Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā līgava zābakos 4

Vai Jūs varat iedomāties, kā izskatītos, piemēram, līgava baltā kleitā un plīvurā, bet kājās - sabristi gumijas zābaki? Vai līgavainis smokingā, kuram galvā nospeķota žokejcepure?

Kaut kas tāds nāk prātā, tuvojoties mājai 4. līnijā 1. Kad Jelgavas „Nekustamā īpašuma pārvalde" organizēja mājas renovāciju, tika solīts, ka tā būs Jelgavas paraugmāja, kurā būs laime dzīvot un kura priecēs acis visiem, kas to ieraudzīs. Nu mājas renovācija esot beigusies. Vismaz pie mājas pielipinātā uzrakstā tā teikts.Lai kā es censtos, man, šīs mājas iedzīvotājai, pilnīga laimes izjūta kaut kā negrib un negrib rasties. Ja man izdodas vakarā tikt mājās, koncentrējot acu skatu apmēram otrā stāva līmenī, tad vēl nekas. Bet tikko mazliet misējas un kopējā ainā iekļūst arī mājas lieveņi un celiņš gar māju, tā neizbēgami rodas asociācijas ar līgavas dubļainajiem zābakiem un līgavaiņa nospeķoto mici. Lieveņi kā bijuši tā arī palikuši izdrupuši betona kluči. Kāpņu telpu ārējās ieejas durvis saskrāpētas un noplukušas. Pirms remonta tās vēl bija ciešamas, bet remonta laikā tās īpaši netika saudzētas. Gar māju it kā ir ietve. It kā! Patiesībā tā ir šķību, greizu betona atlūzu veidojums, ko mājas remontētāju tehnika pamanījās salauzīt un daļēji iemīt zemē. Pirms remonta mājas priekša mums bija samērā pieklājīgs zālājs. Tagad tā vietā ir ar zemi apbērti un pavirši izlīdzināti būvgruži. Mājas remontdarbus pārtrauca ziemā. Es nelietoju vārdu „pabeidza". Par pabeigšanu runā tie, kas remontdarbus organizēja. Patiesībā līdz darbu pabeigšanai te vēl tālu, ja vien neiedomājas, ka jēdzienā „māja" ietilpst tikai ārsienu norobežotais apjoms. Tas laikam bija februārī, kad tika solīts, ka, tikko paliks siltāks laiks, tiks veikta mājas apkārtnes labiekārtošana. Bija runa arī par lieveņu remontu. Pavasaris nu ir pilnā plaukumā, bet neviens negrasās nepabeigtos darbus atsākt. Mums teica, ka mēs varot būt lepni par iespēju dzīvot tik labi izremontētā mājā. Bet patiesībā man ir kauns. Kauns aicināt ciemiņus. Kauns pilsētas saimnieku vietā, kam šāda situācija liekas normāla. Un kauns pašai par sevi, ka pamazām sāku pierast pie dzīves neestētiskā vidē un apziņas, ka Jelgavas varenajiem mēs neesam elementāras cieņas vērti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

:-/

Vai mājas iedzīvotāji piedalās remonta finaansēšanā? Ja jus esat līdzfinansētāji, tad jums jābūt piejamai darbu tāmei, tur japaskatas kādi īsti darbi ir paredzēti. kādā veida ir paredzēta darbu pieņemšana?

pirms 11 gadiem, 2008.05.18 23:01

aapsis

varbūt vajag pievienot kādu attēlu, lai tas izklausītos pārliecinošāk?

pirms 11 gadiem, 2008.05.18 15:48

Lietotāju raksti