Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas ražotāji saglabā optimismu 4

Sanākot uz šā gada pēdējo sēdi, Jelgavas Ražotāju konsultatīvās padomes (JRKP) dalībnieki atskatījās uz 2016. gadu, iezīmēja galvenās problēmas, kuru risināšana būs jāturpina, kā arī izteica prognozes par nākamo gadu, kurš solās virzīties pa attīstības un pilnveidošanās ceļu. Sēdē piedalījās arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš un Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte, iepazīstinot ar lielākajiem projektiem, kuri pārredzamā nākotnē tiks realizēti Jelgavā.

Apkopojot Jelgavas un tuvākās apkārtnes ražotāju paveikto, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Imants Kanaška ar gandarījumu uzsvēra, ka pēc neto apgrozījuma lielāko Zemgales uzņēmumu TOP 30 vidū ir 12 Jelgavas un Jelgavas novada ražotāju. «Dominējošā nozare ir lauksaimniecība, un minētā topa augšgalā atrodam tādus mums visiem zināmus uzņēmumus kā «Latraps», «Elagro Trade» un «Linas Agro». Turklāt «Latraps» topa līdera vietu ieņem jau otro gadu pēc kārtas,» informēja I.Kanaška. Jāpiebilst, ka JRKP sēde notika SIA «Dinex», pirms tās iepazīstoties ar šā metālapstrādes uzņēmuma darbu, un arī šī ražotne ierindojusies jau pieminētajā topā.

Vērtējot aizvadīto gadu, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš par būtisku atzina rūpnīcas «AKG Thermotechnik Lettland» ražošanas apjomu paplašināšanu – uzņēmums iegādājies kādreizējās autobusu ražotnes «Amoplant» teritoriju, no ASV uz Jelgavu pārceļ laboratoriju, turklāt atbalsta pilsētu, katru gadu investējot Jelgavas izglītības sistēmā. «Tuvākajā laikā Zemgales Olimpiskajā centrā ar «AKG Thermotechnik» finansiālu atbalstu tiks izveidots muguras muskulatūras stiprināšanas centrs, kas būs noderīgs ne tikai sportistiem, bet arī daudzu rūpnīcu darbiniekiem,» informēja A.Rāviņš.

Nākamais gads Jelgavā iezīmēsies ar jauniem, lieliem projektiem, un kā piemērus A.Rāviņš un G.Osīte minēja Loka maģistrāles rekonstrukciju, kurā nepieciešamas arī uzņēmēju privātās investīcijas un atbalsts, kādreizējās rūpnīcas «Būvdetaļa» teritorijas sakārtošanu, Loģistikas centra izveidošanu kādreizējā lidlauka teritorijā, piesaistot Ķīnas investorus, satiksmes termināla būvniecību un vēl vairākus citus.

A.Rāviņš arī minēja veiksmīgo komunikāciju ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Jelgavas nodaļu – sadarbībā ar pašvaldību tā organizējusi trīs izglītojošus seminārus, kurus apmeklējuši ap 120 uzņēmēju. «Mūsu mērķis ir panākt veiksmīgu sadarbību starp VID un uzņēmējiem, beigt VID teroru pret nodokļu maksātājiem, padarīt nodaļas darbu saprotamāku. VID ir jābūt konsultantiem, nevis represīvai iestādei,» tā A.Rāviņš.

Lai attīstītu uzņēmējdarbības vidi Jelgavā, sēdē klātesošie ražotāji uzsvēra būtisko problēmu identificēšanas un to risināšanas lomu. Šobrīd, kā atzina vairāki uzņēmēji, bažas rada kvalificēta darbaspēka trūkums. Tāpat būtu jārod risinājums, kā mazināt birokrātijas slogu valsts iestādēs. Joprojām iespaidu uz uzņēmējdarbību atstāj politiskā situācija pasaulē un sankcijas pret Krieviju, savukārt ceļa zīmju ražotāja «Signum» pārstāvis sēdē pauda satraukumu par to, ka būtiski palielinājusies maksa par pieslēguma jaudu pie tā paša elektrības patēriņa, kas bija pirms brīvā tirgus atvēršanas.

Par spīti problēmām, Jelgavas un tuvējās apkārtnes uzņēmēji ir noskaņoti pozitīvi, un daudziem no viņiem ir tālejoši attīstības mērķi. Tā, piemēram, «Dinex» ar savu produkciju vēlas nosegt visu izplūdes sistēmu ražošanas tirgu pasaulē, un jau šobrīd lielākā tirgus daļa ir nosegta. Pasaules tirgu veiksmīgi sācis iekarot arī «Nakts mēbeļu» jaunais zīmols «Heavens All Night Long». «Nordic homes» izvirzījis mērķi Latvijā būvēt daudzstāvu koka mājas, bet uz lielajiem projektiem, piemēram, «Ikea» un «Akropole» būvniecību, raugās «Mitaw Industry». Savukārt SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» savā 25. darba gadā aktīvi darbojusies kokapstrādes tirgū, turklāt uzņēmums sniedzis būtisku atbalstu futbola attīstībai Jelgavā. Uzņēmēji, neskatoties uz valdošo nodokļu haosu valstī, plāno paplašināt ražotnes un radīt jaunas darbavietas, kas vienlaikus pozitīvi ietekmēs arī ikvienu Jelgavas iedzīvotāju.

Imants Kanaška, Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Resnais

Rūpniecības iela laikam nepiedzīvos rekonstrukciju.

pirms gada, 2016.12.18 17:53

Ierēdnis

Kur ir loģika ka uzņēmēji attīstās? Laikam galīgi jocīgi šajos laikos palikuši.

pirms gada, 2016.12.21 21:31

егзшы

что то невижу чтобы самоуправление , кроме безсмысленных трат ЕС денег , чем то еще занималось . Малый бизнес не нужен как вид. Тут 2-3 больших фирм обеспечат результат выборов

pirms gada, 2016.12.22 20:40

7 kadri

Tikai un vienīgi DEPO ienesīs labklājību jelgavnieku pilīs un būdiņās!

pirms gada, 2016.12.23 07:41

Lietotāju raksti