Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ciemos pie Zaķa (FOTO) 1

3. un 4. augustā Vilces pagasta gleznainajā Zaķu pļavā pulcējās valsts sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki uz tradicionālo divu dienu draudzības un sporta pasākumu “Ciemos pie Zaķa”.

Veiklā un atraktīvā zaķa tēma dažādos veidos caurvijās no tikšanās pirmajām minūtēm līdz dalībnieku aizbraukšanai mājup. Katru ieradušos komandu (“Dundaga’’, “Jelgava’’, “Lielbērze’’, “Iļģi’’, “Mēmele’’, “Rūja’’, “Valka’’, “Baldone’’, “Gudenieki’’, “Ģintermuiža’’ un “Ventos’’ no Lietuvas) sagaidīja mājinieku ziedkalniešu atveidotie Zaķu mammas un Zaķu bērnu tēli, cienājot viesus ar saviem lielākajiem gardumiem burkāniem, pēc tam ierādot katrai komandai telšu vietu, pavadot sacensībās, kārtojot organizatoriskus jautājumus, uzturot jautru un pacilātu noskaņojumu visa pasākuma laikā.

Kā ierasts, sporta pasākums sākās ar dalībnieku gājienu, kuru vadīja vēsturiski tēli – Vilces muižas barons un baronese, vēlot patīkamu atpūtu savā pļavā. Tam sekoja Latvijas un Lietuvas himna un abu valstu karogu svinīga pacelšana mastā. Šo divu valstu sporta pasākuma atklāšanas brīdi svinīgāku darīja viesu klātbūtne. Gan Jelgavas novada sporta centra direktora vietniece Ingūna Čākure, gan Vilces pagasta pārvaldniece Anda Duge, gan VSAC “Zemgale’’ direktors Ilgonis Leišavnieks, gan VSAC “Ziedkalne’’ vadītāja Aija Petuhova visiem dalībniekiem vēlēja sportisku garu, veiksmīgus startus, siltu sauli un drauga plecu līdzās.

Tad, skanot jautrai mūzikai un saulei karsējot, notika iesildīšanās vingrinājumi, un sacensības varēja sākties. Zaķu pļava vienā mirklī līdzinājās darbīgam skudru pūznim, jo organizatori bija tik veiksmīgi izplānojuši gan futbola spēļu, gan stafešu, gan radošo darbnīcu norisi un vietu, ka neviens dalībnieks ne mirkli nepalika bez nodarbošanās. Futbola spēles starp kolektīviem notika divās grupās ar muzikāliem atelpas brīžiem, bet daudzās stafetes izskatījās kā jautrs piedzīvojums ikvienam. Savukārt, radošajās darbnīcās katrs varēja izgatavot sev rokassprādzi, izveidot vai nokrāsot māla figūriņas, izgatavot sev medaļu – Zaķi –, izrotāt taurenīšus, minēt ciparu un burtu mīklas, ceļot cauri labirintiem.

Pasākuma norisi kuplināja arī fizioterapeite, kura ar padomiem un praktiski palīdzēja uzturēt un atjaunot fizisko tonusu, veicot masāžas nogurušākajiem dalībniekiem.

Dažus metrus tālāk ikviens varēja atveldzēties Zaķīšu pirtiņā, kur labsirdīgā Zaķu māte katru pacienāja ar piparmētru tēju un nopēra vēsā ūdenī ar īstu pirtsslotu. Daudzi pēc vēsumiņa te iegriezās vairākkārt.

Tā nemanot atnāca pievakare ar pelēkiem mākoņiem un lietu, kurš tomēr nespēja ietekmēt pašdarbnieku raito dejas soli un skanīgās dziesmas, meistarīgās popielas un pat teātra spēli. Dalībnieki no Valkas, Baldones, Rūjas tēloja zaķēnus, un tā Zaķu pļava nu bija pilna ar priecīgiem zaķu bērniem.

Taču diena vēl nebija galā! Reizē ar krēslu pļavā ieradās pārsteigums – visu iemīļotais dziedātājs Normunds Jakušonoks. Līdz vēlai naktij pļavā skanēja priecīga mūzika, skanīgas dziesmas un nerimstoši deju soļi. Nakts mieram atlika vien tumšākās stundas. Var vien apbrīnot cilvēku lielo izturību, kad ir aizmirsušās visas raizes un ikdienas grūtības.

Nākamais rīts ausa ar sauli, vēju, brokastīm un šķiršanās nojausmām. Vēl tikai noslēguma līnija un uzvarētāju paziņošana, apbalvošana.

Futbolā 1. grupā 3. vietu ieguva “Ķīšu’’ sportisti, 2. vietu “Baldones’’ spēlētāji, bet 1. vietu – “Ģintermuižas’’ komanda.

Futbolā 2. grupā 3. vietu izcīnīja viesu komanda “Ventos’’ no Lietuvas, 2. vietu “Mēmeles’’ komanda, bet 1. vietu – “Ziedkalnes’’ spēlētāji.

Visnepacietīgāk dalībnieki gaidīja sacensību kopvērtējuma paziņošanu.

Svinīgi ar aplausiem tika sveikta komanda “Ventos’’ ar 3. vietu, komanda “Ziedkalne’’ ar 2. vietu, komanda “Ķīši’’ – ar godpilno 1. vietu.

Sacensības noslēgušās, drūmas un skumīgas sejas nebija redzamas, jo visus prieka pilnus darīja tikšanās ar seniem draugiem un jaunu draugu iegūšana, izkustēšanās un sportošana svaigā gaisā, skaistā pļavā. Vēl tikai pēdējie novēlējumi, darbinieku un klientu apskāvieni un solījumi tikties nākamreiz.

Laimīgu mājupceļu māj “Vilces Zaķis 2017”!Teksts un foto: VSAC “Zemgale” filiāles “Ziedkalne” darbinieki un vadītāja Aija Petuhova


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Prieks

Pasākums bija vienreizējs, liels paldies SAC &****uot;Ziedkalne&****uot; komandai. Malači!

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.13 21:58

Lietotāju raksti