Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāprasa valdībai palielināt pensijas 3

Lai panāktu likuma «Par valsts pensijām» grozījuma ierosināšanu par valsts pensiju minimuma palielināšanu, Jelgavā darba grupa sākusi vākt parakstus.

Prasības būtība - minimālā vecuma pensija nedrīkst būt mazāka par 135 latiem mēnesī. Tas ir Ministru kabineta noteiktais sociālais pabalsts 45 lati, kas reizināts ar koeficientu 3. Ja pensijas saņēmēja sociālās apdrošināšanas stāžs ir 21 - 30 gadi, jāpiemēro koeficients 3,5 (pensija 157,50 latu mēnesī), ja tas ir 31 - 40 gadu, koeficients - attiecīgi 4 (pensija 180 latu), bet, ja stāžs ir 41 gads un vairāk, jāpiemēro koeficients 4,5 (pensija 202,30 latu). Aprēķini par pensiju minimālo apmēru, kas norādīti prasībā, balstīti uz to, ko valdība vairākkārt, īpaši pirmsvēlēšanu laikā, iedzīvotājiem solījusi.Prasības īstenošanu varam panākt ar tautas nobalsošanu. Tas nozīmē, ka ne mazāk kā desmit tūkstošiem balsstiesīgo Latvijas pilsoņu jāparakstās likumprojekta grozījumu ierosināšanas lapās, ko darba grupa pēc tam iesniegs Centrālajai vēlēšanu komisijai.Parakstam jābūt apstiprinātam pie zvērināta notāra vai lauku apvidū - bāriņtiesā. Tur jāierodas, līdzi ņemot pasi. Par viena paraksta apliecinājumu jāmaksā 1,97 lati. Parakstītās likumprojekta lapas paliek notāra kantorī vai Pensionāru biedrībā Pasta ielā 44. Pēc tam tās tiek nodotas centrālajai darba grupai advokātu birojā Rīgā, Brīvības ielā 167.Ne mazāk kā desmit tūkstošu balsstiesīgo Latvijas pilsoņu parakstītās likuma grozījumu projekta lapas tiek iesniegtas Centrālajai vēlēšanu komisijai, kas tālāk rīkojas saskaņā ar Satversmes 22. pantā noteikto kārtību. Lai mums izdodas!

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mārite

Kad sāksies parakstu vākšana?Tā ir ļoti laba ideja,arī mani un draugu vecāki pensionāri labprāt parakstīsies.Vai interesentiem ir vecuma ierobežojumi?

pirms 12 gadiem, 2007.10.08 20:52

vdz

Nezinu gan kā būs visiem parakstīties gribošiem ar tās apstiprināšanas iespējām. Vai tiešām tikai tā tas iespējams?!Tas laikam, lai skaidri redzams, ka vēl tiek vilkta dzīvība.

pirms 12 gadiem, 2007.10.08 18:12

Lietotāju raksti