Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilī ieskanas Frankofonijas pavasaris (FOTO)

22. martā Jelgavas pilī atkal ieskanējās Frankofonijas pavasaris.

Francijas vēstniecības diplomāts Žils Boneviāls savā prezentācijā par franču mūsdienu ainavām ikvienam lika aizdomāties par to, kā pilsētvides neizteiksmīgos rajonus un pievārtes var pārvērst vizuāli baudāmos objektos, izmantojot tikai tradicionālus, nedārgus materiālus. Taču vispirms ir jārada interesanta ideja, kuru iestrādāt koncepcijā. Rūpīgi izplānota ainava, saplūstot ar pelēku vai pat neglītu celtni, liek tai atdzimt. Kā atzīst LLU mācībspēki, vairākas no prezentācijā redzētajām idejām varētu noderēt arī Jelgavas pievārtes vizuālā tēla izkopšanai.

Frankofonijas svētkos savu skolu spilgti parādīja Spīdolas ģimnāzija. Līgas Rudzītes sagatavotā slīdrāde ar Francijas un Kanādas skatiem, fona mūzika ieveda franču šarma un romantikas pasaulē. Visus apbūra Elīnas Kopteļevas emocionālais dziedājums un Rēzijas Madaras Fridrihsones runātā dzeja. Kitija Dombrovska un Didzis Ruicēns apliecināja savas valodu un uzstāšanās prasmes, pārliecinoši vadot Frankofonijas pasākumu. Eseju konkursā, kas tika rīkots sadarbībā ar LLU Valodu centru, atzinības rakstus un Francijas vēstniecības balvas ieguva Spīdolas ģimnāzijas skolnieces Laura Žeka, Betija Elizabete Vīksniņa un Katrīna Sproģe. Franču valodas skolotāja Inga Branta ir patiesi gandarīta par savu skolnieku veikumu.

Klausoties Jelgavas Amatu vidusskolas direktores Edītes Bišeres stāstījumu par sadarbību ar Francijas izglītības iestādēm, radās apbrīna par šīs skolas skolotāju un audzēkņu degsmi izzināt un apgūt inovācijas profesijā, prieku strādāt un sadarboties. Īstenojot starptautiskus projektus, aizritējuši desmit gadi, un Amatu vidusskola ir radījusi savu īpašo veiksmes stāstu. Frankofonijas svētkos neaizmirstamu pārsteigumu sagādāja Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi, demonstrējot skolotāju vadībā radītos Napoleona laiku tērpus un frizūras. Viņu priekšnesums papildināja romantisko noskaņu, ko pasākumā radīja franču mūzika un pilsētvides ainavas. Ar cieņu un mīlestību pret Franciju un Latviju runāja vieslektors Bruno Šaperons – viņa sirds nu jau vairākus gadus pieder arī mūsu zemei.

LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte var lepoties ar rezultātiem, kas gūti, sadarbojoties ar Tulūzas Universitātes zinātniekiem un mācībspēkiem. Fakultātes docentes Zandas Krūmas prezentācija liecināja, ka LLU ir līdzvērtīgs sadarbības partneris un gan LLU, gan Tulūzas Universitāte savstarpēji bagātinās, sniedzot savu lietpratību.

Par nozīmīgu Latvijas sadarbības partneri ir kļuvusi Kanāda. Par galvenajiem sadarbības rezultātiem pastāstīja Kanādas vēstniecības diplomāte Elīna Sprance.

Kā ik katru gadu, arī šogad Frankofonijas svētkos aktīvi iesaistījās Jelgavas Valsts ģimnāzija. Franču valodas skolotāja Ilze Liepa-Nagle un skolēni gādāja, lai viņu sagatavotais priekšnesums – ceļojums pa Parīzes ielām – radītu jautru gaisotni.

Kā zināms, jauniešiem piemīt sacensības gars. Uzvaras saldo garšu varēja izjust gastronomijas konkursa uzvarētājas – piecas studentes. Viņas saņēma saldas balvas no Kanādas vēstniecības – kļavu sīrupu. Arī otra konkursa uzvarētājas, kas visvērīgāk bija klausījušās Kanādas vēstniecības diplomātes prezentāciju un varēja veiksmīgi atbildēt uz konkursa jautājumiem, priecājās par uzvaru.

Frankofonijas svētki LLU ir izskanējuši, bet atmiņā paliks pasākumā izbaudītā franču romantiskā noskaņa un šarms.


Daina Grasmane, LLU asociētā profesore

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti