Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vokālajiem ansambļiem lielākoties II pakāpes (FOTO) 8

No atzinības par piedalīšanos līdz augstākajai pakāpei – tāda ir Vircavas Tautas namā izskanējušā Jelgavas apriņķa vokālo ansambļu konkursa raža. Skatē, kurā dziedātājus vērtēja nozares speciālisti Edgars Vītols, Evija Lagzdiņa un Liene Batņa, piedalījās 15 kolektīvu no Jelgavas un Ozolnieku novada, Jelgavas un Jaunolaines. 

Augstākā pakāpe šajā konkursā vienam kolektīvam – Jelgavas jauktajam vokālajam ansamblim “Tirkīzkora ansamblis” (vadītājs Žoržs Siksna).

Ar I pakāpi novērtēti četri kolektīvi – Jelgavas sieviešu vokālais ansamblis “Guns” (Guna Agruma), Elejas senioru vokālais ansamblis “Varavīksne” (Skaidrīte Kiela), Ozolnieku Tautas nama jauktais vokālais ansamblis “Procesā” (Krists Boitmanis) un Vircavas pagasta Tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Kanconeta” (Signe Meldere). 

Savukārt II pakāpei pielīdzināmu sniegumu rādīja Lielplatones vīru vokālais ansamblis “Tikai tev!” (Ingus Leilands), Lielplatones jauktais vokālais ansamblis “Vīnava” (Ingus Leilands), Kalnciema sieviešu vokālais ansamblis “Vega West” (Līga Bukovska), Vilces senioru vokālais ansamblis “Vakarvējš” (Māra Andersone), Svētes sieviešu vokālais ansamblis “Nianse” (Daiga Gorbunova), Platones jauktais vokālais ansamblis “Savējie” (Ilze Indrikova), Sesavas sieviešu vokālais ansamblis “Sonora” (Ilze Indrikova), Jelgavas senioru vokālais ansamblis “Vīzija” (Liene Gaile) un Jaunolaines Kultūras nama senioru vokālais ansamblis “Sarma” (Baiba Ozoliņa).
Lielplatones pagasta senioru vokālais ansamblis “Mežābele” (Eva Strazdiņa) šoreiz saņēma atzinību par dalību konkursā.

Vokālo ansambļu skates tiek rīkotas, lai sekmētu vokālo ansambļu muzicēšanas tradīciju saglabāšanu un attīstību; apzinātu to kvantitatīvo un kvalitatīvo sastāvu; veicinātu katra ansambļa māksliniecisko un profesionālās meistarības izaugsmi, īpaši sekmējot izpildījumu a cappella, kas ir nozīmīga Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa. 

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Komentāri 8

....

Lūdzu apžēlojieties par "Mežābeles" atlikušajām kundzītēm un nelieciet viņām startēt skatē! Tur jau prasītos piešķirt uz mūžu kaut kādu titulu, lai dzīvo un dzied, cik atvēlēts. Nebija omulīgi šo farsu skatīties un klausīties.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.21 20:50

...

Es par Mežābeli, man patika un šeit pakāpei nav nozīmes, bet ir zināma kategorija cilvēku, kurus mulsina vecums.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.21 23:08

....

Mulsina ne jau vecums, bet spēja (nespēja) kaut ko nodziedāt.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.24 16:22

niks

Obligātās pakāpes! Neviens no senioriem-dziedātājiem nesabruka? Obligātajā Rīgas pilsētas deju skatē viens dejotājs esot palicis uz skatuves guļam. Novadā deju skates vēl tikai būs.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.22 22:58

.

Jā, šo kungu neizdevās glābt. Kā raksta dižas deju kolektīvu vadītājas - nodejoja sava mūža pēdējo deju. Faktiski - nenodejoja līdz galam.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.24 16:20

...

Nomirt dejojot vai dziedot nav tas draņķīgākais veids.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.23 07:26

Professional

Kā varēja iedot Vircavas ansamblim 1.pakāpi? Sestdien riktīgajā konkursā Ozolniekos aplauzās un dabūja 3.pak. Salīdzinoši ar citiem bija ļoti nevarīgs kolektīvs ar elementāru repertuāru. Varēja viņas vispār diskvalificēt, jo nedziedāja pēc nolikuma prasībām a cappella. Profesionāļi sapratīs, kas tas ir.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.28 00:27

Ezis

Žūrijai ir subjektīvs viedoklis. Žūrijai neviens pretī nerunā. Kā žūrija saka, tā, velns parāvis, arī ir.

pirms 10 mēnešiem, 2019.03.28 15:19

Kultūra un izklaide