Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieki iedvesmojoši jaunatklāj nacionālos dārgumus (FOTO)

Jelgavas tehnikums pārliecinoši startējis iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» pirmajā posmā, uzstādot rekordus un atklājot dižkoku.

Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novada jauniešu iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» laikā klašu kolektīviem ir iespēja iepazīt nacionālās un lokālās nozīmes objektus un veikt dažādus uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām. Iniciatīva tiek realizēta kā dāvana Latvijai simtgadē. «Nacionālo dārgumu jaunatklāšanas» pirmajā posmā klases tiek aicinātas apmeklēt 20 nacionālos dārgumus.

Jelgavas tehnikuma 108. grupa apmeklējusi jau 14 – Latvijas Nacionālā arhīva Kinofotofonodokumentu arhīvu, Rīgas Kino muzeju, Latvijas Nacionālo operu un baletu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, izstāžu zāli «Arsenāls», Ziemassvētku kauju muzeju, Ķemeru Nacionālo parku, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, mākslas muzeju «Rīgas birža», Latvijas Nacionālo teātri un Nacionālo botānisko dārzu.

Jaunieši atzinīgi novērtējuši iespēju izvēlēties objektu plašo piedāvājumu un interesantās nodarbes, piemēram, dodoties uz Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, grupa no lielā radošo meistardarbnīcu klāsta izvēlējās auduma apdruku, kur katrs dalībnieks varēja apgleznot sev T kreklu. Pozitīvi grupa vērtē arī gides darbu, kas lika iejusties gan R.Sutas, gan Sigismunda Vindberga tēlā, to iesaistot savā stāstījumā. Īpašu paldies grupa vēlas teikt izglītības programmu kuratorei Kristīnei Šicai. Spriežot pēc vairāk nekā 70 nacionālo dārgumu jaunatklāšanas fotogrāfijām, audzēkņi guvuši daudz jaunu iespaidu.

Jaunatklāšanā ar 11 nacionālo dārgumu apmeklēšanu iesaistījusies arī Jelgavas tehnikuma 110. grupa. Arī šī grupa izmantoja iespēju Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā piedalīties aizraujošā radošajā darbnīcā, apgleznojot T kreklu, un iepazīt ekspozīciju, kurā vairāku eksponātu vēsture saistīta ar Jelgavu. Jaunieši norādīja, ka arī mākslas muzejā «Rīgas birža» ir interesanta, daudzpusīga ekspozīcija, kur ir ne tikai gleznas, bet arī dažādi priekšmeti, piemēram, vāzes, trauki, uz ko pavisam citām acīm lika paskatīties gides aizraujošais stāstījums. Īpaši daudz pārdomu un iespaidu radījusi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles «Arsenāls» izstādes «Spriedze» apmeklējums, jo modernā un abstraktā māksla ir ar dziļu domu, tā liek padomāt, kādēļ mūsdienu sabiedrībā valda spriedze. Kā atzina jaunieši, iespaidus un zināšanas īpaši palīdzēja nostiprināt gan gides stāstījums, gan darba lapu aizpildīšana.

Apmeklējot Slīteres Nacionālā dabas parka Pēterezera dabas taku, Jelgavas tehnikuma 206. grupa atradusi dižkoku – apsi, kas atbilst aizsargājama koka dimensijām – 3,5 metri. Pašlaik no Dabas aizsardzības pārvaldes tiek gaidīts apliecinājums, vai tiešām atklāts jauns dižkoks.

Līdz 31. maijam klasēm ir iespējams apmeklēt 20 nacionālos dārgumus, sacenšoties ne tikai par uzvaru savā klašu grupā, bet arī pretendējot uz speciālbalvām.

Elīna Miķelsone, iniciatīvas «Nacionālo dārgumu jaunatklāšana» vadītāja

Foto: no tehnikuma albuma

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti