Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Itāļu kultūras vakars Jelgavā 4

Lai iepazīstinātu Jelgavas un rajona iedzīvotājus ar Vidusjūras valstu kultūrām ES programmā «Jaunatne darbībā», tiek atbalstīts projekts «Welcome!».

6.septembrī notika pirmais kultūru vakars, kas bija veltīts Itālijas iepazīšanai. Projekts «Welcome!» ilgs līdz 2009.gada maijam, un šajā laikā paredzēts rīkot pasākumus, kā arī fotokonkursu par Vidusjūras valstīm. Projekta realizētāji - valodu centrs «Password».Itālija ir sena un tradīcijām bagāta valsts, kas nepamanīta iespraucas arī mūsu ikdienā, kaut vai no rīta malkojot espresso kafiju, ik palaikam apmeklējot operu vai pārvietojoties ar «Fiat» markas automašīnu un pasūtot picu, tāpēc tik neiespējami sākotnēji šķita to visu aptvert vienā vakarā, bet pirmais kultūras vakars aizritēja burvīgās noskaņās, īsteni itāliskā gaisotnē, kas ļāva svinēt dzīvi neatkarīgi no tā, ka bijām Latvijā, nevis Itālijā.Katrs klātesošais varēja nobaudīt kumosiņu no Itālijas kultūras, atmosfēras un tradīcijām. Vakars bija piesātināts un pārsteigumiem bagāts, jauku noskaņu radīja «dzīvā» mūzika - varēja baudīt dziedošo itāļu valodu un temperamentīgos ritmus ģitāras izpildījumā. Skanēja aizraujoši stāsti par Itālijas kultūru, vērtībām, cilvēkiem un īpatnībām. Ikviens vakara apmeklētājs varēja aktīvi līdzdarboties it visā, gan uzdodot sev interesējošos jautājumus par Itāliju, gan iemūžinot vakara mirkļus fotostūrītī, kā arī baudīt itāļu tradicionālos ēdienus, tai skaitā viesu gatavotas picas. Vakara gaitā, žūrijai klātesot, notika konkurss «Garšīgākā pica», kura uzvarētāji saņēma balvas.Pasākuma izskaņā īpašu pārsteigumu bija sagatavojis «Password» valodu centrs, izlozē pieciem apmeklētājiem sniedzot iespēju apmeklēt īpašas sev veltītas nodarbības bez maksas. Šis itāļu kultūras vakars tā apmeklētājiem pavēra kādu vēl neiepazītu kultūras šķautni, kas bija lielisks pārsteigums un nozīmīgs kopā pavadītais laiks.Paldies visiem, kas ieradās. Īpašs paldies Māra Izapa grupai, Madarai Rubenei, Aleksandram Ozolam un Uldim Timmam, kas vakarā radīja muzikālu baudījumu, un restorāna «Silva» darbiniekiem par viesmīlīgo apkalpošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

atbildeshu

ir citi, kas vienkarshi izbauda mirkli un dziivi. un ne vienmer visiem ir lemts visu saprast. cik daudz tajos cilveekos te negatiivaa. aarpraac.

pirms 11 gadiem, 2008.09.17 23:26

atbildeshu

valodniece, vot kamer tu seedi un domaa par gramatikas un lingvistikas nianseem tikmer ir cilveeki, kas maak svineet dziivi. kamer tu kasies par siikumiem, ir citi, kas vienkarshi izbauda

pirms 11 gadiem, 2008.09.17 23:25

valodniece

interesanti kā var svinēt dzīvi? Kā to saprast?

pirms 11 gadiem, 2008.09.17 19:11

Lietotāju raksti