Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgava gadsimtu griežos

16.februārī Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs aicināja jelgavniekus uz pilsētas arhitektūras un virtuālās rekonstrukcijas populārzinātniskā diska atvēršanu, lai tuvāk varētu iepazīties ar grandiozo darbu un tā rezultātiem.

Vairāku gadu ilgajā darba pamatā ir Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta veidotais projekts, kura vadītāja un autore ir ikšķilniece Elita Grosmanes kundze. Taču projektā piedalījušies daudzu Latvijas, Vācijas un Zviedrijas bibliotēku, muzeju un arhīvu darbinieki. Līdz ar to ievērojami papildināta pirmajā izdotajā diskā ievietotā informācija, kuru jau iegādājušies daudzi jelgavnieki.Par pamatu pilsētas izpētes darbam kalpojusi tradīcijām, ielām, celtnēm, dažādiem vēsturiskiem un kultūras notikumiem bagātā Jelgavas vēsture. Kādreiz tā bijusi Kurzemes un Zemgales galvaspilsēta, hercoga rezidence. Latvijas kultūras vēsturē Jelgavas vārds cieši saistīts ar pirmajiem kultūras un sabiedriskajiem pirmsākumiem.Pilsēta aizgāja bojā 1944.gadā degošajās Otrā Pasaules kara liesmās, kad pilnīgi gruvešos un pelnos pārvērtās daudzajos pilsētas pastāvēšanas gados uzbūvētās celtnes, uzkrātās kultūras un mākslas vērtības. Tādēļ darba galvenais uzdevums ir parādīt Jelgavu līdz ar svarīgākajiem notikumiem no tās vēstures pirmajiem gadiem līdz pat bojā ejai 1944. gadā.Ap 2500 diskā ievietoto attēlu un iegūtā informācija rada iespēju iepazīties par pilsētas attīstību gadsimtu griežos. Lai tuvāk iepazītos ar savas pilsētas vēsturi un izdoto informācijas avotu, muzejā bija ieradušies daudz jelgavnieku, darba līdzstrādnieku un viesu no citiem Latvijas novadiem, izsakot atzinību darba autorei, kura senajās kartēs orientējas labāk nekā dažs labs jelgavnieks.Cerībā, ka Jelgavas dome attiecīgi pratīs novērtēt Elitas Grosmanes nopelnus Jelgavas vēstures izpētes darbā, -Aldis Egils Hartmanis

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti