Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāta viedoklis

Jelgavā rindā uz Pirmskolas izglītības iestādē gaida apmēram 1000 jauno vecāku. Diemžēl lielai daļai būs jāmeklē citas iespējas, kā pieskatīt mazuli.

Ir vairāki risinājumu veidi. Viens no tiem ir jaunu bērnudārzu celtniecība. Pašreiz, cik zinu, pašvaldība jaunu bērnudārzu būvniecību neplāno. Otrs variants, ko izmanto citur – palielināt grupiņas. Jāņem vērā, ka ģimenes vai citu apstākļu dēļ ne vienmēr visi bērni apmeklē bērnudārzu. Respektīvi, bērnu skaitu grupiņā varētu palielināt no 14 līdz 20 bērniem. Tas ir zināma veida risinājums. Ja šādu sistēmu ieviestu visos pilsētas bērnudārzos, tas būtu neliels problēmas risinājums. Es domāju, ka valsts mērogā būtu jārisina jautājums par „dienas mammām”, kādas darbojas Zviedrijā. Atbalstot sistēmu, kad privātās auklītes pieskata trīs līdz piecus bērnus, un auklītēm maksātu tādu pašu dotāciju, kā maksā bērnudārziem, dotu lielu plusu situācijai kopumā. Pirmskolas izglītības iestāžu problēmas ir tikpat samilzušas kā visā izglītības sistēmā, tāpēc arī tās jārisina kompleksi.

Andrejs Garančs,

Jelgavas domes deputāts

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti