Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tehnikuma audzēkņi ciemojas pie prezidenta kundzes (FOTO) 1

Ar prezidenta kundzi Ivetu Vējoni, iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» patronesi, 2. novembrī Rīgas pilī tikās aktīvākie jaunieši, kuri Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» pirmajā posmā sasniedza vislabākos rezultātus. Iniciatīvā līdz pat 2018. gada novembrim skolēniem no Jelgavas, Jelgavas un Ozolnieku novada ir iespēja apmeklēt ne tikai 20 nacionālas nozīmes objektus, bet arī lokālas nozīmes objektus, izpildīt tajos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Iniciatīvas organizatori aicina to pārņemt arī citos novados un pilsētās.

Iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» patronese Latvijas valsts prezidenta kundze Iveta Vējone ielūdza Jelgavas Tehnikuma 208. un 210. grupas audzēkņus kopā ar atbalstītājiem doties ekskursijā pa Rīgas pili un noslēgumā tikties neformālās sarunās pie tējas tases.

Prezidenta kundze jauniešus sagaidīja ar sirsnīgu uzrunu, kurā izteica apbrīnu par jauniešu sasniegto, apmeklējot un iepazīstot daudzus nacionālos dārgumus tik neilgā laikā. Patronese vēlēja arī turpmāk papildināt savas zināšanas, iepazīstot Latviju, un aicinot jau tūlīt iepazīt vēl vienu Latvijas dārgumu – Rīgas pili. Viesi kopā ar prezidenta kundzi devās izzinošā un aizraujošā ekskursijā pa atjaunoto Rīgas pili. Jauniešiem tā bija lieliska iespēja ielūkoties visās svarīgākajās Rīgas pils telpās, uzzināt to vēsturi un nozīmi, paplašinot zināšanas ar ļoti interesantiem faktiem. Ekskursijas noslēgumā Rīgas pils Baltajā zālē patroneses kundze viesus aicināja uz sarunu pie tējas tases, lai apspriestu iniciatīvas laikā gūtos iespaidus.

Pēc pasākuma gan jaunieši, gan to atbalstītāji atzina, ka pasākums ir bijis brīnišķīgs, un teica lielu paldies patronesei par sirsnīgo uzņemšanu. Jelgavas Tehnikuma direktore Janīna Rudzīte atzina, ka ļoti lepojas ar savas skolas jauniešu sasniegumiem, atzīstot, ka šāda tikšanās ir izcila balva, kas motivē jaunatklāt Latviju arī turpmāk. Savukārt, 210. grupas audzinātāja Ilga Cunska-Brahmane atzīmēja, ka pēc ekskursijas un tikšanās ar patroneses kundzi ir ļoti daudz pozitīvu emociju, uzsverot, ka Rīgas pils apmeklējums ir brīnišķīga balva. Audzinātāja atzina, ka šis pasākums un gūtie panākumi klasi mudina vēl aktīvāk iesaistīties iniciatīvā, jo ir vēlme uzvarēt arī šajā iniciatīvas posmā.

208. grupas jaunietis Kārlis Ermanis norādīja, ka pasākumā pilī paticis pilnīgi viss, jo pirmo reizi bijusi iespēja apmeklēt Rīgas pili. Kārlis norādīja, ka īpaši spēcīgu iespaidu atstājusi tieši Baltā zāle ar iespaidīgo dizainu. Savukārt 210. grupas audzēkne Everita Ozoliņa atklāja, ka bija ļoti interesanti apmeklēt Rīgas pili, atzīmējot, ka ne visiem šāda iespēja ir. Everita priecājās par tikšanos ar prezidenta kundzi, atzīmējot, ka patronese ir ļoti atsaucīga, sirsnīga un izprotoša.

208. grupas audzinātāja Sigita Brakovska atzīmēja, ka ne tikai šis pasākums Rīgas pilī ir brīnišķīgs, bet arī nacionālo dārgumu apmeklējumi. Klases audzinātāja lielu paldies vēlas teikt arī visiem nacionālo dārgumu pārstāvjiem, kas šīs grupas īpaši uzņēmušas, gatavojot un vadot ekskursijas, dodot iespēju apmeklēt objektus ar izdevīgākiem nosacījumiem. Guntis Janmers, Jelgavas Tehnikuma pasniedzējs, kas atbalstījis grupas 14 nacionālo dārgumu apmeklējumā, gan plānojot maršrutus, gan kopā dodoties braucienos, atzīmēja, ka Latvijā ir daudz nacionālo dārgumu, kurus pats ir arī apmeklējis. Tas liecina, ka Latvija ir bagāta un jauniešiem ir vēl daudz, ko jaunatklāt.

Iniciatīva turpinās līdz pat 2018. gadam. Pirmā posma aktīvākās jauniešu grupas norādīja, ka noteikti turpinās piedalīties iniciatīvā, ne tikai apmeklējot nacionālos dārgumus, bet arī piesakot un apmeklējot jaunus lokālos dārgumus. Jaunieši lepni atzina, ka pirmie lokālie dārgumi jau ir gan pieteikti, gan apmeklēti. Gan Kārlis Ermanis no 208. grupas, gan Everita Ozoliņa no 2010. grupas norādīja – kā nākamo nacionālo objektu noteikti vēlētos iepazīt Rāznas Nacionālo parku.

Pirmajā posmā vairāk nekā 24 klašu kolektīvi jau izmantojuši iespēju iepazīt nacionālas nozīmes objektus un veikt tajos iekļautos uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Jaunatklāšanas procesa pirmajā posmā īpašus piedzīvojumus bija sagādājuši 20 nacionālie dārgumi: Gaujas Nacionālais parks, Ķemeru Nacionālais parks, Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Nacionālais botāniskais dārzs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālā opera un balets, Rāznas Nacionālais parks, Slīteres Nacionālais parks, Mākslas muzejs «Rīgas birža», Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, izstāžu zāle «Arsenāls», Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta «Airītes», LKA Rīgas Kino muzejs, Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Zemessardze, Ziemassvētku kauju muzejs.

Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas projekta noslēgumā skolēni pasniegs dāvanu Latvijai – laika kapsulu, kurā būs laba vēlējumi valstij un dokumenti par iniciatīvas norisi. Šī laika kapsula būs dāvana Latvijai nākotnē ar vēlējumu to atvērt valsts 150. dzimšanas dienā. Tādējādi ikviens iniciatīvas dalībnieks ir ne tikai nākotnes, bet arī vēstures vēstnesis.

Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir «Es esmu Latvija», akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Skolu jaunatnes iniciatīva «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm.

Elīna Miķelsone, iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja

E-pasts: nacionaliedargumi@gmail.com

www.nacionaliedargumi.lv

https://www.facebook.com/nacionaliedargumi.lv/

Foto: president.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Patrīcija no novada

Madonā ir ārkārtīgi gaiši un skaisti cilvēki, tāpat kā Jelgavā.

pirms gada, 2016.11.07 11:52

Lietotāju raksti