Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pensionāru biedrības aicinājums sabiedrībai un valdībai 3

Eiropas Savienība 2010.gadu ir pasludinājusi kā gadu cīņai ar nabadzību un atstumtību. Tā ietvaros šā gada 5.martā Zemgales reģionā notika apaļā galda diskusija par minēto tēmu, ko organizēja Labklājības ministrija sadarbībā ar Latvijas lauku forumu un Latviešu sieviešu sabiedrisko organizāciju.

Visā Eiropā nabadzībai ir pakļauti 16% iedzīvotāju, Latvijā tie ir vidēji 26%, savukārt Latgalē - 40% iedzīvotāju. Labklājības ministrs Uldis Augulis atzīmēja, ka nekad Latvija nav bijusi tik grūtā stāvoklī kā pašreiz un pārstāvētajām sabiedriskām organizācijām viņš uzdeva jautājumu, ko mēs katrs varam darīt cīņā ar nabadzību?Jelgavas Pensionāru biedrība, atbildot uz jautājumu, aicina atkārtot 1919.gada «Labo praksi»! Minētajā gadā Latvija bija visgrūtākajā laikā, tad arī tika radītas Latvijas bankas zelta rezerves. Atsaucoties uz rakstnieces Ivandes Kaijas aicinājumu, tika izveidots Latvijas Sieviešu zelta fonds, kurā tika saziedotas personiskās vērtslietas: laulības gredzeni, zelta briļļu rāmji, pulksteņi, starptauiskā valūta utt. Kad 1922.gada 1.novembrī nodibināja Latvijas banku, tā sava īpašumā pārņēma tautas ziedotās vērtslietas, kas toreiz satilpa jau 99 kastēs, sešos čemodānos, trīs kurvjos un vienā maisiņā. Nedaudz vēlāk dārgmetāli kopā ar Finanšu ministrijas pirkto zeltu tika pārkausēti stieņos un pārsūtīti glabāšanai uz Anglijas banku.Mēs, Jelgavas pensionāru biedrība, aicinām izveidot Latvijas glābšanas fondu, kur katrs no savas peļņas (algas) katru mēnesi ieskaita 10% (desmitās tiesas likums). Atsevišķi pensionāri jau izteikuši priekšlikumus ziedot valstij ieturētos 10% no savām pensijām. Kā ir ar Jums, Saeimas deputāti, valsts sekretāri, padomes un valdes locekļi, kapitāldaļu turētāji, ministru kungi un Latvijas glābēji - Šķēles un Šlesera kungi, kā arī pārējie Latvijas miljonāri? Vai Jūs esat gatavi ziedot Latvijai? Parādiet piemēru un savu labo gribu - desmito tiesu Latvijas glābšanas programmā! Esiet droši - tauta sekos, jo tauta savu labo gribu ir jau pierādījusi, piedaloties daudzās labdarības akcijās un palīdzot nelaimē nonākušiem iedzīvotājiem.Ierosinām partiju vēlēšanu reklāmām domāto naudu ieskaitīt minētajā Latvijas glābšanas fondā, nevis izmantot sabiedrības apvārdošanai. Ja solītās partiju programmas būtu īstenotas, tad mēs dzīvotu Eiropā vai vismaz kā Igaunijā un Lietuvā.Aicinājums pieņemts Jelgavas pensionāru sapulcē 18.03.2010. Svētes ielā 33, Jelgavā. Sapulcē piedalījās 130 pensionāri. Par balsoja 103, pret - 12, atturējās - 15.2010.gada 18.marts.Informāciju sagatavoja Zemgales NVO Centrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

AK VAI

Zelts esot Anglijas bankā.Kas grib ziedot savus ieturētos 10% lai ziedo.Es to nedarīšu,jo tā knapi varu savilkt galus kopā.Smieklis nāk par uzrunātajiem bagātniekiem,ja viņi nebūtu mūs apzaguši,tad viņi nebūtu miljonāri.Zaglis sazagto labprātīgi neatdod,vienīgi var cerēt,ka pēc 30 g vēsture atkārtosies un viņiem visu sazagto atņems un tajā dienā šie zagļi nožēlos,ka kādreiz apzaga latviešu tautu un valsti paši latvieši būdami.

pirms 9 gadiem, 2010.03.20 23:32

Iluta

Vou! esmu priecīga, ka Jelgavā ir vēl aktīvi cilvēki. visu cieņu.

pirms 9 gadiem, 2010.03.20 17:44

Lietotāju raksti