Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aivara Blūmfelda atklātā vēstule Andrim Rāviņam 18

Jelgavas domes priekšsēdētājamAndrim RāviņamDaudziem Jelgavas iedzīvotājiem ļoti nepieciešami ir sabiedriskā transporta pakalpojumi, bet, ņemot vērā regulāro autobusa biļešu cenu kāpumu, arvien mazāk un mazāk cilvēku tos var atļauties.Ņemot vērā Jelgavas pilsētas mazo platību un iespējamo cilvēku plūsmu, autobusu biļešu cena nedrīkstētu pārsniegt 20 santīmus.Nav saprotams, kādēļ SIA «Jelgavas autobusu parkā» šoferi ir individuālie komersanti, jo tas neļauj veidot caurspīdīgu un pārskatāmu ieņēmumu un izdevumu tāmi. Šāda situācija rada aizdomas, ka notiek likumiem neatbilstošas darbības ar skaidru naudu.Vēlos vērst uzmanību uz faktu, ka ļoti bieži autobusos šoferi nedod pasažieriem biļetes, tādējādi nav iespējams veikt pilnvērtīgu uzskati, nemaz nerunājot par pasažieru plūsmas reālo uzskaiti. To, cik naudas reāli tiek ieņemts, zina tikai paši šoferi, tādēļ nav iespējams kontrolēt finanšu līdzekļu plūsmu un pareizi modelēt vispiemērotāko biļešu cenu. Vai ir skaidrība, kur tiek tērēta ieņemtā nauda, cik liela tā ir un, galu galā, kā tiek maksāti nodokļi?Manuprāt, šo sistēmu pārraugāmāku darītu fakts, ka ar šoferiem tiktu slēgti līgumi par konkrētu algu, turklāt pieprasītas atskaites par biļešu apriti. Ne reizi vien presē nācies lasīt par gadījumiem, ka pasažieriem tiek dotas vecas biļetes, tādēļ aktuāls ir jautājums – kur nonāk šie līdzekļi.Es ļoti vēlētos, lai Jelgavā būtu pasažieru autobusi un lai tie spētu nodrošināt iedzīvotāju vajadzības, bet arvien vairāk rodas sajūta, ka SIA «Jelgavas autobusu parks» zaudē ne tikai uzticību iedzīvotāju acīs, bet tajā apzināti tiek pasliktināta situācija. Uzskatu, ja SIA «Jelgavas autobusu parka» vadība darbotos iedzīvotāju interesēs, pašvaldības regulārās dotācijas nebūtu nepieciešamas.Lai izprastu šo situāciju, lūdzu veikt aktīvu darbību no pašvaldības puses un:1. Mainīt SIA «Jelgavas autobusu parka» vadību. Atklātā konkursā atrast godīgu un zinošu vadītāju;2. Noteikt, ka autobusu biļetes cena nevar būt augstāka par 20 santīmiem;3. Sakārtot autobusu kustības grafiku.Lūdzu sniegt publisku atbildi par pašvaldības tālāko rīcību likumā paredzētajā kārtībā.Ar cieņu,Aivars Blūmfelds

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Blumis

Ar krokodila kampienu jau ir iekodis treknajā mafijas ciskā!

pirms 9 gadiem, 2010.03.03 06:24

izstumtā

Pirmākārt vajag sakārtot reisus,lai cilvēki varētu no darba tikt mājās,nevis 5 kilometrus kājām stompāt.Otrkārt,ja grib nopelnīt no pasažieriem,tad obligāti samazināt cenu,lai viņi brauktu! Treškārt-rīkoties cilvēku intresēs,jāveic aptauja,kad un cikos autobusiem kursēt!

pirms 9 gadiem, 2010.03.01 13:51

ukkaks

es vispar nesaprotu kadel jelgava vajag autobussus jo no viniem nav jegas dzivoju depo kur autobuss iegriezas 3 reizes diena unvelak pa 4 no pilsetas majas tieku tikaj ar kajam nerunajot jau pa cilvekiem kuri no mana rajona strada lidz 10 11 vakara ta nav satiksme bet murgs kautkads kur nu vel sesdienas svetdienas kad autobusu vieta loti biezi ir mikrini un cilveki ar ratiem netiek ieksa uz ko soferi saka ka nav vainigi jo saluza autobus kaut gan parak biezi vini luzt it ipasi sestdienas svetdienas

pirms 9 gadiem, 2010.02.28 18:49

mnde

Kur var kaut ko tik tupu uzrakstīt - 20 santīmu... Degvielas cenas kāpj, bet Tu gribi atgriezties biļešu cenu līmenī, kāds bija 5 gadus atpakaļ? Tad jau varēji nekautrēties un rakstīt, ka autobusu parks maksās katram braucējam 20 santīmus par to, ka izvēlējās viņu pakalpojumus :)

pirms 9 gadiem, 2010.02.28 03:42

vovo

Bet velu veiksmi Blumfelda kungam,gan saja lieta,gan ari visas nakamajas.

