Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atņemt elektrību var vienkārši 27

Pie pašas Jelgavas robežas ir dārzkopības sabiedrība «Atpūta», veidota 1971. gadā. Sākotnēji tika būvētas nelielas vasaras mājiņas - kā jau toreizējā likumdošana atļāva. Kopš pašiem kooperatīva pirmsākumiem katram apbūves gabalam bija pieejama elektroapgāde.

Katrā mājiņā tika uzstādīts skaitītājs, kas fiksēja patērēto elektroenerģiju. Par izlietoto elektrību maksāts tika dārzkopības sabiedrība «Atpūta» kasē, jo līgums par elektroenerģijas piegādi bija «Atpūtai» kā juridiskai personai, nevis katram patērētājam atsevišķi. Tā tas bija.Arī šobrīd dzīve «Atpūtā» turpinās, lai gan zināmā mērā situācija ir mainījusies Katrs zemes gabals ar uz tā esošajām ēkām zemesgrāmatā reģistrēts kā patstāvīgs īpašums. Ne viena vien vasarnīca pārbūvēta par dzīvojamo māju. Un nu mums Dienvidu elektriskie tīkli ir sagādājuši pārsteigumu. Mums tika paziņots, ka tikšot veikta esošās elektrolīnijas rekonstrukcija un ka tagad katram zemes gabala īpašniekam, ja viņš arī turpmāk vēlas gaismu savā īpašumā, jāslēdz pašam savs līgums ar DET. Tas jau nebūtu nekas, ja vien šis pasākums nebūtu saistīts ar astronomiskām maksām. Sākotnēji nosauktā summa bija ap 9000 latu katram īpašniekam. Tagad gan DET speciālisti stāsta, ka tie būšot apmēram 3000 latu. Rēķini vēl nav piesūtīti, bet drīz būšot un līdz augustam tie būšot jāapmaksā. To tuvumā esošo dzīvojamo māju īpašniekiem, kuri nebija saistīti ar dārzkopības sabiedrību «Atpūta» un kuriem bija patstāvīgi līgumi ar DET, bet elektroenerģiju saņēma no tās pašas līnijas, gan nekas nebūšot jāmaksā. DET uzskata, ka «Atpūtas» biedru īpašumiem elektrība tiek pieslēgta no jauna, tādēļ jāmaksā kā par jaunu pieslēgumu, sedzot visas līnijas rekonstrukcijas izmaksas. Daļa īpašnieku ir piekrituši maksāt, apliecinot to ar parakstu. Viņi tagad ar trīcošām sirdīm gaida rēķinus un gudro, kā gurķu vietā dobēs audzēt naudas koku. Bet «Atpūtā» liela daļa vasaras mājiņu īpašnieki ir pensionāri, kuriem pat sapņos nerādās iespēja prasītās summas samaksāt. Viņi samierinās ar likteni un gādā sveces.Es nekādi nevaru saprast - vai tiešām mūsu valstī tik vienkārši cilvēkiem var atņemt elektrību? Vienkārši paziņot, ka turpmāk gaismas nebūs, ledusskapji nedarbosies un televizoru var mest mēslainē? Cilvēkiem, kas visu laiku godprātīgi «Atpūtas» kasē ir maksājuši par patērēto elektroenerģiju? DET apgalvo, ka var un tieši tā arī būs.Mana saprašana saka, ka tāda DET rīcība ir vismaz netaisnība, lai nesauktu to par laupīšanu. Bet kur ir izeja?

