Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā gadā jauni darbi 2

Jaunais gads ir atnācis, visi svētki – gan kristīgie, gan pareizticīgie – aizvadīti. Tagad atliek pildīt apņemšanās, kuras, kā ierasts, esam apņēmušies katra jauna gada sākumā.Gads Jelgavā, šķiet, sācies optimistiski. Pirms dažām dienām pilsētas pašvaldība apbalvoja tos pilsētniekus un uzņēmējus, kuri aizvadīto ziemassvētku un jaungada laikā bija viskrāšņāk izrotājuši un izgaismojuši savu namu fasādes, balkonus un lodžijas. Acīmredzot par spīti grūtajiem laikiem cilvēki rūpējas par svētku noskaņu, ja reiz ir ko apbalvot.

Savukārt pašvaldība uzsākusi gatavot Jelgavas dzelzceļa stacijas apkārtni, lai varētu sākt jauna satiksmes termināla būvniecību. Mums, jelgavniekiem tas nozīmēs kvalitatīvāku satiksmes infrastruktūru, jaunas ielas un patīkamāku skatu sev apkārt. Februārī mūs atkal priecēs kārtējais starptautiskais ledus skulptūru festivāls, bet vides projekta „Pēdas” pārstāvji pirms dažam dienām uzsāka 100 dienu laika atskaiti līdz šī gada Lielajai Vislatvijas talkai, kas notiks 24. aprīlī. Tā sakot, lietas notiek un virzās.Tas pilsētā un valstī. Bet gan pilsēta, gan valsts sākas ar katru no mums, tāpēc būtisks ir jautājums, kādus jaunus solījumus esam devuši paši sev? Saprotama lieta, bet visbiežāk sanāk tā, ka aizejošā gada nogalē sev doto solījumu nasta sāk spiest jaunā gada vidū, jo atkal kaut kā ir pietrūcis, lai labās domas materializētos tikpat labos darbos. Bet izradās, ka tomēr var būt arī citādi.Patiess stāsts. Vieni mūsu ģimenes draugi vēl vecajā gadā izlēma, ka vīrs nākamgad nevis atkal metīs nost smēķēšanu, bet viņa sieva – atkal ies uz sporta klubu, bet gan paši paveiks remontu dzīvoklī. Ka tik nesanāk kā ar to nesmēķēšanu, toreiz nodomāju. Bet raugi, ikgadējās kunga vārda dienas svinības janvāra vidū ierastajā dzīvoklī šogad tika aizstātas ar pasēdēšanu kafejnīcā. Jo mājās ir putekļi, šaurība un nekārtība.... tāpēc, ka ir sācies remonts. Bravo, nodomāju sveicot jubilāru.Patiesībā, mūsu labo darbu darīšanu, visbiežāk kavē mīti par grūtībām, ar kurām nāksies sastapties, pildot iecerēto. Mīts par to, ka atmetot smēķēšanu, pieņemsies svarā, mīts par to, ka uzsākot apmeklēt peldbaseinu, palielināsies iespēja saaukstēties un saslimt, mīts par to, ka remontdarbus mājoklī paveikt pašu spēkiem nav iespējams, jo materiāli ir dārgi un darbi – bez specifisku prasmju apgūšanas pašu spēkiem nav paveicami.Runājot par remontdarbu lietām, kas, saprotamu iemeslu dēļ, man ir daudz tuvāka par smēķēšanas tematiku, jāatzīst, ka šobrīd cenas uz jebkādiem materiāliem ir izlīdzinājušās un praktiski neatšķiras nevienā no vēl palikušajiem veikaliem, kas specializējas šajā nozarē. Arī tirgotāji nav muļķi un saprot, ka cilvēku pirktspēja ir kritusies un bez atbilstošām korekcijām cenu politikā, turpmāk pastāvēt un attīstīties var būt grūti. Savukārt būvniecības un apdares materiālu pielietošana moderno ražošanas tehnoloģiju dēļ ir kļuvusi nesalīdzināmi vienkāršāka. Turklāt daudzām lietām komplektā nāk vienkāršas un izsmeļošas pamācības, līdzīgi kā televizoram vai matu fēnam.Tad nu, priecājoties par savu paziņu, nolēmu ko nebūt apņemties uz nākamo gadu miju. Bet pagaidām turpināšu realizēt iepriekšējā gadā uzsāktās lietas.Sanda Puncule, „K-rauta” Jelgavas veikala Pārdošanas vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Anita

Mans vecis visus mūžu pats darījis. Tā celtniekmeistaru padarišana ir viena latviešu slinkuma un trekno gadu buržuāzijas izpausme. Kārtīgs latvietis visos laikos pats savu namu cēlis un stutējis (remontējis). Ja ko sevišķu nemāk, tad pasauc meistaru, jumta licēju vai kaminmeistaru, bet pārējo - nav problēmu.

pirms 9 gadiem, 2010.01.24 20:43

Raimo

Es jau pagājušajā gadā pats uztaisīju remontu - tīri neko sanāca. Vajag tikai gribēt un nebaidīties.

pirms 9 gadiem, 2010.01.23 13:34

Lietotāju raksti