Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vigitas Pumpures lugas šoreiz “pa nopietno”

Rītvakar pirmizrāde uz Codes pamatskolas skatuves, kur vietējais amatierteātris rādīs mūsu novadnieces Vigitas Pumpures lugu “Sonāte vijolei un klavierēm”, kas līdz šim nevienā teātrī nav iestudēta. Savukārt 9. jūnijā Sesavas pagasta svētkos šim pašam Codes amatierteātrim “Spēlētprieks” būs otra pirmizrāde ar V.Pumpures lugu “Spietu laiks”, kas jau ir spēlēta arī citos amatierteātros.

Pašai autorei ir gandarījums, ka līdz ar “Sonātes vijolei un klavierēm” iestudēšanu visas piecas viņas lugas ir aizgājušas tautā un darbs nav darīts pa tukšo. Par sadarbību ar Codes amatierteātri Vigita Pumpure teic, ka tā ir īpaša draudzība. Codē cilvēki ir tik lieli teātra cienītāji, ka režisorei Solvitai Rotbergai nākas strādāt ar divām aktieru trupām reizē. Tādēļ arī ir divas pirmizrādes pēc kārtas. Turklāt visai interesants ir fakts, ka Codē nav kultūras nama, tādēļ teātra mēģinājumi un izrādes notiek vietējā pamatskolā.

Vigita Pumpure teic, ka visas viņas lugas ir par attiecībām, bet velti būtu meklēt prototipus kādā konkrētā mājā vai ciemā. Taču noteikti ietekme ir dzīves pieredzei, procesiem valstī un sabiedrībā.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 31. maija “Zemgales Ziņās”


Pievieno komentāru

Teātri