Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Komisija nākusi klajā ar rekomendācijām dalībvalstīm

  Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijas Latvijai 2016. un 2017. gadā:

  1. Nodrošināt, ka novirze no korekcijas līknes vidēja termiņa budžeta mērķa sasniegšanai 2016. un 2017. gadā nepārsniedz izdevumu palielinājumu, kas paredzēts sistēmiskajai pensiju reformai un nozīmīgajai strukturālajai reformai veselības nozarē. Samazināt nodokļu īpatsvaru cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, pārvirzot to slogu uz ekonomikas izaugsmei labvēlīgākajiem vides piesārņojuma un nekustamā īpašuma nodokļiem, kā arī uzlabojot nodokļu saistību izpildi.

  2. Palielināt sociālo pabalstu pietiekamību un veikt intensīvākus pasākumus, lai atbalstītu to saņēmējus darba meklēšanā un saglabāšanā, ieskaitot plašāku aktivizācijas pasākumu klāstu. Paātrināt profesionālās izglītības programmu reformu; iesaistot sociālos partnerus, izveidot normatīvo bāzi darba vidē balstītas apmācības programmām un paplašināt to piedāvājumu. Uzlabot veselības aprūpes sistēmas pieejamību un kvalitāti un efektīvāk izlietot nozarei pieejamo finansējumu.

  3. Turpināt pētniecības institūciju apvienošanu un stimulēt privātā sektora investīcijas inovācijās. Stiprināt interešu konflikta novēršanas pasākumus un izveidot vienotu normatīvo bāzi visiem publiskajā sektorā nodarbinātajiem. Paplašināt maksātnespējas administratoru pārskatatbildību un sabiedrisko uzraudzību.   

EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis, komentējot EK rekomendācijas attiecībā uz Latviju, teic: «Latvijai jāturpina atbildīga fiskālā politika un virzība uz vidēja termiņa budžeta bilances mērķi. EK ir atļāvusi izmantot Latvijas pieprasīto strukturālo reformu atkāpi no virzības uz vidēja termiņa budžeta bilances mērķi saistībā ar veselības nozares reformām, bet ierobežotā apjomā, jo Latvija jau izmanto atkāpi saistībā ar pensiju sistēmas otrā līmeņa attīstību. Attiecībā uz nodokļu politiku EK iesaka samazināt nodokļu slogu zemu atalgotajiem strādājošajiem, pārnesot nodokļu slogu uz citām nodokļu bāzēm, piemēram, vides un īpašuma nodokļiem, kā arī uzlabot nodokļu iekasēšanu. Tāpat EK rekomendē Latvijai turpināt reformas sociālajā jomā, izglītībā un tieslietās.»

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā


Foto: ec.europa.eu

 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti