Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Erasmus+» sanāksme Ozolnieku vidusskolā – no draudzības līdz karjeras izvēlei (FOTO)

«Jauni draugi, lieliska pieredze «Erasmus+» projektā, angļu valodas un komunikācijas prasmju uzlabošana, pašpārliecinātība par savām spējām, aktiera profesija kā personisks jaunatklājums, darbošanās prieks projekta aktivitātēs» – tā projekta sanāksmes norisi un ieguvumus Ozolnieku vidusskolā no 25. līdz 30. aprīlim raksturo 13 Ozolnieku vidusskolas 8.–10. klašu skolēni – Santa Ģingule, Agata Beināre, Kintija Krūzberga, Līva Sloka, Paula Leite, Namejs Kugrēns, Edvards Rainers Krūmiņš, Kaspars Mārtiņkrists, Valters Naglis, Valters Zabeļins, Nikole Bunce, Marija Dombrovska un Madara Linda Briģe.

Dalība «Erasmus+» projektā un skolēnu ieguldītais darbs projekta sanāksmes sagatavošanā un tās īstenošanā deva iespēju apgūt prasmes un zināšanas daudzpusīgās profesionālās darbības jomās – aktiermeistarībā, runas mākslā, kustību mākslā, muzikālās aktivitātēs, kostīmu darināšanā, grima veidošanā, skatuves dekorēšanā, dekorāciju veidošanā, kā arī pasākumu plānošanā, organizēšanā un īstenošanā. Un interesantākais tas, ka šīs prasmes un zināšanas tika sniegtas un iegūtas dažādu tautu kultūras un izglītības pieredzes un satura ietekmē – projektā līdzdarbojas skolas no Vācijas, Igaunijas, Itālijas un Turcijas.

Līdzās karjeras izvēles ieguvumam ne mazāk svarīgu nozīmi iegūst sociālās prasmes un personību raksturojošas kvalitātes īpašības, jo dalība projekta sanāksmē rosināja skolēnus būt atvērtiem komunikācijai, tolerantiem pret dažādu tautu un reliģiju pārstāvjiem, strādāt gribošiem, jo projekta sanāksmes sagatavošanai un pēc tam tās īstenošanai bija jāveic daudz dažādi uzdevumi. Tāpat skolēniem bija jābūt fiziski izturīgiem, emocionāli noturīgiem, jo tā bija intensīva līdzdarbošanās no rīta līdz vēlai pēcpusdienai daudzpusīgos interaktīvos semināros, atceroties, ka mūsu skola uzņem viesus un vēlamies, lai viesi un partneri justos apmierināti un laimīgi. Tas daudzus atraisīja uzstāties publikas priekšā un deva viņiem pārliecību par saviem talantiem un prasmēm, iespējams, kādam deva arī impulsus nākotnes profesijas izvēlē. Projekta izvērtēšana noslēguma dienā ļāva kritiski un analītiski paskatīties uz projekta programmu un sanāksmes norisi, kas kalpos par labu pieredzi turpmāko starptautisko projektu plānošanā un īstenošanā.

Sociālo un daudzpusīgo profesionālo prasmju ieguvumu apliecina projekta sanāksmes aktivitātes kulminācija – divās dienās sadarbības partnerskolu kopīgi iestudēts un nospēlēts mūzikls. «Šahs», kurā sākotnējā balto un melno šaha figūru sadursme beidzas ar stāstu par mīlestību un vārdiem «Vienīgais, kas tev nepieciešams, ir mīlestība».

Un tāds ir stāsts arī par šo projektu, jo tas, ko mēs vēlamies ar šādu projektu palīdzību sasniegt vai ietekmēt, ir veicināt mieru, dalīties mīlestībā un daudzpusīgā dažādu tautu kultūras un izglītības pieredzē.

Liels paldies skolas vadībai, īpaši direktorei Klārai Stepanovai, pašvaldībai par atbalstu projekta uzdevumu, ideju un programmas īstenošanā, pedagogiem Renātei Bērziņai, Rūtai Bergmanei, Madarai Gribai un Inesei Mičulei par ieguldīto darbu projekta sanāksmes semināru rīkošanā. Visbeidzot liels paldies Ozolnieku vidusskolas projekta dalībniekiem par kvalitatīvi veiktu darbu projekta sanāksmē. Kopā mēs bijām brīnišķīga komanda. Bet par labi padarītu darbu projekta sanāksmes laikā četri skolēni 2016. gada rudenī dosies uz Turciju, lai piedalītos Turcijas partnerskolas organizētā projekta sanāksmē.

ES «Erasmus+» programmas «Pamatdarbības Nr. 2 (KA 2) stratēģiskās skolu sadarbības partnerības projekta Nr. 2015-1-DE03-KA219-013532_6» «Skola, teātris un karjeras izvēle» koordinatore Irita Semane


Foto no skolas albumaPievieno komentāru

Lietotāju raksti