Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” aktīvākie dalībnieki viesojas Rīgas pilī (FOTO)

Aktīvākie jaunieši, kuri Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ otrajā posmā sasnieguši vislabākos rezultātus, 9. oktobrī Rīgas pilī tikās ar Latvijas Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni, iniciatīvas patronesi. Iniciatīvas laikā līdz pat 2018. gada novembrim skolēniem no Jelgavas, Jelgavas un Ozolnieku novada ir iespēja apmeklēt ne tikai 20 nacionālas nozīmes objektus, bet arī lokālas nozīmes objektus, veikt tajos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām.

Iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ patronese Latvijas Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone ielūdza Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas 2016./2017. mācību gada 9.c klases jauniešus, kā arī 2017./2018. mācību gada 8.b klasi no Ozolnieku vidusskolas un 8. klasi no Kalnciema vidusskolas kopā ar atbalstītājiem doties ekskursijā pa Rīgas pili un noslēgumā tikties neformālās sarunās pie tējas tases.

Valsts prezidenta kundze, Rīgas pilī tiekoties ar jauniešiem, uzsvēra: “Man ir prieks un lepnums par katru jaunieti, kurš iesaistās šajā iniciatīvā, lai iepazītu un no jauna sev atklātu latviskā mantojuma vērtības. Šis projekts stiprina Latvijas jauniešu patriotismu un vairo lepnumu par piederību mūsu tautai un valstij. Tas ir īpaši būtiski, tuvojoties Latvijas simtgadei, jo, tikai apzinoties mūsu valsts vērtības un kultūrvēsturisko mantojumu, spēsim dot savu ieguldījumu Latvijas turpmākajā attīstībā nākamajās simtgadēs.”

Viesi kopā ar patronesi devās izzinošā un aizraujošā ekskursijā pa atjaunoto Rīgas pili. Jauniešiem tā bija lieliska iespēja ielūkoties visās svarīgākajās Rīgas pils telpās, uzzināt to vēsturi un nozīmi, paplašinot zināšanas ar ļoti interesantiem faktiem. Ekskursijas noslēgumā Vējones kundze viesus aicināja uz sarunām pie tējas tases, lai pārrunātu iniciatīvas laikā gūtos iespaidus. Pēc pasākuma gan jaunieši, gan viņu atbalstītāji atzina, ka pasākums ir bijis brīnišķīgs, un izteica lielu pateicību iniciatīvas patronesei par sirsnīgo uzņemšanu. Ozolnieku vidusskolas 8.b klases pārstāvis Oto atzīmēja, ka ir ļoti pagodināts par tikšanos ar prezidenta kundzi. Savukārt Rihardam krāšņu iespaidu radījusi Rīgas pils, bet Evai no Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas absolventu pulka visspilgtākos iespaidus atstājusi Ģerboņu zāle. Kalnciema vidusskolas 8. klases skolniece Signija atzina – lai gan Rīgas pilī ir bijusi iepriekš, viņa uzzinājusi daudz jauna un interesanta. Iniciatīvas jauniešu pārstāve no Jelgavas Egija norādīja, ka visa vizīte noteikti paliks labā atmiņā, bet īpaši – sirsnīgās sarunas ar patroneses kundzi.

Iniciatīvas trešajā posmā klašu kolektīviem ir iespēja iepazīt nacionālas un lokālas nozīmes objektus un veikt tajos iekļautos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Īpaši klašu kolektīvi tiek aicināti sakopt un veidot jaunus lokālas nozīmes objektus. Iniciatīvā iespējams iesaistīties jebkurā laikā līdz 2018. gada maijam.

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas procesa noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula, kas tiks dāvāta Valsts prezidentam 2018. gadā, būs dāvana Latvijai nākotnē ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā, tādējādi ikviens iniciatīvā iesaistītais kļūst ne tikai par nākotnes, bet arī vēstures vēstnesi. Šobrīd laika kapsulai sagatavoti vairāk nekā 6000 attēlu no jaunatklāšanas procesa un 150 vēlējumu Latvijai.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Elīna Miķelsone, iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” vadītāja


Pievieno komentāru

Lietotāju raksti