Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Blamāža 1

Latvijas sabiedrība pāris nedēļas pat nezināja, ka tai starptautiskā līmenī sagādāta augstākās raudzes blamāža, ko, sniedzot interviju vienam no pasaules ietekmīgākajiem biznesa medijiem «Bloomberg Television», sagādājis mūsu pašu finanšu ministrs Atis Slakteris.

Ikviena vizīte tālās un tuvās zemēs uzliek amatpersonām (un ne tikai) smago pienākumu - cik vien iespējams, labi prezentēt paša pārstāvēto valsti. Ja bijusī valsts līdere to spēja ar savām valodu zināšanām un pārliecību (lai kas arī nesekotu vēlāk), tad konkrētam ministram šajā ziņā klājas pasmagi. Par valsts maku atbildīgajam kungam taupības laikā būtu lietderīgi apcerēt izmaiņas padomnieku sastāvā, kaut vai palaižot savā vaļā esošos un pieņemot kādu, kurš palīdzētu ielauzīties ekonomikas anglisko terminu ābecē, lai nav bezpalīdzīgi jāvērš skats «aizkadrā», daļu atbildes bubinot pie sevis dzimtās valodas frāzēs un brīžiem pat aizmirstot uzdoto jautājumu. Uz šāda fona pirms desmit gadiem toreizējā iesācēja ministra Aināra Šlesera «slavenā» intervija, kurā jaunizceptais valstsvīrs izteicās par skaistumu, kas nāk «no iekšām» un pauda gatavību celt kvalifikāciju, pabeidzot «kaut kādus kursus», šķiet kā nevainīga anekdote, tāpat kā lopu dakteris vietējā Pentagona virspavēlnieka krēslā.Žēl, bet laikam jau pirms intervijas neviens Slakterim neatgādināja, ka minēto TV kanālu skatās gana daudz turīgu investoru un finanšu analītiķu, kam prāti nodarbināti ar jautājumu - kur vispārējās krīzes laikā ieguldīt uzkrāto kapitālu. Redzot šādu faktiski izgāšanos un apšaubāmas kompetences paraugstundu - situāciju pat novembra beigās nevarēja raksturot ar vārdiem «ļoti laba», bet vispārēju ekonomikas kritumu nodēvēt par «neko īpašu» bija vismaz nenopietni - domājams, bagātajiem aizokeāna onkuļiem verdikts bija gatavs uzreiz - zemītē, kur ministrs pats lāgā nesaprot, ko runā, sūri grūti pelnītos dolārus labāk neinvestēt...Ministram, kurš šādu blamāžu valstij sagādājis, starp citu, būtu labāk prasties un klusi pamest politisko skatuvi. «Veikums» daudz neatpaliek no tā, ko savulaik sastrādāja kāda politisko aprindu kundze, dīvainā stadijā dziedot TV šovā...P.S. vietā - tā kā no populārās vietnes youtube.com video naski izņemts, jānorāda cits resurss - http://krabjiem.lv/video/5772/slaktera-intervija/

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ventastega Curonica

Man šķiet, ka Jūs, kungs, pārāk kaisli iekļaujaties visapverošā tarkšķēšanā, kad troksnī pazūd ziņa. Dovas lietas. Es visu laiku par pašreizējo Finanšu ministri esmu bijis ļoooti skeptisks. Otra - manas svešvalodu zināšanas neļauj pašam spriest par to ko viņš tur teicis un kā teicis.
Tomēr tagad man aozvien vairāk liekas, ka Jūs un pārējie mūsu brīvās preses "sabiedrības sargsuņi" rej pēc kaut kāda rīkojuma. Varbūt, viemkārši pārlieku kūtrība liedz pašiem domāt. Vieglāk taču atkārtot citu priekšā uzrakstīto, to drusku papušķojot pēc savas saprašanas.. Nu pietrūkst Jums dūšas pat pieminēt to, ka pēc LC neikļūšanas iepriekšējā Saeimā vairāku augstu amatpersonu "politiskā atbildība" izpaudās kā amats pašlaik grūtībās nonākušajā bankā un painteresēties, vai arī viņi nav atalgoti izmanojot kopš seniem "BB" laikiem zināmo shēmu - ņemt aizdevumu ar pazeminātiem procentiem un noguldīt to atpakaļ ar daudz lielākiem procentiem. Ne jau tādas summas kā šefi, bet...

pirms 10 gadiem, 2008.12.11 18:47

Lietotāju raksti