Pievieno komentāru

Komentāri 27

Fifa

Nu i pienāca tas laiks, visa dārzskopība ATPŪTA ir bez elektrības, neko neskaidrojot, vienkārši atslēdza uz nezināmu laiku.

pirms 10 gadiem, 2009.02.24 11:02

vvvv

Nu ļoti slikti ka vispirms nopērk zemes gabalu mājas būvniecībai iepriekš nepaiteresējoties par komunikāciju iespējamību un ierīkošanas izmaksām.Un ja iegādājas zemes gabalu uz kuras ir daudz elektrolīniju stabi, tas taču bija redzams un to jau varēja iepriekš novērtēt vai līnijas traucēs ēku izbūvē vai nē.Kamdēļ cilvēki tik akli iegādājas zemi nepainteresējoties cik var izmaksāt elektrības izbūve.Uzbūvē māju klajā laukā un tad brēc ka dārgi ievilkt elektrību.Kur tad te Latvenergo vainīgs.Viss maksā tik cik maksā.Par velti neko vairs neviens nedara.Tie laiki beigušies. Vispirms vajag visu uzzināt un tad iegādāties zemes gabalu.Būs laikam jāatver konsultāciju birojs par attiecīgu samaksu.

pirms 11 gadiem, 2008.06.11 16:48

sandra

Zinu gadījumu,kur Deti par elektrības pievilkšanu noprasa 10 000 Ls,protams to nevar atļauties un jāgaida,ka varbūt vēl kāds cels mājas kaimiņos,lai sanāktu kaut cik lētāk,bet arī tas noteikti nebūtu lēti.

pirms 11 gadiem, 2008.06.11 15:57

l

Nu gan laiki pienākuši,sagribēs tādi Deti piemēram noslēgt elektrību kādam dzīvojam rajonam,jo lūk izdomājuši būs kaut ko pārkonsturēt un nu mums visiem šī rajona iedzīvotājiem būs jāmaksā par jaunas strāvas ievilkšanu.Un dzirdēts,ka viņi arī nesaka kādas būs izmaksas par elektrības pievilkšanu attiecīgajam apbūves gabalam,lai tik cilvēki uzceļ māju un tas trakākais ,ka pāri gabalam krustu šķērsu iet elektrības līnija, tad tikai nosauc baigos tūkstošus par elektrības ievilkšanu,jo tam cilvēkam vairs nav kur sprukt!!!!!Vienkārši ,es uzskatu,ka tas ir nekaunīgi!!!!!

pirms 11 gadiem, 2008.06.11 15:51

Jānis Lielais

Mums Siera muižā maksa par elektropieslēgumu ir katram ap 600Ls, citiem vairāk, ja grib vairāk Ampērus...

pirms 11 gadiem, 2008.06.09 09:47

viena tante-)

Vai kooperatīvam nav priekšsēdētāja,kas sasauc sapulci un izskaidro lietas būtību un pieņem visiem izdevīgu lēmumu?Varbūt pienācis laiks viņu nomainīt?Pašlaik notiek ,,viena tante teica" līmenis,lielākā daļa kaut ko neziņā gaida,citi jau n-tos simtus nomaksājuši.,,Atpūtnieki",sarosaties!

pirms 11 gadiem, 2008.06.08 22:26

vvvv

Pastāv divi varianti kā projektēt un pēc tam izbūvēt līnijas visās bijušajās dārzkopības sabiedrībās.Viens variants, kad tiek ieprojektēta līnija tikai tiem lietotājiem, kuri ir konkrēti izteikuši vēlēšanos pieslēgties Latvenergo tīkliem.Tad tiek izstādāts projekts un aprēķināts vadu šķērsgriezums tikai pieprasītajām jaudām un pēc tam šo līniju izbūvējot, neviens vairs cits klients nevarēs pieslēgties,jo neatļaus vadu šķērsgriezums.Otrs variants ir ja tiek projektēta līnija rēķinot noteiktu jaudu uz visiem gan pieprasītiem, gan arī tiem kas nav pieprasījuši, pēc tam izbūvējot līniju par tiem klientiem, kas nav pieprasījuši izbūvi sedz Latvenergo un tad ja jāds grib pieslēgties, tad jāsamakša tāda pati pieslēguma maksa kā maksāja pārējie, kuri bija pieprasījuši un jau pieslēgti tīkliem.Kādam variantam Latvenergo piekrīt, nevar zināt.Par to jārunā ar projektētāju, kuršs projektu skaņo ar Latvenergo.Iesaku apvienoties pieprasītājiem pa ielām (iebrauktuvēm) kopā un tad pasūtīt projektu pie viena no projektētājiem.Ja katrs atsevišķi skries pie dažādiem projektētājiem ,projekti dublēsies un pašiem pasūtītājiem iznāk dārgāk.

pirms 11 gadiem, 2008.06.08 18:13

Zete

Ar ko sliktāki tie, kam vēl nav bijis pieslēguma? Par esošajiem betona stabiem un vadiem taču maksāja visi vienādi savā laikā.

pirms 11 gadiem, 2008.06.07 19:47

Vel viena

Bēdīgākais ir tas, ka katram ir sava informācija, pie tam atškiriga. Lielākā daļa tomēr neko konkrētu nezina ne par reālajām izmaksām, ne grafikiem, neko citu.Un galu galā vai nevar iznākt tā, ka daļa maksā par to visu, bet daļa tāpat tiek klāt pie elektrības?

pirms 11 gadiem, 2008.06.06 22:54

kakaa

nesaprotu - mees esam prieksh valsts, vai tomeer valsts prieksh mums?

pirms 11 gadiem, 2008.06.06 20:43

mj

tos 60% jau neatmaksā kopš šāgada sākuma, ja kas.....

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 22:05

saprot

koments nav pareizs--Atpuuta neko nedara lai pieslegtu DET elektribu (vienigi palidzeja apzinjot tos kuti velas det elektribu), jo Atpuuta pashi saprot ka pec 2 gadi visi stabi bus nogazushies, sabiedribai naudas nav un tatad nav arii elektribas par ko atjaunot.pilniigi logiski
ir gan teh.noteikumi, gan tame utt,

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 20:58

par murgiem

Ko jūs tur murgojat visi? Vai te vismaz ir kāds, kas kaut ko saprot par elektrības lietām? 1. Elektrību, kā minēts iepriekš, var atslēgt tikai tad, ir parāds; 2. Atpūtai sākotnēji jāizņem tehniskie noteikumi no DET un tad tie jāapspriež ar kādu sertificētu projektētāju vai firmu, kas gatava projektēt; 3. Tehniskajos noteikumos DET jānorāda arī aptuvenās izmaksas, no kurām (par jaunu pieslēgumu)DET sedz 60%; 4. Pēc projekta saskaņošanas DET, atpūta, nevis DET, izvēlas firmu, kas veiks izbūves darbus. Iespējams, arī es varu kļūdīties, taču panikot nevajag, pirms viss nav noskaidrots.

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 16:20

lb

Ko tur gausties ,mūsu bidrībai arī bija sava līnija, bet nu ir arī jaunā DET , kas gribēja , maksāja un pieslēdzās, navajadzēja tik ilgi gulēt, bat laicīgi domāt par DET pieslēgumu, mums to līniju ievilka pagājušo gadu, šogad protams ir dārgāk- man tas pieslēgums izmaksāja ap 1000, ja negrib kurš, nepieslēdzas un iztiek ar biedrības veco pieslēgumu, bet kuram nebija interese zagļus sponsorēt, tie pārgāja uz jauno līniju!
Par līniju rēķina kā par visu kopā un tad izdala uz tiem , kas grib pieslēgties.

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 10:08

skumji

DETi ne projektu taise, ne būvē tās jaunās līnijas. DET tikai par patērētajiem kWh iekasē. Ja neizprot situāciju tad nav ko rakstīt muļķības....

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 09:19

Kāzu Viesis

Un vēl kas - nevajag putrot dārzkopības biedrību un apbūves gabalus. Atšķirība zemes izmantošanā ir principiāla.

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 09:09

Kāzu Viesis

Dace, pamosties! Jau 16 gadus haļava ir beigusies. Viss maksā tik cik maksā.
Bez tam, ja pareizi atceros, īstam dārzkopim elektrību nevajag.

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 09:06

e=

tamdelj ka vajadzigs projekts, saskankoshana, topogrāfija, plans utt, monopolists jau dara kaa grib :)

pirms 11 gadiem, 2008.06.05 08:41

Lietotāju raksti