Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas traucē jaunajai maiņai ienākt politikā? 8

Ikviens būs dzirdējis gadījumus, kad jauniešiem, kas tikko beiguši studijas un vēlas uzsākt darba gaitas, ir grūti to izdarīt, jo darba devēji prasa iepriekšēju pieredzi. Izveidojas apburtais loks, kuru izdodas pārraut ar dažādām sekmēm. Latvijas politikā ir līdzīgi. Cilvēki bieži un daudz runā, ka nepieciešams mainīt veco eliti, ka apnikuši "tie paši vēži", ka nevar vien sagaidīt pārmaiņas. Bet katrās vēlēšanās atkal un atkal balso par tiem pašiem, pie varas bijušajiem.

Un pamatojumā izskan tādi argumenti kā "vecie jau sazagušies un zags mazāk", "jaunajiem trūkst pieredzes", "jauki jau viņi ir, bet diez vai savāks nepieciešamo balsu skaitu, drošāk par tiem, kam izredzes"... Un rezultāts ir tāds, kādu mēs to redzam!Pārmaiņas var notikt tikai tad, ja cilvēki tam tiešām ir morāli nobrieduši un spēj izdarīt drosmīgu, tautas interesēm atbilstošu izvēli. Maldās tie, kas uzskata, ka pārmaiņas sabiedrībā var notikt strauji. Gan paša pieredze, gan vēstures mācības liecina, ka tam ir vajadzīgi gadi. Taču, ja mēs vēlamies piedzīvot Latvijas uzplaukumu, ar kaut ko ir jāsāk. Veltīgi cerēt, ka veco eliti izdosies nomainīt ar vienu rāvienu. Priekšnosacījumi uzkrājas pamazām. Līdzīgi kā mēģinot atvērt cieši aizdarītas skapja durvis kam nolūzis rokturis... kad mēģinām aizķert durtiņas ar pirksta galu, un pamazām, pamazām...kamēr varam aizāķēt visu plaukstu un - durvis vaļā!Ir muļķīgi ļauties ilūzijām, ka spēks, kas spētu būtiski uzlabot situāciju Latvijā var uzrasties pēkšņi, nez no kurienes, mēnesi pirms vēlēšanām un īsā laikā "iecelt tautu saulītē". Ilgstošs, ideālu un vērtību iedvesmots darbs ir vienīgais kritērijs, kurš dod pamatu ticēt, ka konkrētais cilvēks vai apvienība darīs visu, lai sasniegtu deklarētos mērķus. Domāsim! Izvēle ir!Jānis Sils,Latviešu nacionālistu kluba vadītājs,neatkarīgs deputāta kandidāts no VL/TB/LNNK saraksta

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Oligarhi

Šitam actiņas tādas zaglīgas. Var balsot - mūsējais!

pirms 9 gadiem, 2010.09.06 10:05

hipijs

Piekrītu par straujajām pārmaiņām. Arī ūdens straume aizskalo akmeņus. Noteikti balsošu par tevi, Jāni.

pirms 9 gadiem, 2010.09.05 01:31

oligarhi

Lai kvalificētos apzīmējumam "oligarhs", nepieciešamas trīs pazīmes. Pirmā - politiskā vara, otrā - vienlaikus jābūt arī ekonomiskajai varai, savukārt trešajai jābūt varai pār medijiem."

pirms 9 gadiem, 2010.09.04 02:40

pļāpa

Jauni un enerģiski cilvēki pietrūkst Saeimā. Es noteikti svītrošu tēvzemiešu, bet par Vislatviešiem balsošu. Jaunajai paaudzei ir jānāk politikā, citādi buldozers atkal mūs iestums grāvī.

pirms 9 gadiem, 2010.09.04 00:11

Lolita

Balsojot par vislatviešiem, latvieši nobalsos arī par TBešņiekiem ar baķku priekšgalā. Uzmanāmies un nepiedalāmies vēlēšanās, citādi TBešņiku vecā gvarde atkal izķēzīs nacionālo ideju!

pirms 9 gadiem, 2010.09.03 17:40

VL biedrs@ bez nosaukuma

Lasi iepriekšējo Sila rakstu. Tur runāts arī par nepieciešamību attīrīt TB/LNNK. Tev taisnība, ka atsevišķi viņu cilvēki jau pārāk ilgi gānījuši nacionālās idejas. Bet VL neapvienojoties ar šo partiju bija iespēja, ka Saeimā netiek ne vieni, ne otri.

Sarakstu attīrīšanu no vecajiem "āžiem" var veikt tikai vēlētāji, svītrojot nevēlamus kandidātus. Divu atsevišķu nacionālistu sarakstu taisīšana šo problēmu nerisinātu, bet tikai padziļinātu.

pirms 9 gadiem, 2010.09.03 13:52

Nacionālo apvienību veidojošā apvienība TB/LNNK izveidota 1997. gadā. Tā bijusi varas partija - no 1997. gada līdz 1998. gadam tai bija savs valdības vadītājs - Guntars Krasts, savukārt no 1998. līdz 2002. gadam apvienības pārstāvis Jānis Straume bija Saeimas priekšsēdētājs. TB/LNNK ir bijusi pārstāvēta visās trijās valdībās 9. Saeimas laikā. Kalvīša valdībā tai bija tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, ekonomikas ministrs Jurijs Strods, īpašu uzdevumu ministrs ES līdzekļu apguves lietās Normunds Broks. Godmaņa valdībā Bērziņš un Broks saglabāja amatus, bet par ekonomikas ministru kļuva Kaspars Gerhards. 9. Saeimā TB/LNNK ieguva 6,94% balsu un astoņas deputātu vietas. Kopš tā laika trīs deputāti ir pametuši frakciju - Anna Seile, Imants Kalniņš un Janīna Kursīte, kura Saeimā nomainīja Juri Boldānu. Visu Latvijai! nav bijusi pārstāvēta Saeimā.

Lielākie skandāli: Apvienības TB/LNNK vecbiedrs Jānis Straume ar segvārdu Baķka figurēja tā sauktajā Jūrmalgeitā. Ar nosaukumu «Zvaigznīšu brīdis» apvienības biedri figurējuši tā sauktajās Lemberga stipendiātu rindās. 2007. gadā Ģenerālprokuratūras rīcībā nonāca dati par Ventspils uzņēmumu melno kasi, no kuras 2001. līdz 2006.gadā veiktas skaidras naudas izmaksas politiķiem, kopumā aptuveni 7 miljoni ASV dolāru. Naudas saņēmēju sarakstos kā «Zvaigznīšu brīdis» minēta, iespējams, TB/LNNK. Vismaz liecības prokuratūrā ir snieguši vairāki apvienības biedri. Ar šo apvienību saistīta arī tā sauktā Boldāna lieta. Balvu rajona Kubulu pagasta priekšsēdētājs Juris Boldāns organizēja vēlēšanu rezultātu viltošanu, kas nodrošināja viņa iekļūšanu Saeimā no TB/LNNK saraksta. Sākoties skandālam, viņš izstājās no apvienības, bet Saeimas deputāta amatu atstāja tikai pusotra gada pēc vēlēšanām, kad stājās spēkā notiesājošs spriedums. Žurnāls «Ir» kā skandalozu min arī tā saukto Priedes naudas lietu. TB/LNNK pērn pirms pašvaldību vēlēšanām dažu mēnešu laikā no uzņēmēja Mārtiņa Priedes saņēma biedru naudu - 30 000 latu. KNĀB atzinis, ka no trīs gadu ienākumiem nepilnu 12 000 latu apmērā uzņēmējs nevarēja atļauties šādu summu. 2010. gada maijā tiesa uzlika par pienākumu apvienībai TB/LNNK nekavējoties iemaksāt valsts budžetā 18 000 latu, kas ir izdarīts.

Par skandaloziem atzīstami arī tā sauktie Bīstamie likumi, ko TB/LNNK Saeimas deputāti ir atbalstījuši. Koalīcijas ietvaros 2007.gadā TB/LNNK atbalstīja Drošības iestāžu likumu grozījumus, pret kuriem aktīvi iestājās Valsts prezidente un kuri paredzēja palielināt premjera lomu, lemjot par valsts drošības jautājumiem, un paplašināt to cilvēku loku, kas varētu netraucēti piekļūt drošības iestāžu operatīvajai informācijai. Tāpat TB/LNNK deputāti balsoja par ZZS deputāta Viļņa Edvīna Breša iesniegtiem likuma grozījumiem, kuri būtu ierobežojuši iespējas cīnīties pret naudas atmazgāšanu un neoficiāli tika saistīti ar Lemberga interesēm. Latvijas Televīzijas raidījuma «De Facto» žurnāliste Inga Šnore noskaidrojusi, ka TB/LNNK iebīdījusi savējos valsts lielo uzņēmumu valdēs - lidostā «Rīga», Jūras administrācijas pārvaldē, Rīgas un Ventspils brīvostā, Autotransporta direkcijā, uzņēmumos «Latvijas Pasts», «Valsts televīzijas un radio centrs», «Pasažieru vilciens», «Latvijas Gaisa satiksme» un vēl citos, kur labi maksā. Līdz ar to TB/LNNK piedalījusies valsts budžeta līdzekļu tērēšanā, kas ir gluži pretēji priekšvēlēšanu solījumiem. Ne jau velti pirms diviem gadiem partija sašķēlās un vairāki politiski atbildīgi cilvēki to pameta...

pirms 9 gadiem, 2010.09.03 12:25

Valters

Tiešām! Kas traucē?!? Vairs par vecajiem pežuvestēm nebalsošu, bet par Visu Latvijai! Kur Jānis Sils kandidē? Zemgalē? Kāds numurs? Nr. 3 sarakstā? Nu, tad manu balsi pieskaiti! Pamēģini tik neuzšaut Kabanovam.

pirms 9 gadiem, 2010.09.03 12:14

Lietotāju raksti