Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kamēr vēl esam... 5

Saņemta kārtējā ziņa par gāzes cenu kāpumu. Taču daudzi neapzinās situācijas nopietnību. Gāzes cenu ziemā un pavasarī «Gazprom» cels vēl.

Šis ir tikai beigu sākums. Automātiski tiks palielināta elektroenerģijas cena, kāps apkures, preču cenas, jo to ražošanai vajag gāzi vai elektroenerģiju (arī apkurei), sadārdzināsies maize, konditoreja, piena produkti - gandrīz visa pārtika. Faktiski viss būs dārgāks. Un tas summēsies ar sadārdzinājumiem, ko izraisīs naftas cenu kāpums. Tas notiek situācijā, kad 15 gadu laikā tā arī nav izstrādāta Latvijas neatkarīgas enerģētikas politika. Vēl trakāk - privatizēta gāzes uzglabāšanas un sadales sistēma, iznomātas ostu teritorijas un problemātiski atrast vietu sašķidrinātas gāzes terminālim, par atomelektrostaciju pļāpā piecus gadus, bet ne par matu nav tuvāk risinājumam, daudzdzīvokļu māju siltināšana praktiski nav iespējama, jo jau desmit gadus nav sakārtoti likumi, kurš tad ir šo māju saimnieks (pašvaldība, kurai pieder jumts un pagrabs, vai dzīvokļu īpašnieki - tur ir vesels juceklis, kā dēļ dzīvokļu īpašnieki faktiski nevar izveidot kooperatīvus un sākt siltināšanu, apkures rekonstrukciju), daudzdzīvokļu māju autonomā apkure ir aizliegta, lai uzturētu pilsētu apkures monopolus, atdoti prihvatizēšanai kūdras purvi, izsaimniekoti valsts meži, bet Latvijā saražoto šķeldu, granulas eksportē uz Skandināviju un Angliju.Tur šai produkcijai nāk klāt transporta izdevumi, taču vienalga ir pieprasījums un noiets. Kāpēc tur izdevīgi to kurināt, bet Latvijā ne? Vienkārši: tur valdības attīsta un veicina atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu, par to pat maksā subsīdijas. Un tas ir arī lētāk nekā iepirkt gāzi. Paralēli tur lieto lētāko atomenerģiju (Zviedrija, Somija, Anglija, Vācija, Francija). Tātad valstij ir lētāki energoresursi, līdz ar to zemāka ražošanas pašizmaksa un produkciju var pārdot lētāk, tātad ir vieglāk konkurēt ārvalstu tirgos. Un lētāka nevis tādēļ, ka augstāks darba ražīgums, bet tādēļ, ka lētāka enerģija produkcijas ražošanai. Valstis, kas to neievēro, vispirms tādas kā Latvija, bankroti piemeklēs vispirms, jo produkcijas pašizmaksa būs augstāka. Tad būs bezdarbs, budžetā nodokļi neienāks, nebūs vairs naudas pensijām un subsīdijām, jo viss jau būs nokavēts. Kā teikt, vilciens aizgājis. Un ES nepalīdzēs. Nav jau PSRS, kur visās republikās bija vienādas energoresursu cenas. Iedzīvotāji emigrēs. Latvieši kā nācija izdzīvoja zem 700 gadu Vācijas jūga, bet tagad, it kā neatkarības apstākļos, var iet bojā. Un nebūs dziesmu svētku, pasaule nezinās ne dziesmas, ne dejas un kultūru vispār, kāda kādreiz bija Latvijā. Valsti var glābt tikai pilnīga varas un likumu maiņa. Bet tam jānotiek savlaicīgi: kamēr vēl kaut kas no nācijas dzīvā spēka šeit palicis. Latvijai neviens nepalīdzēs tādēļ, ka tā nemēģina savas ekonomiskās problēmas risināt. Ko tad palīdzēt, ja paši nevēlas? Latvijā joprojām ir dzīres mēra laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

runčuks

pat man ir grūti izdzīvot - nav vairs peļu, nebūs putnu, visu bomži apēdīs. Man jau gāzi nevajag,bet no tādas dzives labuma nemaz. Drīz nevien padziedāt nebūs kam, bet vairs pat nevarēs arī paņaudēt.

pirms 11 gadiem, 2008.08.05 14:44

Viena

Šo sakarīgo stāstu vajadzētu izdalīt katrai no 100 mūsu gudrajām galviņām.

pirms 11 gadiem, 2008.08.05 09:06

Driksis

Ļaudis, kļūstiet dusmīgi un sāciet dziedāt!

pirms 11 gadiem, 2008.08.04 16:38

Lietotāju raksti