Iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» dalībnieki iepazīst Zemessardzi

13. aprīlī iniciatīvā «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» 50 skolēni iepazina Zemessardzes 52. kājnieku bataljonu.

Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautā Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada jauniešu iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» skolēnus aicina apmeklēt ne tikai 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, bet arī pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novadā.

Zemessardzes 52. kājnieku bataljons Jelgavā jauniešus pārsteidza ar lieliski sagatavotu piecu posmu piedzīvojumu, kur katrā no tiem skolēni varēja iepazīt kādu nozīmīgu Zemessardzes darbības aspektu. Skolēniem bija iespēja noklausīties prezentāciju par Zemessardzi un tās darbību, iepazīties ar sakaru ierīcēm, ekipējumu un ieročiem. Jaunieši varēja aplūkot kaujas, medicīnas un administrācijas transportu, kā arī piedalīties simulācijā par ievainotā nogādāšanu medpunktā. Neviltotu prieku skolēniem sagādāja militārā stafete. Noslēgumā, malkojot tēju, tika pārrunāts redzētais, dzirdētais un pieredzētais.

Šajā mācību gadā iniciatīvas laikā Zemessardzes 52. kājnieku bataljons piedāvā divas Atvērto durvju dienas. Jāteic, ka abām Atvērto durvju dienām visas dalībnieku vietas tika aizņemtas pāris dienu laikā pēc šīs iespējas izziņošanas. Tas norāda, ka skolēniem par Zemessardzi ir interese. Katrai dienai tika reģistrēti pirmie 50 dalībnieki, kas pieteicās. 13. aprīļa atvērto durvju dienai visas skolēnu vietas pieteica Vircavas vidusskola. Pasākumā piedalījās 50 skolēni no 1. līdz 4. klasei.

Dagnija Sama, 4. klases audzinātāja, atzīmēja, ka pasākums ir noderīgs un labi, ka jaunieši var redzēt, ko dara Zemessardze, jo diena kopumā radīja pozitīvu iespaidu par to un ļāva saprast, cik lielā mērā dažādos gadījumos palīdz tieši Zemessardze. Audzinātāja stāsta, ka stafete, lai gan viss notika stingrā virsvadībā un nopietni, klasei ļoti patikusi. Skolniece Anda teic, ka patika ne tikai stafete, bet arī prezentācija, savukārt Danijai prātā paliks ieroči un medicīna. Danija atzīmē, ka noteikti noderēs gūtās zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu.

Vircavas vidusskolas 3. klases skolēniem Markum, Artim un Robim visvairāk patikuši ieroči un stafete, bet Viktorija uzzinājusi daudz ko jaunu par dažādiem ieročiem. Klases audzinātāja Ina Rituma norāda, ka diena bijusi vērtīga, jo kopā ar skolēniem uzzinājusi daudz ko iepriekš nezināmu par Zemessardzes darbu sabiedrības labā. Skolēni augsti novērtē iespēju visur līdzdarboties.

Savukārt 1. klases audzinātāja Evita Tiščenkova novēroja, ka skolēniem īpaši patika stafete un ekipējuma piemērīšana, skolēni arī īpaši aizrāvušies, izmēģinot iespēju sazināties ar rācijām. Aleksam un Martai visspilgtākie iespaidi palikuši tieši no stafetes un ieroču apskates, un šim viedoklim pievienojās arī citi klases biedri.

Atzinīgus vārdus par pasākumu teica daudzi pasākuma dalībnieki, uzsverot, ka ir grūti izvērtēt, kas ir bijis pats interesantākais, jo katrā posmā ir bijušas ļoti interesantas aktivitātes un informācija. Jauniešu vēlmi apmeklēt Zemessardzi neietekmēja pat laika apstākļi, kas nelutināja. Skolēni atzina, ka būtu gatavi apmeklēt Zemessardzi arī citas reizes pat tad, ja būtu tikpat lietains un vēss, jo tas ir tā vērts. Skolēni pēc pasākuma ar vēl lielāku apbrīnu lūkošoties uz Zemessargiem, jo šis pasākums ļāva novērtēt, cik nozīmīgu darbu tie veic.

Virsseržants Z.Strods pēc pasākuma atzīmēja, ka skolēni vēlējās piedalīties aktivitātēs un jūtama liela interese, bet diemžēl pastāv arī laika ierobežojums. Zemessardzes pārstāvis norādīja, ka Zemessargi ne tikai aicina pie sevis jauniešus, bet arī bieži atsaucas uz uzaicinājumiem viesoties pie jauniešiem skolās, lai vēstītu par Zemessardzi. Jāatzīmē, ka skolēnu vidū bija arī vairāki jaunsargi. Virsseržants Strods norādīja, ka jaunsargu ir daudz, kā arī to, ka tas ir solis Zemessardzes virzienā, jo daudzi jaunsargi vēlāk kļūst par Zemessargiem un pat turpina karjeru profesionālajā dienestā.

Iniciatīvas pārstāvji kopā ar pasākuma dalībniekiem vēlas teikt lielu paldies Zemessardzes 52. kājnieku bataljonam par lielisko pasākumu un novēl arī turpmāk darboties ar tikpat lielu aizrautību, kā to varēja novērot pasākuma laikā. Jāatzīmē, ka nākamie Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas dalībnieki uz Zemessardzi dosies 27. aprīlī.

Latvijas simtgades svinības notiks laikā no 2017. līdz 2021. gadam. Simtgades svinību galvenais vēstījums ir «Es esmu Latvija», akcentējot, ka Latvijas galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.


Elīna Miķelsone, iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti