Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jauno laiks tīrai politikai 3

«Maz bija tādu valsts vīru, kas patiesi kalpoja valstij. Lielākajai daļai valsts bija slaucama govs. Tikuši pie varas tie raudzīja sev personīgi kaut ko nodrošināt, uzsākot izdevīgus veikalus,» tā pirms vairākiem gadu desmitiem savā darbā Jaunsaimnieks un velns rakstīja Jānis Jaunsudrabiņš. Vai šodien ir kas mainījies?

Par Latvijas politiskās vides tradīciju trūkumu runāts ne vienu vien reizi. Jau kopš 90. gadu sākuma, kad ieviest kārtību valstī uzņēmās tie, kas bija dzīvojuši Padomju Latvijā. Tie bija laiki, kad par brīvu un neatkarīgu Latviju domāja, kā par dāvanu, kas pienāktos mums visiem. Viņu pieredze bija saistīta ar Padomju Savienībā iegūto izpratni par politikas, demokrātijas un valsts attīstības redzējumu.Jau šobrīd medijos vairākkārt parādījušās ziņas par vairāku politiķu aiziešanu. Raimonda Paula (TP), Jura Dobeļa (TB/LNNK), Imanta Kalniņa (TB/LNNK), Annas Seiles (PS), Jāņa Lagzdiņa (TP) un citu, kas par savu aiziešanu no politiskās skatuves jau paziņojuši publiski. Viņu vietā ir jānāk jaunai politiķu paaudzei. Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Alvis Hermanis kādā no intervijām uzsvēris, ka politikā jānāk jauniem cilvēkiem, kas vēl tic tīrai un godīgai politikai, tiem, kam šobrīd vēl nav trīsdesmit, kas nav „sasmērēti ar shēmošanu”.Gribas ticēt, ka šī brīža notikumi valstī un politiķu rīcība nav mazinājusi jaunu cilvēku vēlmi iesaistīties politiskajos procesos, bet tieši otrādi – radījusi augsni vēlmei mainīt to, kļūstot izglītotākiem, progresīvākiem un zinošākiem politiķiem. Esot tādiem, kas saskata pieļautās kļūdas un piedāvā konstruktīvus risinājumus. Esot tādiem, kas savus priekšlikumus un idejas izklāsta pēc būtības. Esot tādiem, kas gatavi palielināt sabiedrības uzticības kredītu nevis kuļot tukšus salmus, bet aizstāvot sabiedrības intereses un strādājot pēc visiem zināmā principa – viens likums, viena taisnība visiem. Gribas ticēt, ka sabiedrība, vēlētāji tomēr būs aktīvi, izdarīs izvēli par labu gados jaunajiem, noticēs un dos iespēju. Nevis ar domām, ka nav ko zaudēt, bet ar domām – laiks mainīties pēc būtības.  Šis ir jauno politiķu paaudzes laiks, kad iespējams raudzīties nākotnē, nevis atkal un atkal pārcilāt pagātnē pieļautās kļūdas. Šis ir laiks, kad mums ir jārīkojas, pierādot, ka arī mums ir savs skatījums uz Latvijas attīstību un esam gatavi strādāt, lai to īstenotu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jaunā Strāva

Pilnībā piekrītu raksta autoram! Trāpīgi atradis vēstures liecības par izredzēto Latviju un tās nākotni.

Ir jāmainās tautas domāšanai, jo gadsimtiem esam bijuši vnk zemnieku tauta - klusāki par ūdeni un zemāki par zāli. Ar savu darbu un tikumu cienīti. Ar visu to, ka esam nīdēti un sapludināti ar citām nācijām vēl pagaidām, uz papīra(bet ne faktiski), esam neatkarīga un brīva valsts.

Tikai jaunie, tikai tie, kuri nav bijuši politikā, tikai tie, kas nav "shēmās", tikai tie, kuri nav pieredzējuši padomijas laikus spēs radīt jaunu valsti, spēs radīt to par ko jaunlatvieši runāja. Viņu turpinātāji bija Jaunā Strāva, bet diemžēl viņi nespēja radīt otru atmodu. Nespēja vai viņiem to neļāva? Daudz dažādu versiju, bet laiks ir pienācis un Jaunā Strāva - apnēmīgi jaunieši, veiks otro atmodu. Otro atmodu, kura apvienos Latvijas iedzīvotājus, otru atmodu, kura dos ticību visiem esošajiem un prom aizbraukušajiem Latvijas iedzīvotājiem par to, ka ir iespējama valsts par kuru lepoties un uz kuru atgriezties.

Ļoti cienījamais Micro, tikai vienā rāvienā nomainīta vecā valdība ir derīga valdība. Ja kāds no viņiem paliks pēc vēlēšanām ilgāk par 4iem gadiem, tad Latvijai vēl ilgi un grūti nāks labi laiki. Visi vecie ir sasmērējušies un nekā laba nespēj radīt. Viņi nespēj būt piemēri ar visu Paulu, Kalniņu u.c. priekšgalā. Var klausīties Paula dziesmas, bet viņa personība ir zaudējusi cieņu latviešu acīs, jo viņš NEKĀ nav darījis tautas labā, esot politiķis. Visu cieņu, ka protas laikus aiziet.

Jauns politiskais spēks par kuru runā cienījamais raksta autors TOP. Tā nav zinātniskā fantastika, tā ir realitāte, jo ir cilvēki, kuriem mūsu zeme ir svēta, mūsu valsts ir svēta, mūsu tauta ir cienījama un mūsu valoda ir svēta, tāpat kā kultūra un tradīcijas.

pirms 9 gadiem, 2010.02.13 17:00

micro

"jaunie" tas ir koks ar diviem galiem, piekrītu, ka skats iespējams ir vērsts nākotnē, bet tai pat laikā tiek pieļautas tās pašas "veco" kļūdas, jo iepriekšējo pieredze tiek vienkārši nolaista podā. Attiecīgi, nezinot pagātni, nākotne nespīd.

Es neticu, ka veiksmīgai valsts attīstībai ir nepieciešams tikai "jauns" politiķis. To va redzēt arī "jauno" TP biedru attieksmē pret LV karodziņiem. Tagadējā izglītības sistēma masveidā štancē "jaunos" specilistus, t.i., maksāt spējīgos speciālistus.

Man nav aizspriedumi pret "jaunajiem"; tik no sākuma pastrādājiet kādus pāris gadiņu apakšā, nevis uzreiz pie stūres!

pirms 9 gadiem, 2010.02.09 11:57

Jā, jā JL, ticis pie varas, jau apliecina savu "ideālu skaidrību" - kaut vai Mūrnieces "demokrātiskie" izlēcieni attiecībā uz policistu arodbiedrībām un dzimšanas dienas svinības darba laikā ;) Klāvs būs nākamais? :D

pirms 9 gadiem, 2010.01.29 12:59

Lietotāju raksti