Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ačgārna bezdarbnieku apmācība 5

Tirdzniecība izjūt vislielāko darba roku trūkumu – Valsts nodarbinātības aģentūrā vien 15 procenti vakanču ir tirdzniecības darbinieki. Vienlaikus valsts atbalsts apmācībām tirdzniecības profesijās paredzēts tikai 1,5 procenti jauniešiem bezdarbniekiem. Nozare dod 33 procentus (nepilni trīs miljardi eiro) valsts budžeta ieņēmumu, bet atbalstu saņem “kaķa asaru” apmērā.

Valsts izglītības attīstības aģentūra trešdien paziņoja par papildu uzņemšanu 22 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā Jauniešu garantijas projektā, kas noritot “jau ceturto gadu ciešā sadarbībā ar darba devējiem”. Profesiju klāsts pirms katras uzņemšanas esot saskaņots ar uzņēmējiem, tādējādi pēc iespējas ātrāk sagatavojot darba tirgum nepieciešamos speciālistus. Šis esot viens no sekmīgākajiem projektiem ES, jo šogad iekļuvis Eiropas Komisijas konkursa “Regio Stars 2018” finālā, kurā apbalvo veiksmīgākos ar ES fondu līdzfinansējumu īstenotos projektus.

Valsts nodarbinātības aģentūrā pašlaik reģistrētas 4662 vakances, no kurām 660 ir tirdzniecības darbinieki (15 procenti). Patiesībā darba tirgū ir vismaz divtik lielāks pieprasījums pēc tirdzniecības darbiniekiem. Tajā pašā laikā Jauniešu garantijas projektā no 32 profesijām iekļauta tikai viena tirdzniecības profesija (pārdevējs) un izdalītas 25 vietas no 1500 (1,5 procenti). Turklāt piedāvātā pārdevēju apmācības programma Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā nav saskaņota ar nozares darba devēju organizāciju.

Projektu Jauniešu garantijas ietvaros finansē ar ES Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta. Atgādinām, ka tirdzniecība dod vairāk nekā 33 procentus no valsts budžeta ieņēmumiem nodokļos.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) vērsusies valdībā ar aicinājumu sniegt skaidrojumu par šādu ačgārnu valsts atbalsta politiku nodarbinātības un profesionālās apmācības jomā.


Henriks Danusēvičs, LTA prezidents

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jana

Jelgavas nodaļu vada Rublis.Bet tik klusu,ka nav nekādas informācijas par sasniegumiem.

pirms 8 dienām, 2018.08.12 18:28

Janai

Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētās apmācības ar JG finansējumu, par ko ir šis raksts, netiek īstenotas NVA, bet gan dažādās arodskolās un profesionālajās vidusskolās. Jelgavā tās ir Jelgavas Amatu skola un Jelgavas Tehikums.

pirms 5 dienām, 2018.08.15 15:18

Joks

Jana laikam ir no palīgskolas, ja nezin kur meklēt Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētās apmācības...

pirms 4 dienām, 2018.08.16 20:02

Sise

Es nesaprotu vienu.. par ko brīnīties? Kādas algas ir veikalu darbiniekiem? Nožēlojamas, brīnās, ka trūkst darbinieku, nu nemainīsies nekas, drīz pārdevēju vispār nebūs, kādas attieksmes visur no tiešajiem priekšniekiem? Ka paklausās, mati stāvus ceļas, nekaunās panckāties arī klientu klātbūtnē! Idiotisms augstākajā pakāpē!!!! Nav cilvēcības, nu nemaz

pirms 4 dienām, 2018.08.16 20:05

Pircējs

Var pabrīnīties, ka te runā par apmācību profesijā pārdevējs. Trūkst cilvēku, kas vēlētos strādāt par pārdevējiem, bet būs cilvēki, kas vēlēsies apgūt profesiju pārdevējs, lai nākotnē varētu strādāt par to?

pirms 3 dienām, 2018.08.17 10:31

Lietotāju raksti