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 23:29

vovo

naiva- loti zel,ka mani nesaprati- Blumfeldam nekas neizdosies,jo Ravins ar Salkazanovu un Lublinsku ir viena mafija.

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 23:25

naivā - vovo

Nu pats gan esi driģenes saēdies, ja vēlies, lai šis vājprāts ar JAP turpinās. Šonedēļ, kad vien braucu, katrā autobusā sēž "Skaitītājs". Neredzu tam nekādu jēgu, jo vienā ceļa posmā ar nelielu laiks nobīdi viens aiz otra kursē trīs autobus: Nr1, Nr.8, Nr.19.

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 18:50

naivā - vovo

Nu pats gan esi driģenes saēdies, ja vēlies, lai šis vājprāts ar JAP turpinās. Šonedēļ, kad vien braucu, katrā autobusā sēž "Skaitītājs". Neredzu tam nekādu jēgu, jo vienā ceļa posmā ar nelielu laiks nobīdi viens aiz otra kursē trīs autobus: Nr1, Nr.8, Nr.19.

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 18:46

vovo

Tas ir teatris,ta nav vestule.....kad pucei aste ziedes,tad Ravins 1) mainis vadibu,2)biletes cena bus 20 sant. 3)bus sakartoti autobusu saraksti. Blumfelda kungs,jus laikam esat drigenes saedies???????????????????

pirms 9 gadiem, 2010.02.24 09:16

Johans

Nesaprotu, vai tad Ls 20 mēnesī bernam ir daudz???
Vai tiešām nauda ir pāri vsam un Jums bernu nav žēl?

pirms 9 gadiem, 2010.02.21 22:05

Labā

Varat pārmest kā gribat-par domas nenoformulēšanu un par visādām prasmēm un neprasmēm,bet tas,ka Jelgavā augstāk stāvošie,ar saviem iedzīvotājiem izrīkojas cūciski,tas nu ir fakts,un jo tālāk jo trakāk.Nav nekas jāapstrīd,Vnk Jelgavas vadība domā par sevi,jo viņu bērni jau nebrauc ar autobusu,kā tad lai viņi saprot to..?Piem.Māte atved savu bērnu uz skolu,tad viņa brauc atpakaļ uz māju,sagaida bērnu ,`pēcpusdienā bērnu pavada uz mūzikas skolu,pēc tam viņi dodas uz deju nodarbībām un t.t.Kā mēs rūpējamies par saviem iedzīvotājiem,!!!ja nebūtu sniegs un nenotīrītās ielas,daudzi sen jau ietu kājām uz pilsētu,pavasarī tā arī būs,tā darīšu arī es,jo nedēļā man jāatdod 5ls.Lai Jums visiem izturība.!

pirms 9 gadiem, 2010.02.21 13:07

labais

Ir demokrātiska Valsts, tapēc par pašvaldības izdarībām un neizdarībām ir tiesības izteikties katram.Mums Latviešiem tas jau ir pieņemts ,labāk noķengāt to cilvēku kas izpauž savas domas un cenšās kautko darīt mūsu pašu labā.Vai tad mums viss ir tik labi ,viss zeļ un plaukst?

pirms 9 gadiem, 2010.02.19 10:55

visiem

Bļaut vajadzētu visiem, arī tev, maksi ! Lai domnieki paši brauc ar tiem autobusiem,bet nevis ar dienesta auto,kuru stāvvietu tie nelikumīgi grib noteikt pie savām mājām.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 17:56

maksis

Sita blaut var tikai tads, kas neko nesaprot. savulaik blava par siltumtiklie, tagad parmeties uzJAP.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:40

Resnais

Izskatās, ka biļetes cenu var vēl paaugstināt. Tauta pilnīgi apmierināta, jo norej cilvēku, kas cenšas protestēt.

pirms 9 gadiem, 2010.02.18 16:34

Lietotāju raksti