Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas notiek Jelgavas domes sēdēs? 6

Pieļauju, ka šāds jautājums rodas ne vienam vien jelgavniekam. Lai arī Jelgavas domes sēdes ir atklātas, tās notiek darba dienās un darba laikā, bet sēžu telpa ir pietiekami maza, lai tajā neatrastos vairāk par 20 klātesošajiem bez cienījamajiem deputātiem. Turklāt lielākā daļa domes sēdes vērotāju ir nevis vienkāršie iedzīvotāji, bet gan pašvaldības darbinieki un žurnālisti, kuri to veic darba pienākumu ietvaros.

Iespējams, ja domes sēdes, līdzīgi citu Eiropas valstu piemēram, tiktu rīkotas darbadienu vakaros vai nedēļas nogalēs un lielākās telpās, būtu novērojama arī nozīmīga iedzīvotāju interese par to, kā strādā mūsu izraudzītie deputāti – cik iejūtīgi vai rūpīgi tie ir pret mūsu vajadzībām un izteiktajiem lūgumiem. Tā kā, vismaz pagaidām, tā nenotiek, nav brīnums, ka dažāda kalibra žurnālistiem un interesentiem rodas vēlme dokumentēt domes sēdes un tajos nereti izskanošos pašvaldības amatpersonu brīnumainos paziņojumus.Tā, jau vairākas reizes ir izraisījies strīds un vārdu pārmaiņa starp sēdes vadītāju un kādu interesantu par to, no kādām vietām drīkst filmēt domes sēdes, lai netiktu traucēts deputātu darbs. No vienas puses – sabiedrības tiesības zināt, kas notiek pašvaldībā, bet no otras – elementāra sēdes kārtības nodrošināšana. Vai nebūtu pienācis laiks pašvaldībai šo jautājumu sakārtot?Jelgavas dome varētu ņemt piemēru no Rīgas kolēģiem un nodrošināt sēžu translāciju internetā, kas tiek realizēts ar pie sienām un griestiem piestiprinātām videokamerām. Papildu internetam sēžu translāciju varētu nodrošināt arī Jelgavas TV, līdzekļus pārdalot no pašreiz tērētajiem uz reģionālās televīzijas komercraidījumiem. Atšķirībā no tiem, domes sēdes translācijās mēs – iedzīvotāji – varētu redzēt nesamākslotus politiķus, kā no pozīcijas, tā arī opozīcijas rindām. Savukārt, brīvprātīgajiem filmēt gribētājiem nosakāmas noteiktas vietas zālē ar labu redzamību un pārskatāmību kā Saeimā. Līdz ar to, iespējams, arī jelgavniekiem būtu iespējams vieglāk atbildēt uz jautājumu, kas notiek Jelgavas domes sēdēs.Ivars Jakovels,politisko partiju apvienības „Saskaņas Centrs”sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” Jelgavas organizācijaspriekšsēdētāja vietnieks

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Johans

Parex bankas» bijušā akcionāra Valērija Kargina dzīvesbiedre un miljonāra meita Anna Barinova jaundibinātajai partijai «Saskaņa» ziedojusi 9000 latu, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.
-------------------------------------
Darba ņēmēju intereses???

pirms 9 gadiem, 2010.05.24 22:49

Taupīgais

Lai tak noņem tās kameras,kas ielu krustojumā pie domes un uzstāda sēžu zālē,tomēr ietaupīsies un iedzīvotājiem interesantāk. Un taupīt jau arī varētu uz ekskluzīvā "Jelgavas Vēstneša"rēķina,kam tas vajadzīgs,ja nu vienīgi pašai domei.

pirms 9 gadiem, 2010.05.21 14:25

Normunds

1000 LVL, nav kļūda (tikai tūkstotis?)?

Es tā arī nesaprotu, cik interesantas būs šīs translācijas? Ir kāds izvērtējums, vai tikai lēta populistika? Skatīsies Jakovels un viņa draugs un tāpēc nodokļu maksātājam būs jāmaksā?

pirms 9 gadiem, 2010.05.21 11:36

to Normunds

Pašlaik domes vadības bulšitam par to, cik labi dzīvot Jelgavā, vietējā TV tiek tērēts 1000LVL mēnesī - labāk būtu nodrošinājuši domes sēžu translāciju, kurās JL deputāti - Ķipurs un Rublis - atļaujas pateikt, ka visi paši vainīgi, kuriem tiek ņemti nost dzīvokļi un nav domes daļa, kas ar viņiem notiek un kur šie cilvēki paliek!

pirms 9 gadiem, 2010.05.21 11:05

Normunds

Atkal Jakovels bulšitu dzen! No kā pieņēmums, ka kādu tas interesē, ir kaut kāda izpēte veikta un aprēķini cik izmaksās sviesta kulšanas translācija internetā vai Jelgavas TV?

Kāpēc pats darba laikā, darba dienā postē blogos savas pārdomas? Ja jau strādā pašvaldībā, tad ievēro darba laika režīmu un parādi piemēru pārējiem.

pirms 9 gadiem, 2010.05.21 09:06

Lietotāju raksti