Cauri Jelgavai dosies starptautiskā labdarības velotūre «Pasaule bez bāreņiem» 3

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, cik nozīmīga vecāku pamestiem bērniem ir ģimeniska aprūpe un cik svarīgi ir veicināt vecāku pamestu bērnu un bāreņu pieņemšanu ģimeniskā aprūpē – audžuģimenēs, aizbildniecībā vai adopcijā –, no 28. jūlija līdz 2. augustam Latvijas teritoriju šķērsos starptautiskās labdarības velotūre «Pasaule bez bāreņiem», informē biedrības «Alianse Latvija bez bāreņiem» valdes locekle Irina Čžou.

Pilsētās, kurām dalībnieki brauks cauri, notiks pasākumi, kuros piedalīties varēs ikviens interesents, atbalstot bez vecākiem palikušos pasaules un Latvijas bērnus.

Irina Čžou ir viena no galvenajām velotūres atbalstītājām Latvijā. Viņa 2015. gadā saņēma balvu «Latvijas lepnums» nominācijā «Cilvēks cilvēkam». I.Čžou kopā ar domubiedriem organizē aktivitātes un projektus, lai palīdzētu bez vecāku apgādības palikušiem bērniem no Latvijas, kā arī Ukrainas bērniem, kuri cietuši no kara sekām.

«Ģimene – tas ir sabiedrības pamats. Kāds būs šis pamats, tāda arī būs mūsu pasaule un vide. Velo komanda «Pasaule bez bāreņiem» ceļo tikai ar vienu mērķi – lai parādītu piemēru, ka ir iespējams radikāli pārvērst bērna likteni. Riteņbraucēju komanda ir bērni, kas iepriekš dzīvojuši uz ielas. Viņu dzīve ir izmainījusies, pateicoties vienam cilvēkam, kurš bērniem tic un ir uzņēmis viņus savā ģimenē,» stāsta I.Čžou.

Tie, kuriem ir vecāki, kas sniedz mīlestību un sirds siltumu, bieži vien neaizdomājas, kā ir tad, kad vecāku nav. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2015. gadā Latvijā bija vairāk nekā 2 000 bērnu, kuri atrodas sociālās aprūpes iestādēs un ir vieni paši bez vecāku gādības. Savukārt pasaulē ir vairāk nekā 132 miljoni bāreņu – bērnu, kuri dažādu iemeslu dēļ ir vieni, bez vecākiem. Lai pievērstu pasaules uzmanību šai problēmai, priesteris Gennādijs Mohņenko 1998. gadā izveidoja labdarības fondu «Piligrim», kas ir Ukrainā lielākais rehabilitācijas projekts bērniem un pusaudžiem, lai palīdzētu viņiem grūtās dzīves situācijās. Tie ir bērni no ielām, daudzi no viņiem ir atkarīgi no narkotikām, alkohola, toksiskajām vielām, azartspēlēm, liela daļa ir arī HIV inficēti. Tāpat tie ir bērni bāreņi, kuri palikuši bez vecāku gādības, un sociālie bāreņi, kurus vecāki nespēj atbalstīt un pietiekami izglītot.

Šobrīd G.Mohņenko ir audžutēvs vairāk nekā 30 bērniem un pusaudžiem, ar kuriem kopā dodas velotūrē «Pasaule bez bāreņiem». Viņi ir plānojuši apceļot pasauli, un šogad dosies braucienā cauri desmit valstīm. 5. jūlijā velobrauciens sākās Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, tālāk dodoties uz Poliju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju un Vāciju. Savukārt nākamgad viņi turpinās braucienu uz Nīderlandi, Beļģiju, Luksemburgu, Šveici, Austriju, Itāliju, Franciju, Spāniju, līdz finišēs Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Iepriekšējos četros gados velotūres dalībnieki veica 15 000 kilometru garu ceļu, šķērsojot Ukrainu un Krieviju, taču šogad, ņemot vērā politisko situāciju pasaulē, viņi izlēmuši doties cauri Eiropas valstīm.

«Ikviens var piedalīties un palīdzēt šiem bērniem bāreņiem. Galvenā bērnunamos dzīvojošo problēma ir neizturamas vientulības sāpes un milzīgs komunikācijas trūkums ar viņiem nozīmīgu pieaugušo. Šogad biedrība «Alianse Latvija bez bāreņiem» ir atvērusi mentoringa projektu bērniem, kuri dzīvo bērnunamos. Mentors ir pieaugušais, kuram ir kādas prasmes un zināšanas, ko ir vēlme nodot tālāk bērnam. Katram no mums ir daudz pozitīvas pieredzes, kuru sniedzam bērnam jau kopš viņa dzimšanas. Visus mentorus padomdevējus mēs atbalstām profesionālajā ziņā, kā, piemēram, nodrošinām konsultācijas un apmācības, lai saziņa ar bērnu būtu pēc iespējas vērtīgāka abiem,» stāsta I.Čžou. Ikviens, kurš vēlas, var kļūt par mentoru vai arī atbalstīt dalībniekus velobrauciena laikā, pievienojoties velotūrē ceļa posmā no Jelgavas uz Rīgu. Pieteikties var rakstot uz e-pastu: info@labb.lv.

Pasākumu grafiks Latvijā:

  • 28. jūlijā plkst. 19–20.40 Jelgavā, Pasta salā, būs iespēja tikties ar velotūres dalībniekiem un viņu vadītāju G.Mohņenko un redzēt riteņbraucēju velošovu, kā arī dzirdēt latviešu jaunietes Santas Daņiļevičas uzstāšanos. Viņa 2014. gadā guva lieliskus panākumus Ukrainas talantu šovā «X-Factor».

  • 29. jūlijā plkst. 14–16 Rīgā, Esplanādē, notiks velotūres dalībnieku velo un sporta kluba «Free zone» parkūra sportiskais šovs. Būs iespējams dzirdēt studijas «Art mix» bērnu muzikālos priekšnesumus Nadeždas Buharovas vadībā.

  • 29. jūlijā plkst. 17.30–19 Rīgā, sporta klubā «Free Zone», pusaudži un bērni, sākot no sešu gadu vecuma, varēs apmeklēt parkūra, boksa un citu sporta veidu treniņu kopā ar Gennādiju un viņa komandu.

  • 30. jūlijā plkst. 11–15 Rīgā notiks G.Mohņenko tikšanas ar biedrības «Alianse Latvija bez bāreņiem» vadītāju I.Čžou un biedrības komandu.

  • 31. jūlijā plkst. 18–19.30 Rīgā, kristīgajā centrā «Labā vēsts», notiks dievkalpojums un tikšanās ar Gennādiju un viņa velobraucēju komandu.

  • 1. augustā plkst. 14–15.30 Valmierā pie Valmieras Kultūras centra G.Mohņenko un velokomandas uzstāšanās ar velošovu.

««Visgrūtākie ceļojumi bieži vien ir ar vislieliskākajiem rezultātiem!» Tieši šis citāts ir par mūsu velotūri «Pasaule bez bāreņiem». Tas, ko mēs darām, ir neiedomājami grūti, bet to bērnu dēļ, kurus pēc tam uzņem ģimenēs, ir jebkuru pūļu, sviedru, noguruma vērts. Ikviens, kurš vēlas, var pievienoties mums velotūrē. Jebkādā veidā atbalstot mūsu vērienīgo, plašo un drosmīgo projektu, atbalstītāja vārdu mēs izvietojam uz īpašas kartītes, kura dodas līdzi velotūrē kopā ar mums. Jebkurā pieturas punktā mēs atceramies par mūsu atbalstītāju savās lūgšanās,» stāsta G.Mohņenko.

Audžutēvs G.Mohņenko ir dibinājis reliģisko kopienu «Labo pārmaiņu baznīca» Mariupolē, pēc tam kopā ar kopienas vadības komandu ir aktīvi iesaistījies labdarībā un nepilngadīgu bērnu atbalstīšanā. Pašreiz G.Mohņenko ir vecākais garīdznieks kalpotājs Labo pārmaiņu baznīcās Mariupolē, viņš ir arī pieaugušo rehabilitācijas centru dibinātājs, kā arī nacionālās adoptācijas akcijas «Tu būsi atrasts!» idejiskais iedvesmotājs. G.Mohņenko ir akcijas «Obrydlo» iniciators – tās mērķis ir cīnīties pret narkotikām. Par G.Mohņekno ir izveidota Stīva Hūvera Holivudas filma «Gandrīz svētais», kurā stāstīts par Gennādija dzīvi un to, kā viņš savā ģimenē uzņem bērnus bezpajumtniekus, tādējādi glābjot viņus no narkotikām, alkohola un vispārēja dzīves pagrimuma.

Starptautisko labdarības velotūri «Pasaule bez bāreņiem» Latvijā atbalsta: biedrība «Alianse Latvija bez bāreņiem», «Alternatīvās bērnu aprūpes alianse», Rīgas dome, Valmieras pilsētas pašvaldība, Latvijas Valsts policija, «Lido», «Vairāk saules», «TurKebab», vortāls veloriga.lv, draudze «Labā vēsts», draudze «Dieva ģimene», sporta klubs «Free Zone», sabiedrisko attiecību aģentūra «Ogilvy PR Latvia», velo veikals «ZZK», «La Pizza Veloce».Biedrība «Alianse Latvija bez bāreņiem»

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Komentētājs

Andri Rāviņ! Jelgavas mēr! Lūdzu sakārtojiet bērnudārzu rindu problēmu Jelgavā, itkā pielikāt 20 eur pie apmaksājamās summas privātajiem bērnudārziem, bet reāli bērnudārzs pacēla tieši par to summu savu maksu, lai var maksāt lielākas algas un citiem mērķiem! Valsts tiesībsargs ir atzinis, ka tas ir pretlikumīgi likt vecākiem maksāt par to kas pienākas BEZ MAKSAS!

pirms gada, 2016.07.26 22:12

trakais arnolds

lai katrs no tiem braucējiem labāk pa 5 bērniem no bērnu namiem paņem un organizatori arī. problēma ātrāk tiks atrisināta.

pirms gada, 2016.08.02 14:19

Lietotāju raksti