Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atgādinām par atstarotājiem 24

Jelgavas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes (JPRPP) darbinieki atgādina, ka diennakts tumšajā laikā atstarotājam vai citam gaismas atstarojošam materiāla elementam jābūt katram iedzīvotājam, lai viņš būtu savlaicīgi pamanāms gan šķērsojot brauktuvi, gan pārvietojoties pa brauktuves nomali.

Diemžēl ir gājēji, kas klaji ignorē šo prasību, tādējādi apdraudot savu dzīvību tumšajā diennakts laikā. Jāsaprot arī autovadītāji, jo viņiem, braucot tumšajā diennakts laikā, grūti pamanīt gājējus un velosipēdistus, kuriem nav atstarojošo elementu.Tāpēc JPRPP brīdina iedzīvotājus nebūt pārgalvīgiem un neignorēt policistu prasības par atstarotāju lietošanu, bet bērnu vecākiem - aprīkot bērnus ar atstarotājiem.JPRPP Kārtības policijas biroja 3.nodaļas darbinieki profilaktiskā darba ietvaros, gājējus un velosipēdistus brīdinājuši par drošības prasību ievērošanu. Profilaktisko pasākumu laikā tika izsniegti arī atstarotāji.Bērnu vecākiem būtu jāstāsta bērniem, cik svarīgi ir lietot atstarotāju tumšajā laikā, kā arī būt pašiem par paraugu saviem bērniem, mācot tiem un izskaidrojot atstarotāju nēsāšanas būtību. Akcijas «Drošības dienas skolās 2008» ietvaros jau tika runāts ar skolu un bērnudārzu audzēkņiem par atstarotāju nēsāšanu.Jāpiebilst, ka par atstarotāju nenēsāšanu tiks noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, un var tikt piemērots administratīvais sods no pieciem līdz 20 latiem. JPRPP Kārtības policijas 3.nodaļas darbinieki šā gada desmit mēnešos administratīvi sodījuši 332 pārkāpējus, kuriem tumšajā diennakts laikā nav bijuši atstarotāji, bet pagājušajā gadā sodīti 330.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Iesācējs

To /Greex/
Tas tev:
38. Transportlīdzekļa vadītājam ir šādi pienākumi:
38.4. darīt visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie (gājēji un velosipēdu vadītāji);
112. Transportlīdzekļa vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz noteiktos ierobežojumus, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, transportlīdzekļa un kravas īpatnības un stāvokli, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus (īpaši redzamību braukšanas virzienā).

pirms 11 gadiem, 2008.11.07 19:13

Iesācējs

To /Kājāmgājēja/
Jā varbūt tas tik tiešām ir principiāli - bet neviens mani nepārliecinās ka kaud kāds mazs/spīdīgs plastmasas gabaliņš pasargās mani vai kādu citu no NĀVES - ja tā lielā ātrumā - pilnīgā tumsā - mašīnas paskatā nesīsies man virsū .
Un nekļūstiet tak smieklīgi - ja kāds tumsā piedzēries streipuļo pa ceļa vidu - vai viņu kas glābs???
Bet ja mašīna kādu notriec CEĻA MALĀ - Tad kas ir vainīgs? Kā jūs domājat?

pirms 11 gadiem, 2008.11.07 18:57

vinja

šodien Elvi reklāmas avīzē redzēju, ka viņiem akcija! Dažādu veidu atstarotāji... Ja nekļūdos tad 9 sant. :)

pirms 11 gadiem, 2008.11.07 14:03

kazoks

KUR TOS VAR NOPIRKT???????
Izņemot Statoil, man nevajag to Dr.Āķīti vai kā viņu tur...

pirms 11 gadiem, 2008.11.07 09:54

lauķim

Noteikumi pieprasa atstarotāju lietošanu ārpus apdzīvotajām vietām.
Bet labāk būs, ja arī pilsētā tas tiks lietots. Jelgava izceļas ar savām tumšajām un gājējiem nedraudzīgajām ielām.
Piemēram Satiksmes iela - apgaismojums ir ceļam/ šaurajai ietvei gar privātmājām, bet gājēji pamatā iet pa otru, daudzdzīvoklu māju pusi. Un ik pa brīdim kāds "iznirst" no tumsas.

pirms 11 gadiem, 2008.11.06 13:59

vinja

lūk-nesen atbraucu mājās un secināju ka pat pilsētā uz gājēju pārejām cilvēkus pamanīt grūti... tas nekas ka pilsētā spīd laternas! Viens tāds pie pašas mašīnas priekšas uz gājēju pārejas-bikses tumšas, mugurā melna ādas jaka un ar visiem xenoniem pamanīju viņu pēdējā brīdī! Atzīšos-pirms gājēju pārejām nometu ātrumu!

