Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas pieredze Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā (FOTO) 1

Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā (JVMV) 1.–12. klasēs mācās skolēni no 13 līdz 50 gadiem. Daudzi skolēni ir motivēti un iegulda milzu darbu, lai, savienojot mācības ar rūpēm par ģimeni, darbu, iegūtu izglītību. Par viņu sasniegumiem skolas kolektīvs jūtas gandarīts.

Tomēr daļai skolēnu ir jāpalīdz pārvarēt citus šķēršļus. Šie skolēni dažādu iemeslu dēļ ir guvuši negatīvu iepriekšējās izglītības pieredzi, bijuši nesekmīgi, ir zaudējuši ticību savām spējām un ir vāji motivēti apgūt izglītību. JVMV kolektīvs meklē risinājumus, kā palīdzēt šādiem skolēniem pārvarēt grūtības un mazināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku.

Lai pilnveidotu skolas piedāvātās iespējas, no 2016. gada 1. jūnija līdz 2017. gada 31. maijam JVMV tiek realizēts “Erasmus+” projekts “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska mazināšana Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā”. Tā mērķis ir apgūt jaunus paņēmienus, kā paaugstināt skolēnu mācīšanās motivāciju. Projektā notika divas mācību mobilitātes.

2016. gada jūlijā fizikas un bioloģijas skolotāja Daina Birkenbauma apmeklēja kursus “Astronomijas piedzīvojums Kanāriju salās”. Tā kā astronomijas temati dabaszinībās un fizikā skolēniem šķiet vieni no saistošākajiem, jaunas pedagogu zināšanas un darba metodes var pozitīvi ietekmēt skolēnu mācību motivāciju dabaszinībās un tehnoloģijās, tādējādi sekmējot viņu iespējas iegūt pamata vai vidējo izglītību.

Trijās kursu dienās dalībniece nodarbībās apguva teorētiskas zināšanas par kosmosa izpēti, kā arī praktiskas iemaņas dažādu datorprogrammu lietošanā gan astronomijas tematu apguvei klasē, gan nodarbību sagatavošanai. Piemēram, ar datorprogrammu “SalsaJ” kursu dalībnieki mācījās piešķirt krāsas zvaigžņu galaktiku fotogrāfijām, veidot Saules rotācijas video, kā arī atrast Visuma fotogrāfijās melnos caurumus. Dalībnieki mācījās izmantot un gatavot stundu scenārijus ar astronomiju saistītu tematu apguvei, kā arī guva priekšstatu telefonu aplikāciju programmēšanā robotikas vajadzībām. Divas dienas tika veltītas lielo observatoriju apmeklējumam. Kanāriju salās ir īpaši labvēlīgi apstākļi observatoriju kompleksu izbūvei, jo tur ir stabili klimatiskie apstākļi un minimāls gaisa un gaismas piesārņojums. Dalībnieki iepazinās ar observatoriju uzbūvi un darbību, piedalījās reālos Visuma novērojumos. Tika apmeklēts arī pasaulē lielākais teleskops. 2016./2017. mācību gadā Daina Birkenbauma gūto pieredzi izmantoja dabaszinību un fizikas mācību stundās, apgūstot ar Visuma izpēti saistītos tematus, kā arī dalījās pieredzē semināros JVMV pedagogiem, Jelgavas pilsētas dabaszinību un fizikas skolotāju metodisko apvienību semināros. Pērnā gada 3. decembrī D.Birkenbauma par gūto pieredzi stāstīja seminārā “Astronomijas izglītība Latvijā VI”, kurā piedalījās Latvijas un Lietuvas astronomijas izglītības speciālisti.

2017. gada martā Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas direktore un matemātikas skolotāja Brigita Preisa apmeklēja kursus “Koučings izglītībā priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas novēršanai” Spānijā, Madridē. Šie kursi “Erasmus+” projekta aktivitātēs tika iekļauti, lai sniegtu iespēju JVMV pedagogiem apgūt un pilnveidot koučinga metodes izmantošanu, lai samazinātu pedagogu un skolēnu stresa līmeni, izstrādātu spēju pārvaldīt emocijas, tādējādi samazinot priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas risku. Kursu dalībniece apguva emocionālās brīvības tehniku. Šo tehniku var izmantot gan pedagogi, gan skolēni, lai risinātu emocionālas, psiholoģiskas un pat fiziskas problēmas, kas traucē pilnvērtīgi strādāt vai mācīties. Pēc atgriešanās no kursiem B.Preisa JVMV pedagogiem novadīja nodarbību, kurā iepazīstināja ar tehnikas rašanos, esošajiem rezultātiem un mācīja praktiski izmantot šo metodi.

27. aprīlī “Erasmus+” projekta dalībnieces dalījās pieredzē par projekta norisi un ieguvumiem seminārā Jelgavas skolu direktoru vietniekiem: “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska mazināšana Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā. “Erasmus+” pieredze”. Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta aktivitātēm un ieguvumiem, kā arī saņēma noderīgus izdales materiālus, lai varētu informāciju nodot kolēģiem un izmantot savu skolu mācību procesā.

Jebkurš interesents var iepazīties ar JVMV realizētajiem “Erasmus+” projektiem un mācību materiāliem blogā jvmverasmusplus.wordpress.com.

(“Erasmus+” projekts “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska mazināšana Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolā”. Projekta identifikācijas Nr. 2016-1-LV01-KA101-022465)


JVMV skolotāja Daina Birkenbauma

Foto: no skolas albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Es

Šī skola tiešām ir , manuprāt, vislabākā skolēniem ar mācīšanās grūtībām. Individuāla pieeja, sirsnīga attieksme, draudzīgs kolektīvs-tas raksturo Jelgavas Vakara(maiņu) vidusskolu.Bērni šeit var justies drošībā, pasargāti no izsmiekla un pāridarījumiem, kas ir neizbēgami parastajās dienas skolās.Mans bērns šajā skolā ar prieku iet uz stundām.Milzu paldies klases audzinātājai, kura prata palīdzēt manam bērnam noticēt sev un mācīties!

pirms 2 gadiem, 2017.05.23 13:25

Lietotāju raksti