Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemessardzes orķestris un mūziķi no Kanādas Bruņotajiem spēkiem aicina uz koncertiem Dobelē un Rīgā

Šā gada 3.maijā pulksten 19 Dobeles pilsētas kultūras namā un 4.maijā pulksten 14.30 Vērmanes dārzā, Rīgā, notiks Zemessardzes orķestra koncerti par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Zemessardzes orķestrim šajos koncertos pievienosies viesi no Kanādas Bruņotajiem spēkiem – diriģents kapteinis Džons Fulertons (John Fullerton), pianiste seržante Natālija Lernere (Natalia Lerner) un dūdinieks seržants Džošua Makfārlens (Joshua McFarlane). Koncertu programmā iekļauta latviešu un kanādiešu oriģinālmūzika un tautas dziesmu aranžējumi, īpaši izceļot solistu virtuozitāti un plašās tehniskās iespējas, informē Zemessardzes štāba vadības grupas sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Meijere.

Kapteinis Džons Fulertons absolvējis Dalhūsas Universitāti mežraga spēles specialitātē, jau studiju spēlējis Jaunskotijas simfoniskajā orķestrī, kā arī citos reģiona orķestros. 1994.gadā viņš pievienojies Kanādas Bruņotajiem spēkiem kā mežradznieks dažādos militārajos orķestros, kļuvis arī par priekšorķestra vadītāju un vēlāk par diriģentu. Kopš 2016.gada kapteinis Dž.Fulertons ir Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra priekšnieks un mākslinieciskais vadītājs.

Seržante Natālija Lernere uzaugusi Rīgā un mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Pēc ģimenes pārcelšanās uz Kanādu, turpinājusi apgūt klavierspēli pie labākajiem kanādiešu pedagogiem un ieguvusi doktora grādu klavierspēlē Monreālas universitātē, strādājusi par profesori Leikhedas universitātē. Šobrīd N.Lernere ir Kanādas Bruņoto spēku Centrālā orķestra pianiste.

Seržants Džošua Makfārlens dūdas sācis spēlēt 13 gadu vecumā, pievienojoties Ontario štata Kembridžas dūdu orķestrim. Jau drīz ieguvis godalgotas vietas starptautiskos konkursos gan kā solists, gan orķestru dalībnieks. 2009.gadā Džošua Makfārlens ieguvis galveno balvu kā solists Pasaules amatieru līgas dūdu spēlētāju čempionātā Glāzgovā, Skotijā, kā arī pievienojies Kanādas Bruņotajiem spēkiem kā profesionāla līmeņa mūziķis.

Paralēli darbībai militārajos orķestros, viņš veiksmīgi piedalījies arī profesionālā līmeņa izpildītāju konkursos, tostarp, 2014.gadā iegūstot galveno balvu dūdu izpildītāju konkursā Ridžainā, Saskačevanas provincē, un 2015.gadā 2.vietu konkursā “Sudraba medaļa” Kanzasas pilsētā, Misūri štatā, kas ir viens no prestižākajiem konkursiem ASV. Kopš 2014.gada Dž. Makfārlens ir Kanādas Bruņoto spēku Dūdu un bungu orķestra priekšorķestra vadītājs.

Pagājušajā gadā diriģents Dž.Fulertons un pianiste N.Lernere kopā ar Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri jau viesojās Latvijā, bet Zemessardzes orķestra priekšniekam un diriģentam kapteinim Andim Karelim bija iespēja kā viesdiriģentam sadarboties ar Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri Otavā. Šā gada kanādiešu vizīte ir kā turpinājums aizsāktajai sadarbībai.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011.gada 1.novembrī. Tajā muzicē pamatā jaunieši, kas ir jau profesionāli mūziķi vai topošie profesionāļi.

Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un NBS ceremoniju muzikālā noformēšana. Šo pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos.

Iepriekšējais gads Zemessardzes orķestrim bijis notikumiem bagāts, orķestris viesojās gan Mičiganā, ASV, gan Kanādā, sniedzot daudz dažādu koncertu. Košas atmiņas Zemessardzes orķestrim ir radījuši arī panākumiem pilnie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Zemessardzes orķestris regulāri sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars” un dažādiem populāriem solistiem.

Zemessardzes orķestra koncertu 3.maijā Dobelē atbalsta Dobeles pilsētas kultūras nams. Koncerts 4.maijā Vērmanes dārzā, Rīgā, tiek rīkots pasākuma “Dari, jo Tu vari!” ietvaros, tā norisi nodrošina Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija “Ave Sol”.

Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.

Foto: publicitātes

 

 

 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide