Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biznesa augstskolas «Turība» studenti talko «Dimzēnos» 1

Biznesa augstskolas «Turība» Komunikācijas fakultātes studenti ikgadējā Draudzības talkā šogad 8. oktobrī devās uz Zaļenieku pagasta Ūziņiem, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu sakopt ugunsgrēkā cietušo saimniecības «Dimzēni» kūti.

Prms mēneša vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli «Dimzēni» piemeklēja postoša nelaime – nodega «Dimzēnu» kūts, kas celta 1926. gadā. Bez pajumtes palika piecpadsmit kazas un divi zirgi. «Dimzēnu» saimniecība Latvijā ir kļuvusi zināma, pateicoties tur uzņemtajai daudzsēriju mākslas filmai «Saplēstā krūze».

«Dimzēnos» jau vairākus gadus saimnieko Edgars Svētiņš, kurš nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību – audzē kazas un dārzeņus, ievērojot labākās un senākās latviešu saimniekošanas tradīcijas.

Biznesa augstskolas «Turība» Komunikācijas fakultātes studenti Edgaram palīdzēja mazināt postažu pēc ugunsgrēka – novākt gružus, šķirot būvmateriālus, izmēzt mēslus un atjaunot piebrauktuves. Otrā. kursa students Maksims Vukolovs uzskata: «Ir sakāmvārds, ka dzīve sākas no mēsliem. Par to pārliecinājāmies praktiski – tīrot visu, kas palicis pāri no nodegušās «Dimzēnu» kūts, tostarp arī mēslus. Ir gandarījums par paveikto! Talkā piedalos jau otro gadu. Tas ir lielisks veids, kā mums visiem sanākt kopā un neformālā gaisotnē iepazīties tuvāk, it īpaši ar studentem no ārvalstīm.»

Draudzības talkas pēc Komunikācijas fakultātes studentu iniciatīvas notiek katru rudeni jau trīspadsmit gadu. Šoruden talkā piedalījās 30 studentu.

Trīspadsmit gadu laikā studenti ir sakopuši vairākas nozīmīgas Latvijas vietas – cirtuši un dedzinājuši krūmus Āraišu ezerpils apkārtnē, atjaunojuši skatu taku pie Krimuldas pils, ravējuši rožu dobes un mazgājuši logus Rundāles pilī, mizojuši baļķus un palīdzējuši celt Tērvetes pili, sakopuši Šķedes pils apkārtni un baronu Zasu dzimtas kapus, attīrījuši Ārlavas mācītāja muižas apkārtni un Imanta Ziedoņa ozolu birzi Valdemārpilī, grābuši lapas Turaidas muzejrezervātā, stādījuši mežu Ložmetējkalnā, tīrījuši jūras krastu un mežu Liepupē.

Līga Brakovska, biznesa augstskolas «Turība» pārstāve

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lietotāju raksti