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 22:17

šoferīte

Dāma kažokā varētu padomāt kāds izskatīsies viņas glaunais kažoks,kad tas atradīsies dubļos kopā ar pašas miesu,vai morgā iemests kaktā.

Domāju,ka visiem kuriem ir kaut nedaudz smadzenes nu jau vajadzētu saprast,ka atstarotāji ir vajadzīgi PAŠU drošibai.Nu nevar tumsā gājēju bez atstarotāja laikus pamanīt,kas netic palūdziet,lai kāds pavadā pa tumsu mašīnā.
Nevieman nenovēlu zaudēt tuvinieku,vai draugu tikai tāpēc,ka šoferis viņu nepamanīja.Un kāda nozīme būs pēc avārijas lamāt šoferi par aklu,stulbu,kretīnu utt.,ja labot tāpat jau neko vairs nevarēs.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 18:01

es

ar mašinu braucu ne visai sen, tagad varu spriest gan no gājēja gan no vadītāja viedokļa un par visiem 100 % varu teikt ka atstarotājus vajag obligāti, dzīvība un smuks kažoks nav vienā plauktā liekami.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 16:37

....

Vot latviešu tauta - suņi!!!! Ne jau kažokā staigāju :)) un ne ar kājām eju, bet izsaku domas - savas!!!
Izdomāju - vispār nepārvietošos!!

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 14:18

Dilans

Dāmam ar baigi spicajiem kažokiem nav ko staigāt pa ielām lai brauc ar Mersīti

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 13:30

vinja

kas tumsā nebrauc ar mašīnu, tas arī nesapratīs ka pat 1000Ls vērts kažoks tumsā nav redzams...
starpcitu-ir arī tādi ap roku apliekami atstarotāji! Dāmas var iztēloties, ka tā ir briljanta rokassprādze :D

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 11:43

Kājāmgājēja

Ak tu dieniņās, kas par dāmu!!!Tas atstarotājs nav jānēsā visu laiku pie apģērba, turi to somiņā un, kad sanāk iet pa tumšu neapgaismotu ceļu tad izņem no somiņas un pieliec pie apģērba. Tas arī viss, bet ja jau dienas tumšajā laikā ir svarīgāks izskats ( ko mazs atstarotājs nemaz neizbojā) par dzīvību... Man jau šķiet, ka dzīva dāma ir skaistāka nekā mirusi!

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 11:36

....

No vienas puses saprotu - vajag atstarotājus! Bet man,personīgi, liekas ka tas ir stulbums - piekārt kaut kādu spilgtu aplīti vai zaķīti pie apģērba vai somiņas, tas nekādi neizskatās!!! Diez domnieki apkarās ar viņiem?
Apģērbi ar iestrādātiem atstarotāji (pārsvarā) ir tikai bērniem, vai arī sporta apģērbam! kur man viņu - gar kažoka apakšu nošūt? vai zābaciņiem papēžus aplīmēt??
:)))

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 11:20

lauķis

Varbūt vienkārsak būtu iestrādāt atstarojošus elementus visos apģērba gabalos,ja nu gadās iet pa tumsu.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 10:50

lauķis

Varbūt vienkārsak būtu iestrādāt atstarojošus elementus visos apģērba gabalos,ja nu gadās iet pa tumsu.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 10:50

Kājāmgājēja

Šoreiz jau runa neiet par gājēju pārejām, bet gan par to, ka nelieto atstarotājus.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 10:42

gājēja

Jau nez cik reižu esmu pārliecinājusies, ka šoferi neievēo gājēju pārejas un kā sadeguši nesās tai pāri, lai kādi atstarotāji ar nebūtu gājējam, ja viņš pats neapstāsies un nepalaidīs auto, tad kaput, tā lūk.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 10:26

Kājāmgājēja

Iesācēj:
Šoreiz ar mašīnas markām šeit nav nekāda sakara, dienas tumšajā laikā patiešām nevar redzēt gājējus. Esmu pati kājāmgājēja un man ir atstarotājs, jo zinu cik grūti šoferiem ir redzēt tos stulbos cilvēkus, kuriem nepielec, ka ja viņu notrieks auto, tad pats vien būs vainīgs, jo nevar iegādāties atstarotāju kaut kādu stulbu principu dēļ.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 09:29

ribo

varēja kāds izdzenāt tos Līvbērzniekus pa vakariem, pa dienu viņu nav, bet vakarā pa tumsu vazājas bez atstarotājiem.

pirms 11 gadiem, 2008.11.05 09:25

Lietotāju raksti