Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieces gūst panākumus Mihailam Bulgakovam veltītā eseju konkursā (FOTO) 3

Tradicionālais republikas rudens sacerējumu konkurss «Zelta spalviņa» šogad bija veltīts 125. Mihaila Bulgakova jubilejai. Pasākums bija organizēts pēc Rīgas domes deputāta Ruslana Pankratova iniciatīvas (sadarbībā ar Krievijas vietniecību un citam kultūras institūcijām). Šis konkurss ar plašu dalībnieku pārstāvniecību (no Liepājas līdz Daugavpilij un no Jelgavas līdz Ludzai, ieskaitot Rīgu) ar katru gadu kļūst aizvien populārāks.

Plašai Latvijas skolu jaunatnes auditorijai žūrija deva iespēju apspēlēt Mihaila Bulgakova literāro darbu «Suņa sirds». Jauniešiem tika dota iespēja rakstīt sacerējumu par septiņām konkursa tēmām. Dalībniekiem vajadzēja analizēt šo M.Bulgakova darbu jau no 21. gadsimta jaunatnes skatupunkta.

Vecākā paaudze atceras, ka pēc šī darba motīviem 90. gados tika uzņemta ļoti populāra Krievijas filma «Suņa sirds» ar slavenajiem Jevgeniju Jevstignejevu un Vladimiru Tolokonnikovu galvenajās lomās. Aizraujoša filma pēc ģeniāla stāsta...

Konkursa žūrijas sastāvā bija Latvijā pazīstami un pieredzējuši krievu valodas un literatūras skolotāji, kā arī krievu kultūras radošās inteliģences pārstāvji. Konkursa rezultātu pasludināšana, uzvarētāju un laureātu apbalvošana dažādās nominācijās notika pagājušajā sestdienā Rīgas Maskavas nama konferenču zālē.

Krievu kultūras un literatūras svētku radošais noskaņojums, svētku atmosfēra, konkursa jaunatnei veltīti apsveikumi, dažādu nomināciju balvas, dāvanas, gards cienasts – tāda bija pateicība pasākuma dalībniekiem no konkursa organizatoriem. Notikumam uzmanību veltīja arī Krievijas vēstnieks Latvijā A.A.Vešnjakova kungs, kurš pateicās par Latvijas jaunatnes interesi par dižo krievu literatūru un M.A.Bulgakova radošo mantojumu.

Atkal nepalika novārtā Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskola ar saviem aktīvākajiem skolēniem, no kuriem jāatzīmē divas skolnieces: Kristīna Osadnika (eseja «M. Bulgakova stāsts «Suņa sirds» – traģikomēdija ārpus laika») un Jūlija Korotkova (eseja ««Suņa sirds» vai «Suņa prieks. Šausminoša vēsture?»»). Meitenes saņēma Rīgas domes pateicības rakstu un vērtīgas grāmatas ar paša konkursa iedvesmotāja un rīkotāja R.Pankratova autogrāfu.

Skolas vārdā vēlos pateikties mūsu audzēknēm, kuras, aizņemtas darbā un mācībās, spēja pārvarēt ikdienas rūpes un atrada laiku piedalīties konkursā (viena no konkursantēm ir jaunā māmiņa, kura audzina trīs bērnus).

Konkursa mērķis, kā atzīmēja tā organizators Ruslans Pankratovs, bija ne tikai pievērst skolēnu uzmanību krievu valodai un kultūrai, bet arī stiprināt radošus tradicionālos sakarus starp Latviju un Krieviju.

Irina Baikova, Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas skolotāja

Foto: no personīgā albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Suņa aste

Nu, par meitenēm es šīs kundzes gan nesauktu, bet cik saprotu, pašas uzvarēja, pašas sabildēja, pašas uzslavas uzrakstīja.

pirms gada, 2016.11.21 14:59

cukurs

Vakarskolā izsenis mācās cilvēki, kuriem ir bērni, kuri strādā. Atšķirībā no komentāru pirdējiem.

pirms gada, 2016.12.08 11:18

Lietotāju raksti