Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kam pieder Latvija? 2

Šādu jautājumu daudziem latviešiem ir nesen uzdevis Jānis Rožkalns - viens no „Helsinki 86” dibinātājiem. Tieši tādu pat jautājumu viņš bija uzdevis arī vāciešiem, francūžiem, itāliešiem. Un viennozīmīgi saņēmis attiecīgās atbildes – kam gan citam kā mums vāciešiem, francūžiem, itāliešiem.

Taču uzdodot šo pašu jautājumu pie mums šeit Latvijā, Rožkalna kungu sagaidīja minstināšanās ne tikai no vienkāršās tautas pārstāvjiem, bet pat no tik augstas amatpersonas kā Latvijas institūta vadītāja Ojāra Kalniņa – „uz to nevarot tik vienkārši atbildēt”.Nesen internetā izlasīju ziņu, ka ārzemniekiem piederot jau 30 % Latvijas mežu. Viņiem pieder arī milzīgas lauksaimniecības zemju platības. Latvijas pilsoņi strauji zaudē savas īpašumtiesības uz zemi un reizē ar to tiesības uz Latviju. Līdzīgs process savulaik norisinājās Palestīnā, kur bagātie ebreji izpirka palestīniešu zemes. Šo procesu nelaiķis profesors Artūrs Boruks nosauca par „palestinizāciju”.Kas vainīgs pie izveidojušās situācijas?Atbilde ir ļoti vienkārša – likumdevējs Saeima. Tai nekas netraucēja un joprojām netraucē pieņemt atbilstošos likumus. Tā praktiski visās vecās Eiropas valstīs pastāv ierobežojumi maksimālajām vienam īpašniekam piederošām zemes platībām. Dānijā tie ir 160 ha, Vācijā 500 ha.Gan TB/LNNK, gan LZS, gan TP sakās aizstāvam latviešu lauksaimniekus. Taču realitātē šīs un arī pārējās Saeimas partijas vienmēr ir atbalstījušas zemes spekulantu intereses.Tātad, kam būtu jāpieder Latvijai?Kristiešu atbilde būtu ļoti vienkārša – Dievam. Savukārt Dievs saskaņā ar Bībelē rakstīto ir atvēlējis katrai tautai un rasei savu dzīves telpu. Tātad Latvijai ir jāpieder latviešiem.Ko darīt, lai galīgi nepazaudētu Latviju?Nākošajās Saeimas vēlēšanās jāatbalsta tie politiskie spēki, kuri atbalsta ierobežojumu noteikšanu maksimālajām vienam īpašniekam piederošām lauksaimniecības zemes platībām. Tas veicinās zemes atgriešanos Latvijas pilsoņu īpašumā un samazinās Latvijas atkarību no ārvalstu „investoriem”.

 

Aivars Punka

Kristīgi demokrātiskā savienība - 10.Saeimas deputātu kandidāts

Cukurkukurūzas selekcionārs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Topelektro

Mums visiem kuri dzīvo šajā valstī un viņu ciena.

pirms 9 gadiem, 2010.07.27 00:02

Kārkliņa

Nezinu kā ir citiem , bet peronīgi mūsu ģimenei , kam ir īpašums un zeme , vairs negribas neko . Rokas neceļas un ir milzīga vilšanās . UN ja pie varas vēl nāks PLL, tad būs jāsāk domāt , vai vispār nebraukt prom . Neticu viņiem , noriebusies meli un blefošana . Nav vairs tā s ticības un entuazisma .Ne man vienai , bet jūtu apkartējiem tāpat. TP.darija visu , lai pārdotu zemi , spekulēja uzlika nodokļus , lai veicinātu izsp ārdošanu . Nav mums vairs mīļa Latvija !Ne godīgas un taisnīgas tiesas , ne godīgi valsts uzņēmēji , visi likumi pakļauti tā , lai bez kukuļa neko godīgi tu nevarētu nokārtot .Par šiem 20 gadiem Latvija NOVESTA līdz vircas bedrei . Visas nozares ir nolaistas līdz kliņķim , kur tik nesaskaries , tur nabadzība un trūkums . Lūk Tā IR STRĀDĀJUSI TP un1PART. LīDZ NABADZĪBAS UN TRŪKUM CIETĒJU PAKĀM !

pirms 9 gadiem, 2010.06.22 03:52

Lietotāju raksti