Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jānis Uzars no ASV: Kad pirms sacīkstēm paliec bez braucamā

Beidzot ir laika, lai pastāstītu par notikumiem viņpus okeānam. Iepriekšējās trīs dienas ūdensmotociklu 2010.gada pasaules čempionātā bija pilnas dramatisku notikumu un pārsteigumu.

Labi atpūties, pilns apņēmības, ģimenes un draugu atbalstīts, trešdien cēlos 5.30, jo manai klasei iesildīšanās sākās 7.00 no rīta. Arī pārējās divas dienas trasē biju 7.00. Ūdensmocikls, kas pateicoties Raimondam Dombrovskim, no Latvijas sacensību vietā tika atgādāts precīzi norunātajā laikā, pēc piecu minūšu iesildīšanas sāka niķoties. Pēc neilga laika konstatējām, ka virzulis trāpījis pa aizdedzes sveci un piesitis klāt elektrodu, tas nozīmē, ka vai nu klaņa šāles beigtas vai virzulis salūzis. Visdrīzāk virzulis. Jutos ļoti, ļoti slikti. Iesildīšanās divās no manām klasēm noritēja labi, bet diemžēl bez manis. Pretimnākošs bija krievu sportists Jevgēņijs Erukhimovs, kurš sacensībās Rīgā GP klasē izcīnīja 1.vietu. Viņš jaunu motociklu bija iegādājies sacensību vietā un apsolīja iedot savu motociklu. Diemžēl jāatsakās no vienas no trim klasēm, jo tajās esam abi pieteikušies.Jevgēņijs savam motociklam uzlicis Autronik aizdedzi un noregulējis savam braukšanas stilam, kas ievērojami atšķiras no standarta regulējuma. Tāpēc kvalifikācijā braucu un bieži kļūdos. Rezultātā - 11.vieta.Jevgēņijs savā klasē pēc starta otrais. Līdz brauciena beigām noslīd līdz ceturtajai vietai. Pēdējos apļos motocikls kūp kā dūmu svece. Konstatējām, ka no motora izdzīta visa eļļa. Visdrīzāk bojāta galvas blīve. Līdz manam pirmajam braucienam atlikušas divas stundas.  Padoties neesmu pieradis. Kopā ar Jevgēņiju sarunājam motociklu ņemt nomā. Vienojamies par salīdzinoši labu ciparu. Par dalību četrās klasēs - 3000 dolāru. Man divas klases, Jevgēņijam un Kristai pa vienai.Uzliekam limited 140 zirgspēku aizdedzi. Cik laika atlicis, iesildos, pierodu pie motocikla un dodos uz starta. Trims nestrādā. Expertu Veterānu Open klasē pirmajā braucienā - sestais. Citiem, atbilstoši Open klasei, motocikli ātrāki, bet ar rezultātu esmu apmierināts. Otrās dienas braucienā arī sestais, kopvērtējumā par stabilu sniegumu piektā vieta. Pirmajā vietā vairākkārtējs pasaules čempions Jeremy Poper no Meksikas. Otrais rīts nesākās labāk. Kristai treniņos pirmajā aplī Junioru Ski 13-15 klasē viens pārbrauc pāri motociklam. Vāks sagriezts kā ar nazi, tajā palikusi atlūza no rāvēja. Raudam abi. Priecājamies, ka pašai nekas. Krista, neskatoties uz notikumu, turpina sacensības un savā klasē piecpadsmitā. Vāku aizlīmējām ar līmlenti.Otrās dienas vakarā man kvalifikācija profiņu klasē Pro-Am Ski Stock. Trasē divi tramplīni. Vienā no apļiem, pēc otrā tramplīna ieurbjos stāvus ūdenī, nenoturu motociklu, mocim tikai spuras ārā. Kvalifikācijā pēdējais.Trešā diena norit bez starpgadījumiem. Abos braucienos Stock klasē piektais. Kopvērtējumā arī. Pirmie divi daudzkārtējie pasaules čempioni. Pirmais - austrietis Kevins Reiterers, otrais - beļģis Quinten Bossche. Amerika ir atklāta arī Ski klasē. Esmu gandarīts. Jānis Uzars(no ASV)

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti