Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fizikas konkursa Zemgales reģiona finālā Jelgavas Valsts ģimnāzijai trešā vieta

Erudīcijas konkursa “Fizmix Eksperiments” Zemgales reģiona finālā uzvarējusi Viesītes vidusskolas komanda “Entropija”. Lai plūktu uzvaras laurus, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika uz jāapsteidz pārējās 34 Zemgales reģiona komandas. Jau jūlijā jaunieši kopā ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām varēs izbaudīt godam nopelnīto uzvaru īpaši organizētā vasaras nometnē.

Fināla kārtā komanda “Entropija” uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 92 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvējus – komandu “Anihilācija” no Aizkraukles novada vidusskolas no uzvaras šķīra tikai divi punkti – komanda kopā nopelnīja 90 punktus –, bet trešās vietas ieguvēji – komanda “Polārzvaigzne” no Jelgavas Valsts ģimnāzijas – ieguva 81 punktu.

“Līdzīgi kā sporta sacensībās, arī fizikas konkursa finālā, visu izšķir ne tikai rūpīga sagatavošanās un pārliecība par spējām, bet arī veiksme. Šogad komandām pašām vajadzēja pieņemt lēmumu, kā nopelnīt punktus, jo dalībniekiem pašiem vajadzēja izvēlēties, kurus uzdevumus risināt un kurus nē, zinot tikai to tematus un pāris atslēgvārdus. Kopumā komandas veiksmīgi tika galā ar uzdevumiem un, neskatoties uz iegūto punktu skaitu, visi dalībnieki, kuri kvalificējušies finālam, ir uzvarētāji,” stāsta konkursa mentors un žūrijas pārstāvis, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Roberts Eglītis.

“Paldies visiem tūkstoš divi simti septiņdesmit diviem konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā! Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kuri veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,” stāsta AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Inga Cīrule, erudīcijas konkursa koordinatore

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti