Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar Dievu no Briseles

Ja jautātu, ar ko pasaulei asociējas Beļģija, iespējams, liela daļa eiropiešu minētu Briseles birokrātus, dārdzību, kāpostus, mūžam čurājošo puisīti šīs valsts galvaspilsētas centrā vai arī austrumu cīņu zvaigzni Žanu Klodu Vārenbergu, kuru pasaule no Holivudas produktiem pazīst kā van Dammi.

Tomēr mūzikas cienītājiem nebūs svešs vārdu salikums «Vaya Con Dios» - tieši to (tulkojumā no spāņu valodas tas nozīmējot «Ejiet ar Dievu!») par savu nosaukumu izvēlējās 1986.gadā dibinātā Briseles muzikālā apvienība, lai pēc dažu gadu visai klusas darbības «latino» un čigānu mūzikas laukā desmitgažu mijā izlauztos starptautiskā arēnā ar savdabīgā skanējuma balādi «What's A Woman», bet laikā, kad austrumu blokā vēl valdīja «perestroika», iekarotu pasauli ar radiostacijās joprojām regulāri atskaņotajiem «Nah Neh Nah» un «Heading For A Fall».Kopš tā laika «Vaya Con Dios» soliste Denija Kleina ne vien paguvusi ieturēt vairākus gadus ilgu pauzi šovbiznesā, bet arī iedziedāt vairākas plates un ar dažādiem pavadošajiem sastāviem vairākas reizes uzstāties arī Latvijas koncertzālēs, un liktenis tā iegrozījies, ka Rīgā viņa bija iegriezusies arī šonedēļ, otrdienas vakarā.Jādomā, ka, ņemot vērā iepriekš izziņoto koncertprogrammas saturu, tovakar neviens necerēja dzirdēt jau iepriekš platēs daudzkārt dzirdētās «Vaya Con Dios» dziesmu versijas. Specifiskā balss tembra īpašniece bija sagādājusi publikai interesentu pārsteigumu, instrumentālistu - virtuozu kvarteta pavadībā atskaņojot dažādos laikos radītas dziesmas pusakustiskās džeza - soulmūzikas versijās (par akustisku šo koncertu neļauj saukt Hamonda ērģeles un elektriskā ģitāra). Spilgti un efektīgi - vēl viena izjusti nodziedāta balāde, vēl viens muzikāli «izraudāts» blūzs. Kaut kas no Dženisas Džoplinas traģiskā dramatisma, Montserratas Kabaljē harizmas un Šenaijas Tveinas pievilcības...Koncerta sākumā pirmā dziedātājas frāze bija: «Ir jauki atkal atgriezties!» Ar tādiem pašiem vārdiem sākās koncerts, kas 2005.gada 25.novembrī notika Ķīpsalā. Vai pēc pāris gadiem sekos vēl viena atgriešanās Latvijas publikas priekšā ar stilistisku novitāti? Ja jā, tad to noteikti būs vērts apmeklēt.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti