Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadīti Lielplatones pagasta svētki

Šā gada 29. jūlijā Lielplatones pagasts pirmo reizi svinēja pagasta svētkus, kuru devīze bija “Skani, mana Lielplatone!”. Svētku pēcpusdienas un vakara laikā bija iespēja ne vien izbaudīt saksofona smeldzīgo melodiju, bet arī piedalīties sportiskās un azartiskās aktivitātēs, kā arī nobaudīt gardas uzkodas un dažādus dzērienus.

Diena iesākās ar vēsturisku uzvedumu, kurā pagasta svētku viesiem bija iespēja uz mirkli nokļūt atpakaļ laikā un uzzināt Lielplatones muižas vēsturi cauri gadsimtiem. Pēc tam notika Takmīšanas čempionāts, kurā dalībnieku galvenais uzdevums bija iemīt senās muižas takas. Tad tika sumināti čempionāta uzvarētāji, kuru balva bija goda aplis pa iemītajām takām, braucot ar motociklu. Vakara gaitā Lielplatones pagasta ciemiņiem bija iespēja apmeklēt dažādas radošās darbnīcas, baudīt muižas parku zirga mugurā un izpriecāties burbuļu šovā.

Neiztrūka arī izstādes: pagasta bibliotēkā bija apskatāma fotoizstāde “Lielplatones LIS cauri laikiem”, tāpat arī muižas telpās bija apskatāmas mākslinieka Jura Čuričeva gleznas. Savukārt muižas zālē teātra mīļi varēja baudīt Rīgas Dramaturgu teātra izrādi “Samainītie”. Visām šīm izdarībām fonā uz Lielplatones muižas balkona skanēja saksofonu kvarteta koncerts, ko vēlāk nomainīja grupa “Varbūt rīt...” ar mūsdienīgu un pozitīvu koncertu. Dienas izskaņā svētku dalībnieki Saldus senioru akordeonistu ansambļa “Akords” pavadībā devās uz Lielplatones tautas namu, kur sekoja diskoballe līdz rīta gaismai.

Pasākuma organizatore Ilze Beide teic paldies visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, uzsverot, ka ir paveikts liels darbs un tāpēc gandarījums par aizvadītajiem svētkiem ir liels un pēcgarša pozitīva.


Teksts un foto: Ingūna Pranka, Jelgavas novada Lielplatones muižas tūrisma informācijas centra vadītājaPievieno komentāru

Lietotāju raksti