Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc kaķu barotājas ir visvarenas? 45

Atbilde rakstam «Sods par kaķu barošanu ir nelikumīgs».Cienījamā Zirdziņas kundze! Uz priekšu! Tad tik barosim kaķus, visus bez izņēmuma, jo esošajam baram regulāri klāt nāk jauni, gan tikko dzimušie, gan atnestie, saimniekiem nevajadzīgie.

Bet jūs neesat padomājusi par otru pusi - ja dzīvnieks ēd, tātad viņam kaut kur jāatstāj savi izkārnījumi. Kur tas notiek? Mūsu pašu māju pagrabos. Tur ir tādi antisanitārie apstākļi, ka cilvēks spiests bēgt pa gabalu. Pagrabi nav vairs izmantojami produktu (konservēto) novietošanai - viss smird, turklāt vēl blusas. Kāpēc kaķu barotājas ir visvarenas, un mājas aizrestotie pagraba lodziņi pagalma pusē tiek izlauzti? Pa tiem met svaigas zivis un citu barību. Zivis pūst, smird. Un tas viss iedzīvotājiem rada apstākļus, ka jābēg no mājas ārā. Ienācējam kāpņu telpā pretī sitas kaķu izkārnījumu smaka. Logus nav iespējams atvērt - no pagraba izplatās nepatīkamais aromāts. Jūs varat saprast, kā jūtas pirmā stāva dzīvokļu iemītnieki, ja viņu istabās ir tāda pati smaka kā pagrabos? Kāpēc nebaro kaķus vienā noteiktā vietā, bet pa visu teritoriju un zem dzīvokļu logiem? Vai tās barotājas nebūtu jāsoda par to, ka rada antisanitārus apstākļus visai mājai? Runa nav par četriem pieciem kaķiem, bet gan padsmit, kuri tiek regulāri baroti un vairs nav peļu ķērāji, ka viņiem būtu jādzīvo pagrabos. Kas aizsargās mūs, iedzīvotājus?(Autores vārds ir redakcijas rīcībā.)

Pievieno komentāru

Komentāri 45

Maiga

Namedai - parasti bērniem un pieaugušajiem gan ir izplatiti cilvēku parazīti - spalīši, cilvēku cērmes u.c.
wala - man pirmā kaķene bija no Jelgavas ielām (vismaz vienu Jelgavas ielu kaķeni esmu aizgādājusi prom), bet nupat citā pilsētā iekārtoju mājās 2 runcīšus, šogad esm vēl iekārtojusi 3 kaķenītes. Četri no tiem noteikti bija izsviesti mājas kaķēni- tā pēkšņi uzradās pagalmā.
Kaķi nav tādi slimību izplatītāji kā žurkas. Vismaz jersiniozi un leptospirozi tie praktiski neizplata.

pirms 11 gadiem, 2008.09.07 03:05

Gimli

Nu, kāpēc jāsagrābjas? Pietiks, ja katrs, kuru tik ļoti rūp bērnu problēmas, ka tas atļaujas pārmest citiem rūpes par dzīvniekiem, nevis cilvēkiem, adoptēs un uzaudzinās vienu vienīgu bērnu.

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 20:20

WALA

Gimli, vai neesi aizdomājies par tēmu ka kādam arī pašam savi bērni ir dārgi atšķirībā no dažiem citiem kuru bērni atrodas uz ielas, vai bērnunamos, un sagrābties bērnus (vienalga kādā veidā) ja tos pēc tam ir problēmas audzināt, uzturēt utt. un te ir zināma analoģija ar pseido "dzīvniekmīļiem".

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 19:17

Gimli

nez, pēc nalaoģijas, kā šeit "kaķu tantēm" tiek ieteikts savākt visu ielas kaķus pie sevis un tur arī uzturēt, vai katrs, kas šeit tik ļoti uztraucas par bērnu veselību, arī audzina kādu vai pat vairākus adoptētus bērniņus?

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 18:48

Ilze

Kaķu barošana ir sekas! Galvenais ir novērst vairošanos.

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 13:20

nameda

Tantītes baro pagalma kaķus tieši pie bērnu smilšu kastēm. Viņas domā, ka dara baigi labo darbu. Tajā pašā laikā - kas notiek bērnu smilšu kastēs? Tās ir pilnas ar kaķu izkārnījumiem un to pienestajiem parazītiem. Kā lai es tur palaižu spēlēties sabu bērnu? Nesen avīzē bija rakstiņs par Vet studentēm, kas bija pētījušas pilsētas smilšu kastes. Rezultāti bija šokējoši. Ko tad? Tantiņas noteikti nemaz nav iedomājušās, ka barojot kaķus pagalmos viņas tiešā veidā kaitē bērniem. Nez vai kāda spētu apgalvot, ka ir pret bērniem pagalmos.

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 13:12

wala

tad nu tā cien. dzīvniekmīļi, ja kaķis/suns utt. ir pieskatīts tad tas ir pamanāms pēc tā spalvas un vēl gana daudz citu pazīmju. Ja dzīvnieks ir "bomzītis" tad to var labi pamanīt.
Un tagad es teikšu ko ļoti pretīgu: ja cien. kaķu/suņu mīļi nav gatavi paņemt ielas kaķus/suņus pie sevis vai kā minimums tos pienācīgi potēt, ēdināt utt. tad no mana viedokļa ja es vispār apsvērtu iespēju izdod par šādiem ielas dzīvniekiem naudu, tad tikai un vienīgi iemidzināšanai, vai atšaušanai.
Kāpēc es tā saku ??? Tāpēc ka lielākā daļa visrtuālo dzīvniekmīļu nav ne pirkstiņu pakustinājuši kāda ielas dzīvnieka labā, un man vienkārši derdzas cilvēku liekulība. Ja pats neko tādu neesi nekad darījis tad kā vari prasīt no citiem, kas piedevām varbūt nemaz nemīl dzīvniekus lai tie darītu dzīvniekiem labu ?!?! Es uzsaktu ka dzīvniekiem ir sava vieta,kur tiem ir piemēroti un labi atrasties un tā pilnīgi noteikti nav daudzīvokļu namu pagrabos, kāpņutelpās utml.
Bet visu cienu tiem kas tiešām ir paņēmuši pie sevis dzīvniekus no ielas, es tadus pāŗis pazīstu. Bet pats par dzīvniekmīli nekad nekļūšu - uzsaktu ka attiecīgo dzīvnieku vieta ir savvaļā.
BTW kaķi tieši tāpat kā žurkas var izplatīt slimības, tikai saprotams pagaidām kaķu nav tik daudz lai tie radītu problēmas. Būtu pāris miljonu klaiņojošu kaķu - tad arī redzētu kādas zarāzijas tie spēj piārnēsāt. ;)

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 13:04

:-/

Ja kaķi ir iebaroti kādā konkrētā vietā tad ķērajiem tos ir vieglāk noķer :) atliek vien izdarīt spiedienu uz "Pilsetsaimniecību" lai veic klaiņojošo kaķu izķeršanu.

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 12:42

Maska

Ko čīkstiet? Rīkojieties, gudrinieki! Paldies tiem, kas tiešām dara lietas dzīvnieku labā!

pirms 11 gadiem, 2008.09.06 08:03

Urdze

1} Zirdziņas kundzei ir gan vārds, gan uzvārds, raksta autorei(am) -ziņas par viņējo redakcijā.
Par ko tad anonīmi cienītā(ais) ?
Kauns par savu agresiju vai vienpusību?

2) Kāpēc jūs te bariņš laužu prasiet a t b i l d ī b u no
k a ķ i e m
- par to, ka viņi izmesti uz ielas (un,iedomājies tik, grib ēst)
- par to, ka kādas barotājas patiešām ir nekārtīgas .

Nu paņemiet acis rokā un IZLASIET Zirdziņas tekstu, pieslēguši SMADZENES.

Neapšaubāmi ir problēmas un jautājumi ir jārisina ņemot vērā pozitīvo pieredzi.Un to var izdarīt !Es zinu ! Tāpēc, ka tur, kur dzīvoju, mēs esam šos jautājumus vairāk vai mazāk atrisinājuši. Mums nav konfliktu ar iedzivotājiem.

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 23:21

tory

Par suņiem. Es ļoti mīlu suņus. Bēt, situācijā kad visu laiku notiek ciņa ar kaķiem, man tiešam nav skaidrs kapēc suņiem drikst atstāt savus ekstrementus (protams kuram ir saimnieks-pavadonis) un galvenais, ka dažiem no viņiem arī drikst saplaust kaķus savā saimnieka klatbutnē (viena no tadiem saplausītam kaķiem atrodas tagad pie manis pec nopietna vēdera operācijas) un ši problema vispar netiek uzskatāma par problemu, bet nu kaķi dzīvo sētā - tas ir briesmīgi!

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 22:42

Samurajs

"Ja pagraba caurumu labi aiztaisa neviens jau speciāli ar lauzni vai fleksi no nelauzīs vaļā."
Raiņa iela 3 ir izcils piemērs tam, ka tas IR DARĪTS. Un pie tam, LLU pasniedzēja, nevis kaut kāda salašņa pie vainas. Sipovičas kundze, varbūt tomēr nāksiet pie prāta un beigsiet gānīt visus mājas iedzīvotājus, kas PAMATOTI jūs lamā?!

