Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas svētki

Ik rudeni Latvijā ir brīdis, kad dzeja izkāpj no grāmatu lappusēm, iziet pie lasītāja, satver aiz pogas un uzrunā. Arī Jelgavas 6.vidusskolā šonedēļ svinēja Dzejas svētkus.

Uzplauka liriskie paklāji, kuros skolēni ļāvās radīšanas priekam un dzejas rindas izzīmēja ar akmentiņiem, ziediem, čiekuriem un citiem dabas koncertzāles materiāliem, radot mākslas darbus pie skolas ieejas.

Vidusskolēni sajūtas un radīšanas brīnumu atmodināja dzejas lasījumos, kuros mūzika savijās ar jauniešiem aktuālu dzejnieku vārdiem. Skanēja Aspazijas, E.Veidenbauma, A.Čaka, J.Brodska, M.Ļermontova un A.Puškina dzeja. Bija gods sagaidīt viesus no Dzejas busiņa- Rūtu Štelmaheri, Jāni Tomašu, Jāni Vādonu. Autoru lasījumā dzejoļi kļuva klātesoši un nozīmīgi.

Lepojamies ar Anastasiju Patijčuku, kura piedalījās dzejnieku sacensībās Dzejas slams un žūrijas un skatītāju balsojumā ieguva 2.vietu.

Dzejas svētki mums ir tradīcija, kurā katram ir ļauts izjust radīšanas prieku, būt klātesošam un piederīgam kultūras telpā notiekošajam.

Latviešu valodas skolotāja Sandra Krūmiņa

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti