Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baļķis pret skabargu 7

Ir vēl mūsu dienās cilvēki, kuri savā acī neredz baļķi, bet cita acī ierauga skabargu. Viens no tādiem cilvēkiem manā izpratnē ir Aigars Kalvītis - ekspremjers un Tautas partijas boss.

Lasu «Lauku Avīzē» un «Zemgales Ziņās» (droši vien lasāms arī citās) viņa kārtējos naida izvirdumus pret KNAB priekšnieku Alekseju Loskutovu. Protams, nav viņš bez grēka, vajadzēja nodrošināt iekšējo kontroli, regulāru auditu un nepieļaut to, kas noticis. Viņš nesaprata, ka šodien ir riskanti uzticēties pat it kā visgodīgākajam cilvēkam, naudas priekšā reti kurš spēj noturēties. Mans mērķis nav nedz attaisnot Loskutovu, nedz pamatot viņa neaizskaramību. Kaut gan, lemjot par viņa atstādināšanu no amata, vajadzētu pieiet nevis no personīgajām ambīcijām, kā to dara Kalvītis, bet valsts viedokļa un viņa darbību izvērtēt kompleksi. Loskutova kļūdām iestādes iekšējā darbībā jāliek pretī tas pozitīvais, ko KNAB viņa vadībā veicis, pildot savas pamatfunkcijas. Un tur jau tas suns aprakts. Tad pozitīvā izrādītos daudz vairāk (pat pārāk daudz, kas acīmredzot uztrauc tādus kalvīšus) nekā negatīvā. Tie, kas Loskutovu cēla amatā, cerēja, ka viņš būs paklausīgs un rātns zēns, bet kļūdījās. Viņš izrādījās neērts un traucējošs pie varas esošajiem naudas maisu kalpiem. Un vai ko tādu var piedot!? Kapitālisma valstī, kur viss pakļauts naudas dievam, nav vietas godīgumam. Tāpēc arī Kalvītim nav lielāka ienaidnieka par Loskutovu. Pirmais cīņas raunds beidzās 1:0 par labu Loskutovam, bet baidos, ka otrajā Kalvītis viņu tomēr nokautēs. Diemžēl. Protams, neaizvietojamu cilvēku nav. Loskutova vietā, ja gribētu, atrastu citu piemērotu darbinieku, bet tāds jau nav mērķis. Mērķis ir sameklēt piemērotu marioneti, kas traucētu runas vīriem taisīt rebes. Un tad - ardievu, KNAB!Ja salīdzinu šo abu vīru grēkus, Loskutova skabarga nobāl Kalvīša baļķa priekšā. Es nerunāšu par vēlēšanu likuma piešmaukšanu un citām Kalvīša un viņa partijas šmucēm. Minēšu tikai vienu vienīgu grēku, kas pārvelk svītru visam pozitīvajam, ko Kalvītis varētu būt valsts labā izdarījis. Ar to domāju bēdīgi slaveno robežlīgumu ar Krieviju, par kura tēvu viņu varētu uzskatīt. Atdot jeb iztirgot bez kādiem nosacījumiem un pretieguvumiem valsts teritoriju, tas, manuprāt, robežojas ar valsts nodevību, par ko jau iestājas kriminālatbildība. Ja tā nav valsts nodevība, tad man ir jautājums - kas tad ir valsts nodevība? Lūk, tas ir tas baļķis. Tāpēc domāju, ka Loskutovu varētu kritizēt, bet tikai ne Kalvītis. Viņam nav tādu morālu tiesību.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

puuciite

Vislabāk par šo tēmu aprakstīts nra.lv(tieši pag. svētdien vakarā ap Loskutova atbrīvošanas laiku-blogos),nu tiešām "cepuri nost"un komentāri arī krājas tur kaudzēm,nu ļoti pamācoši ikvienam no mums un lieliski atklāj Kalvīša un Veldres patiesās sejas

pirms 11 gadiem, 2008.07.02 01:39

ribo

*** tie TP atbalstītāji varēja te gudri nerunāt nolaiduši šo valsti līdz klinķim vēl gudri izrunājas!

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 17:46

Evita

Elza! Rakstam nav ne vainas! Bet, taisnība jau acīs kož! Domāju, ka šādi oranžo atbalstītāji, kā Jūs, pašlaik ir uz pirkstiem saskaitāmi. Nu ko, uzticība ir laba lieta:) Ak tad, KNAB ir naudas zagšana? Tas vēl ir strīdīgs jautājums. Ja Kalvītis un Co gribēja Loskutovu novākt no ceļa, tad arī atrada kā to īstenot. Notika naudas zādzība. Nu, vai varēja atrast labāku veidu, kā atrisināt savas problēmas?:) Tas vien,ka pats ģenerālprokurors Maizītis piedāvā Loskutovam darbu pierāda to, ka viņs Loskutovu uzskata par godīgu cilvēku1 Ar to arī viss ir izteikts!

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 11:28

es

un kāds ir bardaks kavīša ,nu jau godmaņa valdīb,a,vai Elziņa to neredz.

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 11:16

Elza

Raksts galīgi garām :).....pareizi vakar Kalvītis pateica - KNAB ir valstī galvenā iestāde, kura var jebkuru iesēdināt .....bet redz, ja tādā iestādē ir tāds bardaks, naudas zagšana un citas nebūšanas .... - Loskutovu jau pagājušajā gadā vajadzēja atlaist!

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 10:38

Madris

Kapēc nenosaukt šo iestādi Loskutova vārdā! Kapēc vienmēr vajadzīgs kāds Saulvedis, kas atrisinās visas problēmas? Dzīvē tā nenotiek ,jo mēs visi esam ar savām vājībām.KNABs arī ir cilvēki un ne jau Loskutovs reāli to vadīja.

pirms 11 gadiem, 2008.06.30 08:50

Lietotāju raksti