Jā, taisnība, kaķus, kas reiz izmesti uz ielas, OK - barojam. BET!!! Tie kaķi, kurus reiz izmeta uz ielas, jau sen ir nosprāguši (tajos pašus pagrabos, pie tam) un tiek barotas nākamās paaudzes, kas radīs jaunas nākamās paaudzes... Cik stulba šī sabiedrības daļa bija sākumā, tāda tā ir arī tagad...

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 19:18

Klote

A - vai ziniet, cik viegli ir uz ielas aukstumā, salā un badā "nosprāgt"?
Tikai mūsu - cilvēku dēļ viņiem šādas ciešanas !!!

pirms gada, 2018.11.03 18:40

simons

Pilnīgi parakstos zem TORY teiktā! Un visus, kas baro kaķus, gribu aicināt barot pēc jespējas ne ar zivim, bet ar sausu barību.

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 16:39

eze

A kāpēc tie cilvēki ir visvareni,kas kaķīti izmet uz ielas?

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 14:03

Gimli to redzēju

Arī es redzēju - daudzi cilvēki nokārto dabiskās vajadzības kāpņutelpās. Un praktiski neviens suņu saimnieks nesavāc savu mīluļu apstādījumos atstātās čupiņas.

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 13:09

redzēju

daudzi kaķi nokārto dabiskās vajadzības bērnu laukumiņos smilšu kastēs

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 13:04

mikipele

a man ko darīt, mans kaķis ir pietiekami aprūpēts un pabarots, bet tikko viņu izlaižu ārā tā viņs uzreiz uzliek "aci"pirmajam kurš tikko autiņu novietojis pie mājas un uzlec uz "siltā mūrīša".t.i. autiņa. Izmacīt šito joku nevar.

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 13:03

tory

Da4ux- am!
Nopirciet privātu māju ar privātterritoriju un tūriet tur savu mašiinu! Ko naudas pietrukst? Jus taču obligātu apdrošināšanu maksājiet par savu mašiinu - tad arii par to un par parējiem saviem izdevumiem pieprasiet kompensāciju no valstim!

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 11:41

tory

Kapēc cilvēki vispār domā ka no kaķim ir netiirumi un blūsas? Vajadzētu rupiigi maciities sklolā dabaziniibas! Ja blūsas nedziivotu pagrabos un nabagie kaķi no viņam neciestu, tad tai "nabagai tantei" kura nevar atvērt logu, pašai būtu blūsas! Nabagie dziivnieki neko nevar dariit pret blūsam, bet cilvēki tomēr var. Nopierciet " K O B R U " un dezinficijiet savus pagrabus ( protams no sakumā vajag pagrabus atbriivot uz laiku no kaķiem), ir arii speciāli sanitārie dienesti. Nabaga dziivnieciņus var arii apstrādāt ar vetliidzēkliem (var taču no mājas iedziivotājiem savākt naudu , nopirkt un iedot tos sievietiem, kas baro kaķus). Bet vieglāk lamāt citus un dariit visiespējamo lai kaķu dziive būtu vel nepanesamāka! Bet uz tādu nodarbošanu vajag naudu - bet protams labāk terēt naudu tikai uz sevim , bet parējiem, kas ir vājāki par cilvēku un bezpaliidziigi, - nevajag vispār dziivot...Un pa to nepatikāmu smāržu - vajag palūgt tantes, kas baro kaķus, vienkarši nebarot ar ziivim, jo kaķi no ziivim tikai slimo...Ir taču speciāla bariiba. Vajag arii apvienot spēkus kaķenes noķeršanai lai sterilizētu - tad arii nebūs padsmit, bet kaķi būs ierobežota skaitā! Tikai vajag palidzēt cilvēkiem, kas cenšas rupēties par dziivniekiem, bet nevis lāmat visu mūžu, domājot ka jus esiet deriigi pasaulei bez šaubam, bet nevis kaut kādi "riebiigi kaķi"(jūsu izpratnē)...Un vel par tiem konserviem: ir taču 21.gadsimts - un visas nepiciešamus produktus un ar labāku kvalitāti var nopirkt jebkūrā veikālā, nevis glabāt pagrabos dažādus mēslus... P.S. sena tautas gudriiba māca: "Ir suniitis Dieva laists, ir malciņas pagaliite". (Tatjana S.)

pirms 11 gadiem, 2008.09.05 11:23

Lietotāju raksti