Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diāna Zande: nav jācenšas būt ideālai mammai vai tētim – ideāli stāsti ir tikai filmās, žurnālos un «Facebook» ierakstos

Pirmās «Augošai Latvijai vecāku skolas» lekcijas norisinājās 30. septembrī Jelgavā. Tās ir daļa no «Maxima Latvija» ģimeņu atbalsta programmas «Augošai Latvijai» un Diānas Zandes sadarbības projekta. Lekciju laikā psiholoģijas zinātņu doktore kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite piecu bērnu mamma Diāna Zande vecākiem un citiem interesentiem sniedza nepieciešamo atbalstu jautājumos par bērnu audzināšanu, vecāku lomu un savstarpējām attiecībām.

«Nav jācenšas būt ideālai mammai vai tētim – tādi neeksistē. Jūsu bērnam nevajag ideālu mammu, viņam vajag parastu mammu, kura zina, kas bērniņam ir vajadzīgs un svarīgs,» lekcijas laikā stāstīja Diāna Zande, uzsverot, ka ideāli vecāki un situācijas ir tikai filmās, žurnālos un «Facebook» ierakstos. Tāpat D.Zande norādīja, ka pēc bērniņa piedzimšanas ir svarīgi atrast līdzsvaru starp vecāku un partneru lomu, uzsverot – «bērnam ir jāredz arī tas, ka esat ne vien mamma un tētis, bet arī savstarpēji partneri».

Arī vecāki atzina, ka bija noderīgi dzirdēt par bērnu audzināšanu un disciplinēšanu. Māmiņa Ieva no Jelgavas sapratusi, ka bērnus nevajag tik daudz kontrolēt un ierobežot – ir jāmācās vairāk paļauties. Dita, kura ir sava pirmā bērniņa gaidībās, arī atzina, ka vairāk vajadzētu koncentrēties uz savstarpējām attiecībām: «Katram cilvēkam vispirms jābūt apmierinātam ar sevi, tad arī būs labas attiecības ar bērniem un savu partneri.»

Lai sniegtu nepieciešamo atbalstu bērnu audzināšanā, «Maxima Latvija» ģimeņu atbalsta programma «Augošai Latvijai» uzsākusi sadarbību ar D.Zandi programmā «Augošai Latvijai vecāku skola». Programmas ietvaros D.Zande «Augošai Latvijai» mājas lapā dalās ar īsiem video ieteikumiem par jautājumiem, kas aktuāli visās ģimenēs, kurās aug mazi bērni. Video padomi būs sadalīti divās grupās – jautājumi par dažādiem aspektiem, kas attiecas uz mazuli, un jautājumi, kas attiecas uz vecākiem un partneru attiecībām. Nākamais video padoms «Kas ir bērna temperaments?» gaidāms jau 4. oktobrī: http://www.augosai.lv/category/vecaku-skola/

Līdz pat 2017. gada jūnijam lielākajās Latvijas reģionālajās pilsētās tiks organizētas Diānas Zandes bezmaksas lekcijas ar diviem tematiem – «Pietiekami laba mamma/pietiekami labs tētis – kas tas ir?» un «Savstarpējās attiecības ģimenē – kā no tām gūt prieku, un vienlaikus neizsīkt?».

«Augošai Latvijai vecāku skola» ir SIA «Maxima Latvija» ģimenes atbalsta programmas «Augošai Latvijai» iniciatīva, kuras vadmotīvs ir par ģimenei draudzīgu vidi un ērtu iepirkšanos, lai ģimenēs augtu aktīvi, prasmīgi un veseli bērni.Zane Udrase, «Maxima Latvija» Komunikācijas speciāliste

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti