātes teātris “Teatroni”, kura izrādē sestdien valdīja īsts dienvidnieku temperaments. Pavisam citāda bija LLU Studentu teātra izrāde – igauņu režisora Kaleva Kudu pēc Čehova lugas “Ķiršu dārzs” motīviem iestudētā “Parīzē es lidoju ar gaisa balonu”. Arī tas bija labs starptautiskās sadarbības piemērs. It kā nebija lielas kustību amplitūdas, bet katra bija īsti laikā un vietā, arī aktieri nospēlēja ļoti precīzi, aiznesot Čehova tekstu līdz skatītājiem. Kāpēc pēc motīviem? Es domāju, ka tie laiki, kad Šekspīra vai Čehova lugas tika obligāti rādītas pilnā tekstā, ir sen beigušies,” uzsvēra G.Zeltiņa.

Teātra zinātnieces atzinību izpelnījās arī abi (!) Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātri – “Kamertonis” par lielisku Aleksandra Čaka dzejas skatuvisko interpretāciju (pie tam krievu valodā – režisore Ludmila Stančika), kā arī RTU studentu teātris “Spēle” ar Nikolo Makiavelli “Mandragoras” iestudējumu (režisors Romāns Grabovskis). Fotoattēlus tieši no šīs izrādes varat skatīt fotopielikumā.

Eksperti, kam šoreiz nebija jāliek punkti un jādala vietas, vienprātīgi atzina, ka šādu festivālu tradīcija jāturpina, un ļoti atzinīgi novērtēja LLU un Jelgavas Studentu teātra galvenās režisores Astras Kacenas ieguldījumu tā organizēšanā.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Teātri