Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ivars Jakovels: Lielākais varoņdarbs – ķert vecu auto tirgotājus 3

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lēmums apturēt sludinājumu portāla ss.lv darbību pamatoti izsaucis sašutuma vilni sabiedrībā un ne jau tikai tāpēc, ka gandrīz ikviens no mums ir kaut ko pircis, pārdevis vai samainījis ar šīs vietnes starpniecību, bet galvenokārt tāpēc, ka ar šo gājienu VID klaji nodemonstrēja savu nevarību cīņā ar nodokļu nemaksātājiem un izkrāpējiem.

Valstī ir daudz nopietnākas nodokļu problēmas

VID strādā gana pieredzējuši cilvēki, lai saprastu, ka ir arī citi varianti, kā apkarot ēnu ekonomiku, piemēram, konfiscējot nelegāli tirgotās automašīnas vai slēdzot nereģistrētos auto tirdzniecības plačus. Ļoti skumji apzināties, ka tik nopietnas valsts iestādes lielākais varoņdarbs ir ķert vecu auto tirgotājus. Mūsu valstī ir daudz nopietnākas nodokļu nemaksāšanas problēmas par šīm.

Pārsteidzoši šķiet arī tas, ka VID lēmumu nemaz neietekmēja spriedums, ko tiesa pieņēma maija beigās, pasludinot, ka nevienai VID prasībai pret portāla ss.lv īpašnieku, uzņēmumu SIA “Internet” nav pamata. VID jau iepriekš bija nolēmis apturēt ss.lv darbību, pamatojoties uz tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem, taču tiesa lēma citādāk, jo attiecīgā likuma norma nesaka, ka informācijas pieprasījums jāizpilda nekavējoties. Neraugoties uz to, VID nolēma palikt pie sava. Lieki gan piebilst, ka šādus datus iestāde varēja pieprasīt arī, piemēram, no Ceļu satiksmes drošības direkcijas.

Lielākie nodokļu parādnieki sasniedz pat 40 miljonus eiro

Valstī ir izveidots pat lielāko nodokļu nemaksātāju tops, kurā ierindojas gan fiziskas personas, gan uzņēmumi. Iepazīstoties ar šajā topā publicēto informāciju, varam secināt, ka ir uzņēmumi, kuru nodokļu parādi pārsniedz pat 40 miljonus eiro, kas aizplūst garām valsts kasei, kā arī fiziskas personas, kuru parādi sniedzas līdz pat 20 miljoniem eiro*. Lieki piebilst, ka sludinājumu portāls ss.lv vai uzņēmums, kam tas pieder, šajā topā nav pat minēts.

Tiesa pieņēmusi lēmumu par labu portālam un tā īpašniekiem, auto un IT nozares paudušas savu sašutumu par VID lēmumu, juristi skaidri pamatojuši, kāpēc VID ir kļūdījies, daļa sabiedrības skaļi pauž savu neapmierinātību plašsaziņas līdzekļos, bet VID turpina iet savu ceļu paralēli visai pārējai Latvijas sabiedrībai, neraugoties uz to, ka tiesa vēl var atcelt visas iestādes darbības šajā sakarā.

Rezultātu nevajag, galvenais – blīkšķis

Nereti šķiet, ka galvenais un vienīgais uzdevums ir sodīt, nemaz nevērtējot, cik pamatoti tas būtu un vai rezultātā radītās sekas nebūs vēl negatīvākas, nekā esošā situācija. Ar lielgabalu ir izšauts pa zvirbuļiem, un cīruļi priekā berzē rokas – nav svarīgi, ja nebūs rezultāta, galvenais, ka ir bijis liels blīkšķis.

Bet lielajam blīkšķim var būt arī sekas, turklāt nopietnas. Eksperti jau ir brīdinājuši, ka IT nozares uzņēmumi, negribēdami piedzīvot ss.lv likteni, varētu pamest Latviju – valsti, kuras nākotnes attīstība un uzplaukums, kā apgalvo valdošās amatpersonas, slēpjas tieši tehnoloģijās. Uzņēmīgi cilvēki nekad nepazudīs un atradīs veidu, kā nopelnīt un ļaut pelnīt arī citiem, lai kā valsts arī necenstos. Taču racionāli būtu rīkoties tā, lai šie cilvēki, viņu uzņēmumi un kapitāla plūsma paliktu Latvijā. Interneta produktiem nav svarīgi, kur atrasties, tie var atrasties jebkurā valstī, turklāt precedenti ar IT uzņēmumu aiziešanu no Latvijas jurisdikcijas jau ir bijuši.


*http://apollo.tvnet.lv/zinas/nosaukti-lielakie-nodoklu-paradnieki/740479Ivars Jakovels, Jelgavas domes deputāts

Foto: no personīgā albuma


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Svoj sukin

Tavs partijas čomaks centrāltirgus gałas paviljonā pieńemts darbā par direktoru kaut gan organizētā bandā tirgoja zagtas automašīnas un zagtu automašīnu detałas strādā un centrāltirgū

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.26 19:50

a

Puika gatavojas Saeimas vēlēšanām. Meklē sponsorus.

pirms 9 mēnešiem, 2017.09.09 17:21

Lietotāju raksti